Krasnorosty+ kosiarka=?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Muczo1994
Ryba
Ryba
Posty: 130
Rejestracja: 21 stycznia 10, 16:28
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Krasnorosty+ kosiarka=?

Postautor: Muczo1994 » 2 kwietnia 10, 19:30

Witam.

Od kilku dni dopadły mnie krasnorosty.

I teraz pytanie podobno dobre są na nie kosiarki, i roztwory z zielonej herbaty.

Czas oświetlenia skróciłem do 8h.

I moje pytanie, czy mogę mieć kosiarki z parką ellioti i 1+2 zbrojnika +2 małe
w litrażu 112 l.

I czy są jeszcze jakieś inne sposoby na pozbycie się krasnorostów?
112l - thorichthys ellioti (samiec)+ około 100-150 narybku 2-3 cm. + 1+2 zbrojnik niebieski.

Awatar użytkownika
sajki
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 1 stycznia 09, 11:28
Lokalizacja: Elbląg

Re: Krasnorosty+ kosiarka=?

Postautor: sajki » 2 kwietnia 10, 19:50

I teraz pytanie podobno dobre są na nie kosiarki, i roztwory z zielonej herbaty.

Skoro pytanie, to chyba na końcu powinien być znak zapytania, nie?

Krasnorostów nie jedzą żadne ryby. Dobre na nie jest preparat EasyCarbo.

Muczo1994
Ryba
Ryba
Posty: 130
Rejestracja: 21 stycznia 10, 16:28
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Krasnorosty+ kosiarka=?

Postautor: Muczo1994 » 2 kwietnia 10, 20:00

Dobra lozz, pierwszy raz znaku interpunkcyjnego nie dałem.
Więc kosiarki to nie jest żadne rozwiązanie na krasnorosty, i czy jak bym zaczął podawać co2 z bimbrowni to było by to dobrym rozwiązaniem ?
112l - thorichthys ellioti (samiec)+ około 100-150 narybku 2-3 cm. + 1+2 zbrojnik niebieski.

PioBia
Narybek
Narybek
Posty: 28
Rejestracja: 12 marca 10, 10:44

Re: Krasnorosty+ kosiarka=?

Postautor: PioBia » 2 kwietnia 10, 20:28

Krasnorosty to bardzo upierdliwe glony. Niestety, musisz osiągnąć równowagę mikro, makro i światła w akwarium. Jak? Metoda prób i błędów :). Być może co2 pomoże, a być może nie. Tak samo ze światłem. Z pewnością warto zmierzyć poziom NO3 oraz PO4. Gdyby jeszcze oszacować CO2 w oparciu choćby o wartość PH oraz twardość :). Miałbyś obraz makro w zbiorniku. Potem dostosować światło, pobawić się mikro i teoretycznie powinieneś wychodzić na prostą :). Zbyt mało wiemy o twoim zbiorniku, aby dawać szczegółowe rady.
Popatrz, czy krasnorosty nie rosną w miejscu o silnym prądzie. Tak często bywa, wtedy konieczne jest inne ukierunkowanie wyloty filtra. Z pewnością należy usuwać zaatakowane liście roślin. Często wiele daje posadzenie jakiejś szybko rosnącej rośliny.

Muczo1994
Ryba
Ryba
Posty: 130
Rejestracja: 21 stycznia 10, 16:28
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Krasnorosty+ kosiarka=?

Postautor: Muczo1994 » 3 kwietnia 10, 12:12

Dobra to opowiem o kolegi według pytań PioBia. Jak na ten czas w domu nie posiadam testów NO3 I PO4 lecz postaram się w najbliższym czasie kupić najbliżej we wtorek, gdyż już wszystkie zoologi w mojej okolicy są pozamykane. Ph na pasku wynosi granice 7,6-7,8. Krasnorosty rosną właśnie w miejscu o silnym prądzie lecz 3 dni temu założyłem deszczownicę i skierowałem ją na taflę wody.
Dziś w akwarium robiłem podmiankę 25% czas oświetlenia postanowiłem skrócić do 7 godzin. Większość liści porośniętych krasnorostami usunąłem. We wtorek jadę po EasyCarbo jak radzi sajki. Czy mogę jeszcze coś teraz zrobić w celu usunięcia tego glonu ?

Ahaa zapomniałbym mam kilka roślin szybko rosnących typu moczarka. W akwarium mam łącznie 11 gatunków roślinek.

Z góry dziękuję za odpowiedzi :dzieki: :mrgreen:
112l - thorichthys ellioti (samiec)+ około 100-150 narybku 2-3 cm. + 1+2 zbrojnik niebieski.

Awatar użytkownika
sajki
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 1 stycznia 09, 11:28
Lokalizacja: Elbląg

Re: Krasnorosty+ kosiarka=?

Postautor: sajki » 3 kwietnia 10, 12:37

We wtorek jadę po EasyCarbo jak radzi sajki.

Wątpliwe, że dostaniesz to z zwykłym zoologu. Ja zawsze z alledrogo zamawiam.

Muczo1994
Ryba
Ryba
Posty: 130
Rejestracja: 21 stycznia 10, 16:28
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Krasnorosty+ kosiarka=?

Postautor: Muczo1994 » 3 kwietnia 10, 12:42

sajki, wiesz, jednak pojadę bo tak czy tak muszę tam jechać oddać 3 ellioty, a jeśli nie będzie to zamówię z allegro.
A to jest jeszcze jakiś sposób na walkę z krasnorostami ?
Czy wywar z zielonej herbaty może być dobrym sposobem ?
112l - thorichthys ellioti (samiec)+ około 100-150 narybku 2-3 cm. + 1+2 zbrojnik niebieski.

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości