Amazonki-padają.co robić???

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
MACHONY
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 21 grudnia 04, 19:45
Lokalizacja: MAŁOPOLSKIE

Amazonki-padają.co robić???

Postautor: MACHONY » 21 grudnia 04, 20:00

Mam akwa 200l.3 kryptokoryny 4 anubiasy,mech wodny,no i....te lichutkie amazonki-które nie wiedząc czemu nie chcą mi wcale rosnąć.Roślinki berdzo marnieją i praktycznie są już żółciutkie.myśle że jeszcze troche i nic z nich nie zostanie.

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Amazonki-padają.co robić???

Postautor: Hawk » 21 grudnia 04, 20:07

Jakie stosujesz nawozy? Może brakuje im jakiegoś minerału ;)
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Amazonki-padają.co robić???

Postautor: Idzikowski » 21 grudnia 04, 22:21

Mógłbyś napisać faktycznie choćby jakie masz oświetlenie, czy stosujesz nawozy, a jeżeli tak to jakie itp itd.

wzg
Narybek
Narybek
Posty: 48
Rejestracja: 8 listopada 04, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Amazonki-padają.co robić???

Postautor: wzg » 22 grudnia 04, 11:50

ja miałam podobny problem z amazonkami facet w zoologicznym mówił że te roślinki są hodowane jakoś tak że nie całe w wodzie tylko w zamoczonym żwirze czy jakoś tak nie wiem na ile jest to prawdą. U mnie tak jakby sie przyjely to co żółkło i gniło odcinałam są teraz nico niższe ale całkiem nieźle sie prezentują. Myśle ze w jakiś nawóz tez móglbyś zainwestować.
Wszędzie Zawsze Gocław

Awatar użytkownika
lukas
Ryba
Ryba
Posty: 176
Rejestracja: 17 października 04, 19:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Amazonki-padają.co robić???

Postautor: lukas » 22 grudnia 04, 13:52

Rośliny często są hodowane w sposób : max światła + max najlepszego nawozu ,czasem nawet niesą całkowicie zanużone. Po przeniesieniu takich roślin do normalnego akwa choćby z dobrym nawozem i standardowym oświetleniem , żadko one się przyjmują :?
Ja mam taki sam problem, żabienice ani amazonki długo u mnie nie ciągną :?
Pozdro
reaktywacja 100 l

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Amazonki-padają.co robić???

Postautor: Saiqpat » 22 grudnia 04, 18:40

Dokladnie tak jak napisal Lukas. Rosliny hoduje sie niezanurzone, sa to tzw formy imersyjne. Natomiast w momencie kiedy przenosimy je do akwa gubia tamte liscie i zaczynaja wyksztalcac liscie charakterystyczne dla formy podwodnej tzw submersyjnej. Ja tak mialem z Echinodorusem Osiris. Najpierw liscie byly zielone a w akwa staly sie czerwone. To ze liscie amazonki gina to nic nie znaczy, gorzej ze nie wypuszczaja nowych. Machony koniecznie podaj jakie oswietlenie stosujesz i jakie nawozy. Pozdrawiam
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

MACHONY
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 21 grudnia 04, 19:45
Lokalizacja: MAŁOPOLSKIE

Re: Amazonki-padają.co robić???

Postautor: MACHONY » 24 grudnia 04, 00:42

Na oświetlenie składają się u mnie 2 świetlówki NARVA-oceanic color i 2 żarówki energooszczędne po 18W każda.Nawozów nie stosuje żadnych.Kiedyś stosowałem tabletki ale jak kryptokoryny osiągnęły 1.5 metra przestałem stosować,natomiast amazonki zawsze były takie padnięte

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Amazonki-padają.co robić???

Postautor: Idzikowski » 24 grudnia 04, 09:59

No niestety, ale hodowle roślin profesionalne hodują je w sposób taki, iż rośliny te wogóle nie są w wodzie, a znajdują się tylko w pomieszczeniach o bardzo dużej wilgoci. Musi ona tam sięgać pewnie sporo ponad 90%. A po zakupie gdy wsadzimy do wody to część się przyjmuje, a część nie.

A tak poza tym, to może pokuś się o jakiś nawóz. Bo kryptokoryny nie powinny być u ciebie wskaźnikiem czy jest dobrze czy nie, gdyż u mnie osiągają dość szybko długość 1 metra przy twardej wodzie i totalnie żadnych nawozów i na dodatek światło mocne też nie jest. Więc radze kupić jakiś nawóz w płynie, a może roślinki odżyją.

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Amazonki-padają.co robić???

Postautor: Saiqpat » 26 grudnia 04, 02:19

jesli moge Ci cos doradzic to podmien jedna swietlowke na jakas ktora wspomaga wzrost roslin np OSRAM FLUORA
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Amazonki-padają.co robić???

Postautor: Idzikowski » 26 grudnia 04, 11:25

Nie sądzę by zmiana oświetleni ci pomogła bo masz go sporo. Świetlówki są pewnie 2x30W. Żarówki energooszczędne 2x18W odpowiadają pewnie mocą 50-70W w stosunku do normalnych żarówek, więc światła to ty masz dużo. A zmiana jednej świetlówki na np. Aquarelle Philipsa nic tak naprade tutaj nie pomoże.

Zastosuj nawozy i CO2 :!: to odżyją.

wzg
Narybek
Narybek
Posty: 48
Rejestracja: 8 listopada 04, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Amazonki-padają.co robić???

Postautor: wzg » 26 grudnia 04, 14:31

jeśli rosną nowe liście to nie masz sie co martwić. Moje amazonki też przez długi czas gniły i liść po liściu trzeba było obcinać. Potrzebują czasu żeby sie zaklimatyzować. No i tak jak mówią chłopaki daj jakiś nawóz i powinny sie odrodzić.
Wszędzie Zawsze Gocław

Awatar użytkownika
lukas
Ryba
Ryba
Posty: 176
Rejestracja: 17 października 04, 19:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Amazonki-padają.co robić???

Postautor: lukas » 26 grudnia 04, 15:10

No a ze mną padają choć daje nawóz - Aquaplant Tropikala cotydzień odpowiednią dawkę przy podmianie wody. Ph7-7,5 tempok 27*C iiii........wielkie g***** (sorki :P )
Pozdro
reaktywacja 100 l

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Amazonki-padają.co robić???

Postautor: Idzikowski » 26 grudnia 04, 16:16

lukas -----> iiii........wielkie g***** <---- Nie ładnie, nie ładnie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .

Awatar użytkownika
lukas
Ryba
Ryba
Posty: 176
Rejestracja: 17 października 04, 19:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Amazonki-padają.co robić???

Postautor: lukas » 26 grudnia 04, 21:54

Sory,sory....:P:P:P Bo miałem takie ładne okazy i.....
wielkie
reszte już znacie :ok:
Pozdro
reaktywacja 100 l

MACHONY
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 21 grudnia 04, 19:45
Lokalizacja: MAŁOPOLSKIE

Re: Amazonki-padają.co robić???

Postautor: MACHONY » 28 grudnia 04, 00:07

:D dzięki wielkie wszystkim za zainteresowanie.Powiedzcie jeszcze jaki nawóz najlepiej stosować

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 22 gości