koniecznie co2??

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
korat
Narybek
Narybek
Posty: 34
Rejestracja: 20 marca 05, 01:31
Lokalizacja: Gdańsk

koniecznie co2??

Postautor: korat » 24 marca 05, 16:30

czy koniecznie trzeba podawać co2. a jak to mozna zrobić nie mając bimbrownie(z powodu braku miejsca) i o nieduzych kosztach. pozatym majac juz bimbrownie (moze wygeneruje troche miejsca) jak podawać co2 zeby nie przesadzic??

Awatar użytkownika
Młyn
Narybek
Narybek
Posty: 27
Rejestracja: 15 marca 05, 22:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: koniecznie co2??

Postautor: Młyn » 24 marca 05, 17:13

jak zrobisz bimbrownie to tak musisz zrobić sobie licznik bombelków najłtaiwj ze strzykwawki prze dnia umieszczasz zaworek przeciw zwrotny a kawałek wcześniej zaworek od napowietrzacza do regulacji przepływu powietrza. W ten sposub bedziesz mógł sobie kontrolowac ile ma wchodzic do akwy.

[ Dodano: 2005-03-24, 17:32 ]
tutaj masz prowizioryczny szkic takiego licznika bombelków http://www.mlyn265.republika.pl/licznik ... lk%F3w.bmp
80x32x45

115 l- 2 Skalary, 3 Żałobniczki, 2 Kirysniki, 4 Głupiki , 4 Zbrojniki, 5 Neonów Inesa, Samotna Molinezja :(

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: koniecznie co2??

Postautor: A-kara » 24 marca 05, 17:40

Trzeba przyznac ,że CO2 , jest przydatne i dobrze wpływa na rozwój roslin... :wink: Osobiście nie mam bimbrowni , i mam duze problemy z utrzymaniem roslin w akwa.... A włąsnie mam pytanie , bo nie chce zakładac nowego tematu; na ile wystarcza 1,5 kg. Co2 w butli??? Do akwarium 112 l, ale odliczając żwir , itd zostanie ok 100l.Na ile wystarczy mi butla z taka ilocią gazu? I czy na noc powinnam odlączać Co2?
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

korat
Narybek
Narybek
Posty: 34
Rejestracja: 20 marca 05, 01:31
Lokalizacja: Gdańsk

Re: koniecznie co2??

Postautor: korat » 24 marca 05, 17:40

ok. ale ta cała bimbrownia i te wzystkie zeczy potrzeben pewnie troche kosztuje. zaproponuj mi moze cos innego. moze tanszego al jesli nie to choc zajmujacego mniej miejsca. i pozatym z kąd mam wiedzieć ile tych bombelków co2 zapodać w akwarium??? mie masz jakiegos linku z wszystkim co dotyczy bimbrowni?? to by mi sprawe ułatwiło:)

Awatar użytkownika
Młyn
Narybek
Narybek
Posty: 27
Rejestracja: 15 marca 05, 22:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: koniecznie co2??

Postautor: Młyn » 24 marca 05, 18:04

A wiec tak panie ma pierszeństwo niewiem na ile ci taka butla starczy bo ja mam bimbrownie zwykłą z zacierem a nie butle a co do wyłaczania na noc to tak poniewarz wtedy niezachodzi fotosynteza i spadnie gwałtownie Ph a rybki beda pływac w niebiańskich akwach.

Bimbrownia to koszty groszowe naprawde Butelka po wodzie , przewód do napowietrzacza jakies 3 zł, zaworek przeciw zwrotny 5zł, zaworek do przepływu powietrza jakies 2-5-8 zł , strzykawka 23gr, 3x przysawki mocujace 1.50 zł. za sztuke.
A na zacie:
Woda , cukier, drożdze

To chyba nie tak drogo i wiele miejsca niezajmuje 8)

A co do ilosci bobmelków to szczeze sam dokładnie niewiem dawałem tak na oko i wyczucie 1 banka na około 2-3 sekundy
80x32x45

115 l- 2 Skalary, 3 Żałobniczki, 2 Kirysniki, 4 Głupiki , 4 Zbrojniki, 5 Neonów Inesa, Samotna Molinezja :(

Awatar użytkownika
AnUBiS
Ryba
Ryba
Posty: 107
Rejestracja: 9 marca 05, 17:22
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: koniecznie co2??

Postautor: AnUBiS » 24 marca 05, 18:11

Jest gdzies jakis przepis jak zrobic bimbrownie i jak jej uzywac?
I na ile taka bimbrownia starcza?
100l:
25 neonkow innesa, para ramirez, 4 kiryski pstre i 1 albinos, 2 zbrojniki niebieskie, 1xmieczyk, 4xMinorka (chyba), 2x prętniki;
Aquael FAN-2; 2x20W - Sun Glo i Power Glo;
Kabomba, moczarka, Żabienica opacus, Skrzydłokisć, mech jawajski i inne...

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: koniecznie co2??

Postautor: A-kara » 24 marca 05, 19:47

Tak , tylko ja juz próbowałam :wink: Chyba mam dwie lewe ręcę :wink:...A no właśnie: czy wie ktoś gdzie taką butle mozna napełnmić???Słyszałąm ,że robią to strażacy za 6 zł!!! :shock: :shock: :shock:
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

korat
Narybek
Narybek
Posty: 34
Rejestracja: 20 marca 05, 01:31
Lokalizacja: Gdańsk

Re: koniecznie co2??

Postautor: korat » 25 marca 05, 11:21

na oko to kot w szpitalu zmarł. nie chce ryzykować ze udusze ryby. nie macie jakiejs strony odnosnie bimbrownie ...

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: koniecznie co2??

Postautor: Dave » 25 marca 05, 12:38

Jest gdzies jakis przepis jak zrobic bimbrownie i jak jej uzywac?
I na ile taka bimbrownia starcza?


Odpowiedz na pierwsze pytanie zamiescilem w moim poradniku "Poradnik dla poczatkujacych akwarystow". Jest to temat przyklejony w dziale "Akwarystyka Slodkowodna".

Zacier z bimbrowni zuzywa sie od 3 do 6 tygosni. Po tym czasie nalezy zrobic nowy zacier.

Awatar użytkownika
AnUBiS
Ryba
Ryba
Posty: 107
Rejestracja: 9 marca 05, 17:22
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: koniecznie co2??

Postautor: AnUBiS » 25 marca 05, 13:35

Dla początkujących jedynym sposobem podawania CO2 jest bimbrownia (jak ją zrobić pisze w temacie V-3).


Co to za temat V-3? :? :?:
100l:
25 neonkow innesa, para ramirez, 4 kiryski pstre i 1 albinos, 2 zbrojniki niebieskie, 1xmieczyk, 4xMinorka (chyba), 2x prętniki;
Aquael FAN-2; 2x20W - Sun Glo i Power Glo;
Kabomba, moczarka, Żabienica opacus, Skrzydłokisć, mech jawajski i inne...

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: koniecznie co2??

Postautor: Dave » 25 marca 05, 15:22

Nie widze, nigdzie tego cytatu, pewnie moderatorzy usuneli ten czyjs post. Z tym V-3 pewnie chodzilo o dzial notatke o bimbrowni, ktora znajduje sie w V (piatym dziale) i podpunkcie 3. Dokladnie to V-Zrob to sam..., podpunkt 3. ... wlasna bimbrownie.

Awatar użytkownika
AnUBiS
Ryba
Ryba
Posty: 107
Rejestracja: 9 marca 05, 17:22
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: koniecznie co2??

Postautor: AnUBiS » 25 marca 05, 15:38

Cytat jest z Twojego postu pt. "Poradnik dla poczatkujacych"... dzial o nawozeniu...
Nie moge znalesc tego tematu o bimbrowni... poszukam jeszcze... :?


Znalazlem w necie ciekawy opis na to jak zrobic bimbrownie: http://members.lycos.co.uk/cczarekm/articles.php?id=1

Wiec jak tylko bede mogl to zabieram sie do roboty ;) :P

... mam jeszcze takie dwa pytania... co sadzicie o tej bimbrowni... dobra?... a po drogie to czy w "tym czyms" co bedzie znajdowalo sie w wodzie to ma byc powietrze czy wposcic wode? :?

aha... i po czym rozpoznac ze dziala? :P

[ Dodano: 2005-03-25, 18:40 ]
Haaaloo... odpowie mi ktos? sorka ale spieszy mi sie bo zrobilem juz bimbrownnie i chce wiedziec czy wszystko jest ok? :?

[ Dodano: 2005-03-25, 18:58 ]
Cos zaczelo dzialac... :P nie rozumiem tylko poco ta droga butelka z zimna woda :?... no i jeszcze nie wiem jaka powinna byc czestotliwosc "babelkowania" :? :P

[ Dodano: 2005-03-25, 19:07 ]
Zaowazylem ze CO2 zaczela wypierac wode z "tego czegos" co mam w wodzie..... dlugo trzeba czekac zeby babelki lecialy?... koncowka tego znajduje sie kolo 15 cm pod woda... a wyparllo dopiero jakies 0,5 - 1 cm :?

[ Dodano: 2005-03-25, 19:15 ]
Potrzasnalem i zaczelo bombelkowac... ale potem znowu sie cofnelo... :? czemu tak? ... :?

[ Dodano: 2005-03-25, 19:20 ]
Chyba dziala :D
Babelki sa o srednicy 0,.5 mm a odstepy miedzy babelkami to od 4 sekund do okolo 2 min... to dobrze??? :)

[ Dodano: 2005-03-25, 19:24 ]
Jeszcze takie pytanie... mam podlaczony czwornik z zatkkanymi 3 dziorkkami w celu regulacji i ewentualnego wylaczenia... lecz czy jesli zakrece na max to mi nie wybuchnie? :?

[ Dodano: 2005-03-25, 19:43 ]
Czestotliwosc babelkowania jest bardzo zmienna :? zdaza sie tez ze nie leci przez dlorzszy czas :?

[ Dodano: 2005-03-25, 19:51 ]
Szkoda ze trzeba wylaczac na noc... tyle CO2 zostanie niewykorzystane :?

[ Dodano: 2005-03-25, 19:53 ]
To na serio starcza na 2 tyg? :? :P

[ Dodano: 2005-03-25, 21:04 ]
CO2 wydostaje sie teraz do mojego pokoju... nie jest to niebezpieczne? :P :?

[ Dodano: 2005-03-26, 12:28 ]
Jak rozpoznac ze Co2 sie rozpuszcza? :? :P
100l:
25 neonkow innesa, para ramirez, 4 kiryski pstre i 1 albinos, 2 zbrojniki niebieskie, 1xmieczyk, 4xMinorka (chyba), 2x prętniki;
Aquael FAN-2; 2x20W - Sun Glo i Power Glo;
Kabomba, moczarka, Żabienica opacus, Skrzydłokisć, mech jawajski i inne...

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: koniecznie co2??

Postautor: Dave » 26 marca 05, 15:09

Bede odpowiadac na twoje pytania w kolejnosci w jakiej zostaly wydane:
Tak, ten artukul mowi prawde. Butelka z zimna woda sluzy do zabezpieczenia przed wlaniem zacieru do akwarium. Bo, jak zacier zacznie sie pienic i rozszerzac to wplynie do drugiej butelki. To rozszerzanie musi trwac kilka dni dluzej, zanim wplynie do akwa, niz w przypadku nie zastosowania drugiej buteki. Po ludzku: bez tej butli zacier musi sie zspienic tylko 0.5 l, aby dostac sie do akwarium (czyli tyle,ile zostaje ju do korka butelki). Jesli zamocuje sie butelke z zimna woda, zacier musi spienic sie ok 0.5 l i 1.5 l drugiej butelki. Mam nadzieje, ze mnie zrozumiales.
Jesli zatkasz wszystkie otwory to, albo sie rozszczelni, albo wybuchnie. To normanle, ze produkcja CO2 jest skokowa. Trzeba wylaczac bimbrwonie w nocy. To starcza na 2 -4 tygodnie.
Jasne, ze jest to niebezpieczne! :lol: Jak bedziesz spal blisko akwarium to sie udusisz :lol: Oczywiscie zartuje. Objetosc CO2, jakie produkuje bimbrownia jest znikoma w porownaniu z objetoscia powietrza w domu. Po prostu nie ma sie czym martwic.

Cieko zobaczyc, ze CO2 naprawde sie rozpuszcza. Patrz tylko, czy z dyfuzora wydistajka sie bombelki.

Awatar użytkownika
AnUBiS
Ryba
Ryba
Posty: 107
Rejestracja: 9 marca 05, 17:22
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: koniecznie co2??

Postautor: AnUBiS » 26 marca 05, 16:09

aha ;) Dzieki za odp. ;)

[ Dodano: 2005-03-27, 09:20 ]
:cry: :cry: :cry: Bimbrownia przestala dzialac :cry: zacier nie produkuje CO2... czemu tak? staralem sie dobierac proporcje tak jak na instrukcji... wiec czemu nie dziala? :? :cry:
100l:
25 neonkow innesa, para ramirez, 4 kiryski pstre i 1 albinos, 2 zbrojniki niebieskie, 1xmieczyk, 4xMinorka (chyba), 2x prętniki;
Aquael FAN-2; 2x20W - Sun Glo i Power Glo;
Kabomba, moczarka, Żabienica opacus, Skrzydłokisć, mech jawajski i inne...

Awatar użytkownika
KozA69
Narybek
Narybek
Posty: 35
Rejestracja: 3 kwietnia 05, 21:38
Lokalizacja: Radom

.

Postautor: KozA69 » 3 maja 05, 22:58

Sprawdz czy nie rozszczelniła Ci się instalacja przy rurkach...
KozA69
60L
6neonów innesa, 4black molly, miecz, petnik karłowaty - parka, ślimak, 2 małe kosiarki, harem bojków (przeludnienie pełną gębą :)
TwO-18'n, TwW-4'n, pH-7,0

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości