problem z roślinami :(

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
djhimera
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 27 listopada 04, 22:36
Lokalizacja: Gliwice

problem z roślinami :(

Postautor: djhimera » 27 listopada 04, 22:44

Mam wielki problem z roślinami poprostu gniją mi po jakimś czasie, a tło od akwarium jest wysypane jakimiś brązowymi plamami, nie wiem z czego to jest, może mi ktoś pomoże

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Swamp
Narybek
Narybek
Posty: 97
Rejestracja: 20 maja 04, 16:29
Lokalizacja:

Re: problem z roślinami :(

Postautor: Swamp » 27 listopada 04, 22:56

ehhhhhhhhh :?

jakie masz parametry w akwa ,jaka obsade,jakie masz rybki/slimaki glonożerne ?mam to wszystko wyciagac od ciebie?Brozowe plamy to okrzemki - wskaznik na totalny brak rownowagi w akwarium,i posrednio na brak glonożerców - zwyklu zbrojnik niebieski z tym sobie poradzi jednak nalezy likwidowac przyczyny ,a nie skutki.Czy masz jakies pryzgotowanie do akwarystyki/lub doswiadczenie ? taka jest moja analiza na pierwszy rzut oka.Rosliny ci gnijom bo są "duszone" przez glony,przyczyną moze byc np silne,lecz nieodpowiednie swiatło.

Aby ktokolwiek mogł ci doradzic musisz troche sprecyzowac swoj problem(parametry twojego zbiornika itd..)
<--- Niech tHe FiSh będzie z tobą --= :wink: =--->

Awatar użytkownika
djhimera
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 27 listopada 04, 22:36
Lokalizacja: Gliwice

Re: problem z roślinami :(

Postautor: djhimera » 27 listopada 04, 23:07

OK

więc mam 60l, oświetlenie 15 W temp. wody 27-28 C
2 ramirezy
3 lelupi
4 ksiezniczki
4 kakadu

Myślisz że jak wstawie jakiegoś glonożerce to będzie ok? a tak wogóle to możesz jakiegoś polecić ?

Awatar użytkownika
Swamp
Narybek
Narybek
Posty: 97
Rejestracja: 20 maja 04, 16:29
Lokalizacja:

Re: problem z roślinami :(

Postautor: Swamp » 27 listopada 04, 23:24

hmmmm masz troche nieodpowiednia obsade akwariumu ,nawet wiecej niz troche watpie czy to wszystko dozyje spokojnej starosci;/ .........no ale nie o tym jest ten topic :roll:

Do 60 litrow to hmmmm zbrojnik niebieski(błekitny)- 2 sztuki ,lub slimak ampularia beda odpowiednie-3 sztuki.

heheh skoro to problem z roslinami to powinienes podac jakie masz roślinki również.

15 wat na 60 l to zdecydowanie malo jak na udana hodowle roslin - pamieta silne ,zdrowe rosliny same sobie dadza rade z glonami(po prostu zabiora wszleki pokarm glonom).
Jesli masz troche kaski to to kup jakoms akwarystyczna swietlowke - polecam 18 wat Osram Fluora - cena jakies 26 zyta.
Rada wyczysc porzadnie akwarium jakoms gombeczkom,porzadnie przefiltruj i podmien 30 % wody,wpusc glonożerców,dodaj jedna swietlowke,na poczatku swiec okolo 9-10 godzin na dobe stopniowo(przez jakie 10 dni) wydluzając do 12 godzin na dobe.
Jelsi to mozliwe zasadź w akwarium moczarki (kosztuja grosze) ,a pomogom uzyskac rownowage w akwarium.
<--- Niech tHe FiSh będzie z tobą --= :wink: =--->

Awatar użytkownika
djhimera
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 27 listopada 04, 22:36
Lokalizacja: Gliwice

Re: problem z roślinami :(

Postautor: djhimera » 28 listopada 04, 08:15

Jeśli pytałeś o rośliny to mniej więcej mam takie:

Kabomby karolińskie,
Moczarki argetyńskie,
Rogatki sztywne,
Anubias karłowaty,
Bakopa drobnolistna,
Vallisneria americana,
Lilaeopsis brasiliensis,
Alternathera,
"orzech"
no jeszcze jakieś ale trudno mi powiedzieć, nie pamiętam ale jak coś bdę wiedzieć to dopiszę.

A co z rybami, czemu źle dobrane?

Dzięki za wypowiedzi

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: problem z roślinami :(

Postautor: Tomekł » 28 listopada 04, 09:08

na takie akwa to zadużo ryb ramirezy mogą zostać lelupi i księżniczki dorastają do 10cm więc dla pary potrzeba ok50l myśle że parka kakadu może zostać choć niewiem czy niesą to ryby terytorialne i na dno kiryski. Kiryski to rybki stadne więc trzeba kupić 5

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: problem z roślinami :(

Postautor: Hawk » 28 listopada 04, 09:46

djhimera, pozbać się leleupów i księżniczek bo to ryby, które potrzebują twardszej wody niż kakadu i ramirezy. Poza tym jak księżniczki podrosną i zaczną odbywać tarła , to zabiją wszystko inne. ZOstaw tylko kakadu i ramirezy, na dół kirysy lub inne służby porządkowe. Sorry za OT.

P.S. Przenoszę temat do działu Rośliny
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
djhimera
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 27 listopada 04, 22:36
Lokalizacja: Gliwice

Re: problem z roślinami :(

Postautor: djhimera » 28 listopada 04, 09:55

dzięki za wypowiedzi jak macie jeszcze jakieś pomysły i porady to czekam :)

Pozdrawiam :)

[ Dodano: 2004-11-28, 21:50 ]
Mam pytanko czy do mojego akwarium można by było wpóścić krewetki amano ? Jeśli tak to w jakiej ilości i czy one coś pomogą ?

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: problem z roślinami :(

Postautor: Saiqpat » 10 grudnia 04, 00:35

Mysle ze krewetki to dobry pomysl pod warunkiem ze usuniech lelupi i ksiezniczki. Co do ilosci to mysle ze ok 4-5 wystarczy. Ja je mam i swietnie sie spisuja:)
Co reszty to moi przedmowcy chyba dostatecznie sie juz wypowiedzieli co do obsady. Koniecznie daj mocniejsze swiatlo. Pozdrawiam
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości