Krasnorosty

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Virtus
Ryba
Ryba
Posty: 156
Rejestracja: 1 grudnia 09, 15:11
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów

Re: Krasnorosty

Postautor: Virtus » 17 marca 10, 09:57

rafs2509 pisze:Cytat:
1 łyżka na 100 l wody


Rozumiem, że to drobna pomyłka.


Poszukałem w necie i znalazłem, że 1 łyżka na 200-250ml. Tak więc jeszcze dzisiaj zacznę walkę z glonami :)


To nie pomyłka. 1 łyżkę herbaty sypiesz do kubka, zaparzasz i roztwór z jednej łyżki herbaty wystarcza na 100l wody. Gdyby jedna łyżka była na 250ml to do akwarium o pojemności 100l musiałbyś mieć wywar z 400 łyżek herbaty :grin:
[center]112l Akwa Ogólne[/center]
[center]Posadź drzewo - kliknij;)[/center]

Awatar użytkownika
rafs2509
Ryba
Ryba
Posty: 105
Rejestracja: 27 grudnia 07, 18:12
Lokalizacja: Opole

Re: Krasnorosty

Postautor: rafs2509 » 17 marca 10, 17:55

No chodziło mi o przygotowanie roztworu, że jedna łyżka na 250 ml wody.
Ryby są piękne, te większe i te mniejsze :P

Awatar użytkownika
aNKAA
Ryba
Ryba
Posty: 208
Rejestracja: 15 sierpnia 08, 13:01
Lokalizacja: St-ów

Re: Krasnorosty

Postautor: aNKAA » 17 marca 10, 18:12

rafs2509 pisze: jedna łyżka na 250 ml wody.


To chyba bez znaczenia w ilu ml wody zaparzysz herbatę.

Awatar użytkownika
Virtus
Ryba
Ryba
Posty: 156
Rejestracja: 1 grudnia 09, 15:11
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów

Re: Krasnorosty

Postautor: Virtus » 17 marca 10, 18:45

Raczej bez znaczenia. Dasz 100ml to będzie mocniejszy w kubku, dasz 200 słabszy, ale z jednej łyżki herbaty nie wyciągniesz więcej "esencji" parząc w "głębszej" wodzie ;-)
[center]112l Akwa Ogólne[/center]
[center]Posadź drzewo - kliknij;)[/center]

Omen
Narybek
Narybek
Posty: 23
Rejestracja: 23 października 09, 18:49
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Krasnorosty

Postautor: Omen » 13 kwietnia 10, 16:59

Jeśli oczywiście można chciał bym na nowo poruszyć temat krasnorostów.

Właśnie parę dni temu w swoim zbiorniku zauważyłem jakieś dziwne ciemne glony które się pojawiły na kilku roślinkach, korzeniach i jaskini. Poczytałem dziś troszkę forum pooglądałem zdjęcia i teraz już wiem stałem się nieszczęśliwym posiadaczem krasnorostów. Z tego co sie dowiedziałem to jest to gnida dość ciężka do wytępienia. Nie wiem w ogóle jak sie za to zabrać dziś sprawdzę bajer z zieloną herbatą ale znając życie to nic nie da. Jeśli jest to ważne to mój zbiornik ma 240l. Ostatnio nic nie dokupywałem do niego żadnych ryb ani roślin bo miałem ospę więc nie wiem skąd to do mnie przyszło. W ogóle to jak mocno jest to szkodliwe ??? I czy może się to rozsiać tak że opanuje całe moje akwarium ???? Czym skutecznie mogę to zniszczyć nie wiem jakaś ryba co to wpierdzieli albo preparat bo to wcale ładnie nie wygląda i bardzo bym chciał się tego pozbyć tak że proszę o pomoc.

skiba32
Narybek
Narybek
Posty: 95
Rejestracja: 26 grudnia 09, 17:57

Re: Krasnorosty

Postautor: skiba32 » 14 kwietnia 10, 17:52

Omen pisze: I czy może się to rozsiać tak że opanuje całe moje akwarium ????
Tak może być na szybach, ozdobach, grzałce na wszystkim praktycznie. Musiałem przez ten glon robic restart.
Omen pisze:Czym skutecznie mogę to zniszczyć nie wiem jakaś ryba co to wpierdzieli albo preparat bo to wcale ładnie nie wygląda i bardzo bym chciał się tego pozbyć tak że proszę o pomoc.
o ile mi wiadomo to Otoski to wcinają :)

Omen
Narybek
Narybek
Posty: 23
Rejestracja: 23 października 09, 18:49
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Krasnorosty

Postautor: Omen » 17 kwietnia 10, 09:38

No ot jeszcze popytam w sklepie o te OTOSKI. Kurde muszę to jakoś zwalczyć bo restart mi sie nie widzi a na razie chyba wszystko na to wskazuje że będzie konieczny. Od paru dni zaczynają Kwitnąć bardzo szybko. Prosił bym o jakieś info z tą zieloną herbatą o czym można było przeczytać kilka postów wcześniej. Ktoś sprawdzał tą metodę jest to skuteczne ??? Ja słyszałem że to można zwalczać zakwaszając wodę tylko czym i ile dawać żeby nie ucierpiały ta tym rybki.

Muczo1994
Ryba
Ryba
Posty: 130
Rejestracja: 21 stycznia 10, 16:28
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Krasnorosty

Postautor: Muczo1994 » 17 kwietnia 10, 10:19

Ja u siebie stosowałem zieloną herbatę, jednak nic nie pomogło.
Poleca się stosować EasyCarbo, ja nadal mam te glony i od trzech dni podaję EC i na niektórych roślinach glony odpuszczają :mrgreen:
112l - thorichthys ellioti (samiec)+ około 100-150 narybku 2-3 cm. + 1+2 zbrojnik niebieski.

Omen
Narybek
Narybek
Posty: 23
Rejestracja: 23 października 09, 18:49
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Krasnorosty

Postautor: Omen » 17 kwietnia 10, 10:59

No to popytam o ten preparat. Tylko to jest taki nie inwazyjny ??? Bo podobno są środki bardzo dobrze działające na KRASNOROSTY ale możemy pożegnać się podobno wtedy z roślinami a w takim wypadku to ja już bym wolał zrobić RESTART. Właśnie teraz robiłem podmiankę wody powyciągałem przy okazji ozdóbki i korzenie żeby je umyć i to paskudztwo strasznie silnie jest w nich zakorzenione zamek czyściłem z 30 min powycinałem też liście z roślin na których było widoczne to paskudztwo ale teraz jak założyłem z powrotem pokrywę zapaliłem światełko to widzę że jednak nie powycinałem wszystkich listeczków na 3 nadal są widoczne ale zaraz je wytnę to może zatrzymam na jakiś czas chociaż rozrost tego czegoś bo niedawno miałem jeszcze ospę więc dopiero zacznę zwalczać krasnorosta jak zakończę sprawe ospy ale dziś już ostatni raz podałem preparat na szczęście.

Muczo1994
Ryba
Ryba
Posty: 130
Rejestracja: 21 stycznia 10, 16:28
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Krasnorosty

Postautor: Muczo1994 » 17 kwietnia 10, 11:05

Preparat dostarcza co2. Które może brakuje u Ciebie w akwarium, a wątpie żebyś kupił EasyCarbo w zoologicznym, jedynie allegro.pl
Aha, jak długo świecisz w ciągu doby?
112l - thorichthys ellioti (samiec)+ około 100-150 narybku 2-3 cm. + 1+2 zbrojnik niebieski.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Krasnorosty

Postautor: osama » 17 kwietnia 10, 11:11

Muczo1994 pisze:Preparat dostarcza co2
Brak wiedzy nie upoważnia Cię do pisania głupot.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Muczo1994
Ryba
Ryba
Posty: 130
Rejestracja: 21 stycznia 10, 16:28
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Krasnorosty

Postautor: Muczo1994 » 17 kwietnia 10, 11:37

Poszukałbym, jak niedawno ktoś na forum tak napisał, lecz nie mogę znaleźć tego postu..;/
112l - thorichthys ellioti (samiec)+ około 100-150 narybku 2-3 cm. + 1+2 zbrojnik niebieski.

Omen
Narybek
Narybek
Posty: 23
Rejestracja: 23 października 09, 18:49
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Krasnorosty

Postautor: Omen » 17 kwietnia 10, 12:13

Świece około 10 godzin. Teraz troszkę mniej bo gdzieś tu wyczytałem żeby właśnie ograniczyć świecenie przy krasnoroście. Właśnie w zoologicznym tez mi powiedziano ze pewnie za mało CO2 mam i właśnie chcę kupić tą całą aparaturę do CO2 ale to dopiero za jakieś 2 tygodnie bo to troszkę kosztowny sprzęt z tego co mi powiedziano. A właśnie jeszcze takie pytanko. W jaki negatywny sposób krasnorost wpłynie na moje akwarium ??? Tylko zniszczy estetykę??? a takto sobie tylko będzie czy on w jakiś sposób szkodzi??? I lepiej jak najprędzej się go pozbyć ??

Muczo1994
Ryba
Ryba
Posty: 130
Rejestracja: 21 stycznia 10, 16:28
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Krasnorosty

Postautor: Muczo1994 » 17 kwietnia 10, 12:43

To nie potrzeba całej aparatury, wystarczy zrobić własnoręcznie bimbrownie.
http://aquaforum.pl/viewtopic.php?t=271 ... 0eec8f4dc8
112l - thorichthys ellioti (samiec)+ około 100-150 narybku 2-3 cm. + 1+2 zbrojnik niebieski.

Awatar użytkownika
Virtus
Ryba
Ryba
Posty: 156
Rejestracja: 1 grudnia 09, 15:11
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów

Re: Krasnorosty

Postautor: Virtus » 17 kwietnia 10, 20:09

Muczo1994 pisze:Preparat dostarcza co2

EasyCarbo dostarcza węgla a nie dwutlenku węgla;) Trudno czymś w płynie dostarczyć gazu:P Ale mogę powiedzieć że EC działa;) Nie wiem czy na glony, ale rośliny zaczęły mi bąbelkować po kilku dniach stosowania. Chociaż w 240 litrach to chyba nieopłacalne...
Muczo1994 pisze:wątpie żebyś kupił EasyCarbo w zoologicznym, jedynie allegro.pl

Można poszukać;) Ja chodziłem, chodziłem i w końcu zamówili w tym sklepie:D Taniej niż na allegro:P
Muczo1994 pisze:To nie potrzeba całej aparatury, wystarczy zrobić własnoręcznie bimbrownie.

Ja zrobiłem, ale jest to trochę kłopotliwe szczególnie jeśli chodzi o dozowanie gazu. I już nie posiadam bimbrowni.
Na 240 litrów to co najmniej 2 bimbrownie:P
Ostatnio zmieniony 17 kwietnia 10, 20:17 przez Virtus, łącznie zmieniany 1 raz.
[center]112l Akwa Ogólne[/center]
[center]Posadź drzewo - kliknij;)[/center]

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości