Trawnik z wgłebki

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Adam
Ryba
Ryba
Posty: 111
Rejestracja: 20 maja 04, 21:58
Lokalizacja: Rzeszów

Trawnik z wgłebki

Postautor: Adam » 27 października 04, 17:00

Znam te wszystkie linki ze zdjęciami i teoretycznie wiem jak to się robi. Kieruje to pytanie do ludzi, którzy mają doświadczenie z wgłębką jako trawnikiem. Na zdjęciach to wszystko ładnie i prosto wygląda. Problem pojawia się gdy wgłębka wypływa spod siatki. Mocuje ja tak mocno, że aż się niszczy siatką i na górę żyłką a po 3 dniach i tak wszystko jest na powierzchni. Co robię nie tak? Czy jej pędy może są za krótkie i mam poczekać aż podrośnie ???

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trawnik z wgłebki

Postautor: kuba!!! » 28 października 04, 14:06

Witam.
Ja mialem wglebke przywiazana zylka na kokosie i mi niewypływala, natomiast w drugum akwa wglebke zamocowalem tak samo i mi wyplynela. Po zastanowieniu sie stwierdzilem ze w 2 akwarium byl zasilny prad wody i wglebka po prostu wypadala. Jesli w twojm akwarium jest silny prad to moze dlatego.
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Ryba
Ryba
Posty: 111
Rejestracja: 20 maja 04, 21:58
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Trawnik z wgłebki

Postautor: Adam » 28 października 04, 15:38

Prąd wody chyba nie bo nie jest zbyt intensywny. Na poczatku ramirezy wyskubywały mi pędy, ale teraz przestały jeszcze podejrzewam kosiarki i zbrojnika niebieskiego, czy hodowla którejś z tych ryb wyklucza uprawę wgłębki?

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: Trawnik z wgłebki

Postautor: Locter » 28 października 04, 23:22

Hmmm... Problem może tkwić w napowietrzaniu. Jesli masz jakąś pompkę (albo filtr wewnętrzny), która wtłacza bąble do wody, to częśc z nich może trafiać w miejsce gdzie chcesz posadzic wgłębkę i osadzaja sie na niej, powodując wypychanie jej pod powierzchnię. Sprawdź czy akwarium jest w odpowiedni sposób napowietrzane, zwróć uwagę na to co ci mówiłem i daj znać jeszcze :wink:
Pozdro. 8)
Ciężko myśle o akwarium...

Awatar użytkownika
Adam
Ryba
Ryba
Posty: 111
Rejestracja: 20 maja 04, 21:58
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Trawnik z wgłebki

Postautor: Adam » 29 października 04, 13:55

Nie mam w ogóle standardowego napowietrzania, jedynie eheim 2213 z zanurzoną dzeszczownią z otwartym końcem, który lekko porusza powierzchnie wody. Resztę robią rosliny. Z kolei wgłębka sama wytwarza pęcherzyki powietrza. Wszystko mi wypływa nawet najbardziej związane. Może jest jeszcze za drobna.

Awatar użytkownika
Swamp
Narybek
Narybek
Posty: 97
Rejestracja: 20 maja 04, 16:29
Lokalizacja:

Re: Trawnik z wgłebki

Postautor: Swamp » 2 listopada 04, 22:11

heheheh mailem ten sam problem kiedyś - tylko u mnie submersyjna zabawe z wgłebkom zabranialy mi kosiarki i bocje siatkowane - obojetnie czego nei wymyslilem on postawily na swojim :D

problem rozwiazlem inaczej,zdajac sobie sprawe ze swierzo usadzona wglebka nie da rady brygadzie wrednych psujów :wink: ,podhodowalem sobie ta wglebke w pustym maly zbiorniczku i wbrew wszelkim zastrzezeniom przyspieszylem wegatacje wglebki umieszczajac zbiornik na parapecie(strasznie glonami obrastalo :P),poczym przenioslem ja znow do bocji i kosiarek,zaczely traktowac to jako rosline a nie jako pokarm czy pobojowisko :P

Pozdrówa :)
<--- Niech tHe FiSh będzie z tobą --= :wink: =--->

Awatar użytkownika
Asssieńka
Narybek
Narybek
Posty: 49
Rejestracja: 20 maja 04, 16:47
Lokalizacja: Elbląg

Re: Trawnik z wgłebki

Postautor: Asssieńka » 17 listopada 04, 17:33

Nie hcce zakładać nowego tematu więc zapytam sie tutaj :wink: w pierwszym poscie Adama napisał ze zna linki gdzie piszą jak zrobic taki trawnik z wgłebki. Czy możecie mi podać takie linki ja niestety nie mogłam niczego znaleść.
A jeśli nie to powiedzcie jak zrobić taki trawniczek (ja nie mam zielonego pojęcia :( )
Kwasna

Awatar użytkownika
august8
Ryba
Ryba
Posty: 270
Rejestracja: 1 czerwca 04, 11:33
Lokalizacja: Andrychów

Re: Trawnik z wgłebki

Postautor: august8 » 17 listopada 04, 22:22

jak już będziecie odpowiadać na pytanko assienki to powiedzcie jakie parametry wody powinna mieć ta roślinka
:?:

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 69 gości