co jest?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Monikaaa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 668
Rejestracja: 4 lipca 04, 15:23

co jest?

Postautor: Monikaaa » 21 grudnia 04, 17:53

Jak w temacie. Mam w swoim akwa 2 żabienice amazońskie. Rosły jak na drożdżach i wszystko było ok. Daję codziennie 0,6ml Tetra Planta Min i 0,5ml Ferro-Activ. Nagle końcówki liści żabienic zaczęły się robić żółte, a teraz to już całe liście. :( Nie wiem co się stało. Przecież ani dawek nawozów nie zmniejszyłam, ani nic z oświteleniem nie kombinowałam. Czy przyczyną może być np. przedawkowanie nawozu?

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: co jest?

Postautor: Dave » 22 grudnia 04, 21:49

A ja mysle, ze przecholowalas z nawozami. Tyle, co ty dajesz codzennie powinno sie dawac co tydzien.

Awatar użytkownika
Monikaaa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 668
Rejestracja: 4 lipca 04, 15:23

Re: co jest?

Postautor: Monikaaa » 22 grudnia 04, 21:55

Nie wiem. Wzięłam miesięczną dawkę podzieliłam przez 31 i wyszła dzienna. Proste

Ivet
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 9 grudnia 04, 17:02
Lokalizacja: Katowice

Re: co jest?

Postautor: Ivet » 23 grudnia 04, 22:19

Mnie też się wydaje, że przesadziłaś z nawozami; to chyba nie jest dobre rozwiązanie, żeby codziennie tak "dokarmiać" roślinki. One chyba nie są w stanie tego przyswoić i przetworzyć. Podawaj conajmniej w kilkudniowych odstępach.

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: co jest?

Postautor: Idzikowski » 24 grudnia 04, 09:55

Ile czasu podajesz już taką dzienną dawkę ???

Ps. Jak dla mnie to przy odpowiednim dawkowaniu dziennie nie powinno się nic dziać. Pozatym rośliny lepiej rosną gdy dostają dawkę dzienną, a nie wlane raz na tydzień i wszystko jest mieszane ciągle w akwarium. Roślinki stale powinny otrzymywać tyle ile im potrzeba.

Awatar użytkownika
Monikaaa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 668
Rejestracja: 4 lipca 04, 15:23

Re: co jest?

Postautor: Monikaaa » 24 grudnia 04, 11:01

Taką dawkę daję już od około 4 miesięcy. I nic się nie działo. Aha. Szukając przyczyny, pomyślałam, że to może od tego, że na około miesiąc wyjęłam korzeń z akwa (bo eksperymentowałam z nim aby nie barwił wody). Teraz z powrotem już jest on w akwarium.

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: co jest?

Postautor: Idzikowski » 24 grudnia 04, 23:55

No to tak jak sądziłaś ty i ja nie jest to spowodowane w żadnym razie podawaniem dziennej dawki nawozu. Tym bardziej, że jak napisałem powyżej podawanie dawki dziennej jest dużo lepszym rozwiązaniem niż podawanie tego raz na tydzień.

A co się działo przez ten czas z korzeniem poza akwa ? Leżał gdzieś schowany czy może gotowałaś go w jakimś roztworze wody z dodatkiem czegoś itp itd ???

Awatar użytkownika
Monikaaa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 668
Rejestracja: 4 lipca 04, 15:23

Re: co jest?

Postautor: Monikaaa » 25 grudnia 04, 16:51

Najpierw wygotowałam go w wodzie z solą, później wyszorowałam i znów wygotowałam ale w wodzie bez soli. Chyba wiem do czego zmierzasz...Korzeń wsadziłam z powrotem do wody po tym jak zaczęły marnieć mi listki.

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: co jest?

Postautor: Idzikowski » 25 grudnia 04, 21:24

Czyli korzeń też odpada :( .

To ja już powoli wysiadam z pomysłami 8)


U dużej ilości żabienic jest tak, iż one po kupnie i posadzeniu gnija, rozpadają się, a potem od początku od bulwy rosną. To taka cecha przystosowawcza do nowych warunków w nowym akwa ... to jest mój chyba ostatni pomysł na tą przypadłość. Tylko mówiłaś, że 4 miesiące podajesz tak nawóz...ale czy roślinki te też masz od 4 miesięcy czy są raczej nowe .. tzn mają 2 lub mniej miesięcy czasu ?

Artist
Narybek
Narybek
Posty: 31
Rejestracja: 30 listopada 04, 15:42
Lokalizacja: Wroclaw

Re: co jest?

Postautor: Artist » 7 stycznia 05, 12:25

A nie zmieniales w miedzy czasie obsady rybek ?
Artur

Awatar użytkownika
Monikaaa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 668
Rejestracja: 4 lipca 04, 15:23

Re: co jest?

Postautor: Monikaaa » 7 stycznia 05, 13:07

Nie. Jak na razie to temat zamykam i dziękuję wszystkim za rady. Chyba to przez to że nie było korzenia przez pewien czas, gdyż roślinki poprawiły się. :wink:

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: co jest?

Postautor: Hawk » 7 stycznia 05, 19:07

Jak wszystko jasne to temat zamykam :)
W razie w , PW do mnie i otworze.
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości