Maly albo duzy problem

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
gangi
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 27 grudnia 04, 13:30

Maly albo duzy problem

Postautor: gangi » 28 grudnia 04, 14:13

Maly albo duzy problem a mianowicie na sciankach akwarium (myslalem ze to brud) przyczepilo sie miliony "wloskow" i cos w rodzaju liscia paproci jest to bardzo male i prawie przezroczyste wiec nie moglem zrobic zdjecia i jest tego bardzo bardzo duzo - czy mam juz sie bac czy to moze normale

Z gory dziekuje za odpowiedz

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maly albo duzy problem

Postautor: Idzikowski » 28 grudnia 04, 17:56

Podaj info na temat akwa. Szczególnie podaj litraż i moc oświetlenia oraz obsade zbiornika i to jak długo już działa zbiorniczek.

Możliwe, że to zwykłe glony nitkowate. Masz glonojady jakieś ???

gangi
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 27 grudnia 04, 13:30

Re: Maly albo duzy problem

Postautor: gangi » 28 grudnia 04, 18:25

akwarium ma pojemnosc 170l dziala od tygodnia mialem glonojada od poczatku ale sie "utopil" oswietlenie standardowe w pokrywie (nie wiem ile) a obsada to:

4x gupik
5x kirisek ozdobny
5x rodostomus
5x ?????????
3x kirisek plamisty
1x krewetka

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maly albo duzy problem

Postautor: Idzikowski » 28 grudnia 04, 18:34

Według mnie to glony nitkowane ... nic innego mi do głowy w tej chwili nie przychodzi. A nie zauważyłeś może aby krewetka próbowała to zjadać ???

Ponadto ... akwa zalałeś tydzień temu i już są rybki itp itd ? Czy może tydzień temu wpuściłeś ryby ? Bo wygląda na to, że nie odczekałeś wystarczająco długo... 8)

Ps. Moc jarzeniówek jest napisana na ... jarzeniówkach :ok: .

Ps2. Jaki to gatunek krewetki ???

gangi
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 27 grudnia 04, 13:30

Re: Maly albo duzy problem

Postautor: gangi » 28 grudnia 04, 18:39

krewetki to ammano (lub cos podobnego)
temperatura to 26-27 stopni i mniej nie bedzie bo tyle jest w mieszkaniu
a oswietlenie to 2x 30W
filtr eheim classic 2213

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maly albo duzy problem

Postautor: Idzikowski » 28 grudnia 04, 18:42

To jeżeli to glony to krewetki powinny je skubać non stop :ok: bo one są na nie żarte zawsze.

Zakup może sobie kosiarke jedną lub dwie. Jeżeli to nitkowate to powinny przy nich szybko zniknąć. Ewentualnie Otoski bo podejrzewam, że też zdjedzą choć nie jestem do końca przekonany.

Temperatura jest ok. Typowa i uniwersalna - dla większości ryb się nada :ok: .'

Nie zauważyłeś może aby krewetki to jadły ???

Ps. Jak możesz to zrób fotke i prześlij mi mailem nawet jak słabo to widać to pobawie się w programach graficznych i będzie widać. Zrób dwa ... jedno z lampą drugie bez - please :ok: .

gangi
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 27 grudnia 04, 13:30

Re: Maly albo duzy problem

Postautor: gangi » 28 grudnia 04, 19:35

zdjecia nie dostaniesz poniewaz robilem na 10000 sposobow i nic nie widac ale jestem wstanie juz zobaczyc ze kolor tego swinstwa to zielony i jestem przerazony jak to sie rozrosnie to bedzie zaglada baniaka
przypomne ze sa to mini zielone nitki przyczepione do wszystkiego na szybach na korzeniu i na tle, kolysza sie jak przeplywa ryba obok tego nie widac to dopiero z odleglosci kilku centymetrow
nie zauwazylem aby krewetka to jadla :(
na tle jest tego o wiele wiecej i robi sie z tego korzuszek

Awatar użytkownika
lukas
Ryba
Ryba
Posty: 176
Rejestracja: 17 października 04, 19:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Maly albo duzy problem

Postautor: lukas » 28 grudnia 04, 21:12

Glony rozwijają się w szybkim tępie jeśli nie masz odpowiedniej służby sanitarnej:D 1 krewetka napewno nieporadzi sobie ze 170 litrami :lol: Ja do takiegoakwa proponuje kupić plekusia lub gibbicepsa ,młodego ok 15 cm-on się tym zaopiekuje. A jeśli duże gloncie nie przypadają do gustu to postaraj się o więcej krewetek .....dużo więcej :D tak z 15-20 sztuk :D
Pozdro
reaktywacja 100 l

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maly albo duzy problem

Postautor: Idzikowski » 28 grudnia 04, 21:58

Zakup może z 5 kosiarek i będzie spokój bo wychodzi na to, że są to zwykłe glony nitkowate. Kup kosiarki lub dużo krewetek lub takiego sporawego gloncia.'


Co do krewetek to napisałeś KREWETKI w liczbie mnogiej więc sądze, że nie masz jednej sztuki :ok: ... tylko nie mów, że masz 2 :twisted: .

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Maly albo duzy problem

Postautor: Tomekł » 29 grudnia 04, 19:54

ile masz tych krewetek 1 czy..... jak masz jedna to dokup jeszcze z 10 albo 5 kosiarek :ok:
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

gangi
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 27 grudnia 04, 13:30

Re: Maly albo duzy problem

Postautor: gangi » 29 grudnia 04, 21:43

dzieki za wszystkie rady byly trafne (mam taka nadzieje)
zakupilem kosiarki ktore od razu wiedzialy co robic i sie tym zielskiem zajely nalezycie oby im brzuszki nie popekaly :)
teraz w sluzbie sanitarnej mam :
2 x zbrojnik
3 x krewetka
2 x kosiarka

mam nadzieje ze to wystarczy
a moze cos jeszcze proponujecie ???

Awatar użytkownika
lukas
Ryba
Ryba
Posty: 176
Rejestracja: 17 października 04, 19:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Maly albo duzy problem

Postautor: lukas » 29 grudnia 04, 23:53

Nie chciałbym cię martwić ale ancistrusy(zbrojniki) tracą zainteresowanie wszystkimi glonami gdy przekroczą ok 6-7 cm :? Nadal podtrzymuję zaku8p gibbicepsa. Albo jak coś
towięcej krewetek. Wiem że na dłuższą metę to spory wydatek ale kiedyś czytałem że nawet 2-3 krewetki na 5 litrów to nie za dużo :? one po prostu dużo lepiej się czują w grupie :D nio i lepiej im idzie praca w grupie
Pozdro
reaktywacja 100 l

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości