Glony

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
loptr
Narybek
Narybek
Posty: 24
Rejestracja: 28 sierpnia 04, 18:39
Lokalizacja: Wrocław

Glony

Postautor: loptr » 16 listopada 04, 16:37

Moje akwarium jest całe zarośnięte glonami i mam problem, bo nie wiem jak czy dodać środka glonobójczego? Słyszałem, że ryby to na 100% odczują. Co to znaczy, jakie będą skutki uboczne. Jeżeli nie dodawać to jak się ich pozbyć? I co zrobić by problem się nie ponowił ? glonami są zarośnięte głównie rośliny czy wyciąć te liście. Naprawdę nie wiem jak to opanować.

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Glony

Postautor: Saiqpat » 16 listopada 04, 16:44

proponuje nabyc krewetki amano. Sa swietna i w dodatku naturalna bronia przeciw glonom. Co do srodkow chemicznych to ostatecznosc. Pozdrawiam
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Awatar użytkownika
august8
Ryba
Ryba
Posty: 270
Rejestracja: 1 czerwca 04, 11:33
Lokalizacja: Andrychów

Re: Glony

Postautor: august8 » 16 listopada 04, 16:51

sorki ale sie wtrące
piszecie że środki chemiczbe to ostateczność to sie zgodze
i mam pytanie to jakie te środki bo u mnie nie ma ani krewetek ani kosiarek czyli pozostaje mi tylko chemia a mój problem to glony KRASNOROSTY tzn to pędzelkowate no i mam też nitkowe ale to jest chyba ta sama grupa glonów.
jaki środek zastosować :?: :?: :?:
bo mi szpecą akwa te glony :zly:

Awatar użytkownika
lukas
Ryba
Ryba
Posty: 176
Rejestracja: 17 października 04, 19:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Glony

Postautor: lukas » 16 listopada 04, 16:57

Owszem można trzymać krewetki amano ale to zależy jaką się ma obasdę :D :D :D
Bo inaczej mogą się stać posiłkiem :)
Pozdro
reaktywacja 100 l

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Glony

Postautor: Saiqpat » 16 listopada 04, 23:53

Co do chemii to zalezy jakie roslinki tez sie ma. Kiedys uzylem chemii od Tetry. Efekt byl taki ze owszem glony przestaly sie rozprzestrzeniac ale przy okazji wykonczylem kabomby i bakopy. Co do tego ze krewetki moga stac sie pokarmem... hehe pewnie ze moga i to dosc drogim:) Radze tylko uwazac jak sie je kupuje. Ostatnio widzialem na gieldzie jak facet sprzedawal krewetki szkliste jako amano.
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Awatar użytkownika
bobi
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 27 listopada 04, 10:40
Lokalizacja: Białystok

Re: Glony

Postautor: bobi » 27 listopada 04, 11:04

Glony nitkowate i nie tylko zaczynają się pojawiać w naszym akwarium pod wpływem zbyt dużej zawartości azotanów i za silnego oświetlenia. Za duża ilość azotanów spowodowana jest przekarmieniem ryb, zbyt rzadką podmianą wody, nie dokładnym odmulaniem, źle mytą gąbką nie w wodzie akwariowej, i bardzo często spotykane za dużą ilością nawozów roślinnych, najlepiej te ostatnie wogóle odstawić na jakiś czas i potem dodawać ale ze skrupulatnym umiarem. Jeżeli nic ze sposobów naturalnych nie pomaga jest sprawdzony środek Tetry o nazwie Algo - stop depot, który potrfi w sposób jak najmniej szkodliwy dla całego świata w akwarium zlikwidować glony nitkowate w bardzo szybkim czasie. Jeżeli chodzi o ryby, rewelacyjną nie zastąpioną jest popularna Kosiarka (Crossocheilus siamensis) link do niej : Kosiarka

Mottem byłoby tu powiedzieć, i tak syzyfową pracą jest zwalczanie skutków a nie przyczyny. pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 30 listopada 04, 21:03 przez bobi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Glony

Postautor: Dave » 28 listopada 04, 15:36

Podobno, jeszcze lepsze od kosiarek w zwalczaniu glonow na roslinach sa otoski. Czy to prawda?

Awatar użytkownika
djhimera
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 27 listopada 04, 22:36
Lokalizacja: Gliwice

Re: Glony

Postautor: djhimera » 28 listopada 04, 21:34

Mógłby ktoś więcej się wypowiedzieć na temat otoski ?

Awatar użytkownika
Swamp
Narybek
Narybek
Posty: 97
Rejestracja: 20 maja 04, 16:29
Lokalizacja:

Re: Glony

Postautor: Swamp » 29 listopada 04, 02:07

hmmmmmmm otosek - maly ,niepozorny ,stadny glonojadek -jego dieta to cos jakby pomiedzy kosiarka a zwyklym glonojadem - teoretycznie idealny glonojad i przez cale swoje zycie wcina glony( anie jak to bywa w przypadku kosiarek czy zbrojnikow ze zmienią sobie diete...)
Niestety jest dosc trudny do dostania tzn zadko gosci w sklepach,na gieldach tez sporadycznie
<--- Niech tHe FiSh będzie z tobą --= :wink: =--->

Awatar użytkownika
djhimera
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 27 listopada 04, 22:36
Lokalizacja: Gliwice

Re: Glony

Postautor: djhimera » 29 listopada 04, 13:28

mozna jakies zdjecie tego otoska poprosić

pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: Glony

Postautor: atusia » 29 listopada 04, 14:26

Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Awatar użytkownika
bobi
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 27 listopada 04, 10:40
Lokalizacja: Białystok

Re: Glony

Postautor: bobi » 30 listopada 04, 20:51

Miałem w swojej karierze otocinclusa, nie powiem lubi glony ale, okrzemki, jeżeli chodzi o glony nitkowate to tylko kosiarka, no są jeszcze jakieś wydumki jak krewetki ale po co, jedna kosiarka jaką mam u siebie potrafi w jedną dobę wykosić wszystkie glony. Podaję link do strony z otoskiem:

Otosek


Strona o glonach

szerlak
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 13 grudnia 04, 22:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Glony

Postautor: szerlak » 13 grudnia 04, 23:20

Możesz też częściowo pozbyć się glonów. Jeżeli masz cały czas włączoną świetlówkę to wyłączaj ją na pare godzin, a rybom nic nie będzie. Powodzenia

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości