mech na roślinkach

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
KECAJ
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 22 lutego 05, 00:38
Lokalizacja: Łódź

mech na roślinkach

Postautor: KECAJ » 3 marca 05, 22:02

Witam, na moich roślinkach od paru dni pojawił się ciemnozielony "mech". .Jest na niektórych liściach, i to dość gruba warstwa ale punktowo. Jestem poczatkującym więc jedyne co mogę dodać, to zbiornik-112l. ,2x 18W (wiem!!), roślinek ok. 10 szt- nazw nie pamiętam.Temp 27 st. C. Parametrów wody nie znam. Proszę o jakąkolwiek pomoc i poradę, w jaki sposób mogę pozbyć sie tego mchu. Czy to jest za dużo NO3? Pomóżcie...

Awatar użytkownika
Veronika
Ryba
Ryba
Posty: 135
Rejestracja: 25 lipca 04, 16:03
Lokalizacja: Rzeszów

Re: mech na roślinkach

Postautor: Veronika » 3 marca 05, 22:07

mech?? A czy to nie są krasnorosty??
<<<Van Halen>>>

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: mech na roślinkach

Postautor: Dave » 4 marca 05, 17:57

To sa napewno krasno rosty. Jakies dziesiec tematow temu bylo o tym mowa. Poszukaj w dziale "Rosliny".

Awatar użytkownika
Dudas
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 15 marca 05, 12:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: mech na roślinkach

Postautor: Dudas » 22 marca 05, 13:31

nie to moze ze mam te mchowe glony, lecz mam jeszcze kota i jego siersc dostaje sie do srodka awkwarium i zaczepiają si na nich. niezbyt ladnie to wygląda

Awatar użytkownika
Młyn
Narybek
Narybek
Posty: 27
Rejestracja: 15 marca 05, 22:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: mech na roślinkach

Postautor: Młyn » 22 marca 05, 14:20

A co kocie włosy robia u rybek?? ja mam kota i rybki przyczym akwa jest bez pokrywy i niemam takiego problemu??

Mój kotek ma zato ciekaw upodobanie pobijanie wody z akwarium :twisted:
80x32x45

115 l- 2 Skalary, 3 Żałobniczki, 2 Kirysniki, 4 Głupiki , 4 Zbrojniki, 5 Neonów Inesa, Samotna Molinezja :(

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości