Zestawienie roślin

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Zestawienie roślin

Postautor: Rama » 14 lipca 10, 12:31

Witam wszystkich.
Tak sobie myślę czy nie szło by zrobić jakiegoś zestawienia roślin do np. najbardziej znanego baniaka jakim jest zwykła standardowa 112l.

Otóż chodzi mi oto aby każdy kto posiada taki zbiornik napisał posta na temat jakie ma oświetlenie + rodzaje świetlówek, do tego jakie podaje nawozy, jak długo owe świetlówki się palą, jakie ma parametry wody i jakie posiada roślin. W ten sposób uzyskamy dość fajną bazę parametrów jakie owe roślin potrzebują.

We większość baz jakie znajdziecie w internecie zazwyczaj jest zapis że roślina potrzebuje np. światła od średniego do wysokiego... No ale czy w baniaku 112l oświetlenie średnie to 3x18W czy np. 3x 24W... a może 4x18W.

Po tym wszystkim można zrobić tabelę i w niej wypisać jakie rośliny sobie radzą w jakim zestawieniu akwarium.

gorek11
Ryba
Ryba
Posty: 129
Rejestracja: 14 lipca 10, 15:48
Lokalizacja: Mieronice

Re: Zestawienie roślin

Postautor: gorek11 » 14 lipca 10, 21:29

ja mam zbiornik 160 l. w pokrywie mam 2 świetlówki 90cm po 30W ale tylko jedna chodzi. rośliny mam głównie nurzańce i wgłębkę które bardzo szybko sie rozrastaja nawóz jaki używam jest firmy Tropical w buteleczkach 30ml. Światło jest od 7 rano do 22 czasem 23.
160 L - towarzyskie
112 L - mieczyki, zbrojniki, brzanki,neony
45 L - bojowniki, gupiki, ampularie
25 L - młode ślimaczki
12 L - rak marmurkowy

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości