Rośliny wylatują z podłóża

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
tusia
Narybek
Narybek
Posty: 46
Rejestracja: 23 stycznia 05, 01:07
Lokalizacja: Łódź

Re: Rośliny wylatują z podłóża

Postautor: tusia » 30 maja 05, 21:43

Duzo zalezy od zwiru...przetestowalam kilka rodzajow,jest taki "ciezki",ktory dobrze trzyma-bardziej kanciasty,i taki bardziej okraglutki i "lzejszy"-z tego rosliny lubia uciekac ...zanim sie solidnie ukorzenia.Wdrugim przypadku pomaga zwiekszenie ilosci zwirku.
120/40/50 (240l), 4x39W.Bocje:3 modesty, 3 wspaniałe, 2 siatkowane, 1 kubotai, 10 razbor espei, 8 brzanek titeya, 3 kiryski albinosy.
Moje akwa: http://picasaweb.google.co.uk/tusia1964bm
http://www.bocje.com/Polskamenu.htm

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Rośliny wylatują z podłóża

Postautor: Marcinus » 30 maja 05, 21:49

Jeżeli Twoje akwarium to jest to co podała Suonko to jedyna rada jaką mogę Ci dać jest taka,żebyś dołozył podłoża,bo masz go bardzo mało i nic dziwnego,że cabomba nie może się na tyle ukorzenić,żeby nie wypływać.
Druga sprawa jest taka,że cabomba nie lubi być w silnym prądzie wody,a zakładając,że wsadziłeś ją na tylniej ścianie zbiornika gdzie masz filtr,który robi zapewne spory ruch wody i przez to cabomba może wypływać.

Awatar użytkownika
lukasz
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 798
Rejestracja: 28 stycznia 05, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rośliny wylatują z podłóża

Postautor: lukasz » 31 maja 05, 16:18

Wsadz kabombę głęboko w żwirek, a następnie przyciśnij większym kamieniem może to coś pomoże. :roll:
As águas de Ámérica do Sul são bonitas para mim e eu amo-o :).


CZAS PRZEBUDZENIA :) .

piteri
Ryba
Ryba
Posty: 475
Rejestracja: 25 sierpnia 04, 08:25
Lokalizacja: Konin

Re: Rośliny wylatują z podłóża

Postautor: piteri » 4 czerwca 05, 14:35

Wziołem pęczek kabomb i związałem je lekko gumką. Dokupiłem żwirku o przestawiłem filtr tak, aby strumień wody leciał w inną stronę. Narazie sie trzymają.
duuże mcharium w przygotowaniu...

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Rośliny wylatują z podłóża

Postautor: Dave » 5 czerwca 05, 08:58

Zle jest laczyc kamomby w peczki, gdyz wtedy, nie moga sie dobrze rozrosnac. W dodatku liscie sie nawzajem zacieniaja, co moze powodowac ich gnicie.

piteri
Ryba
Ryba
Posty: 475
Rejestracja: 25 sierpnia 04, 08:25
Lokalizacja: Konin

Re: Rośliny wylatują z podłóża

Postautor: piteri » 5 czerwca 05, 14:49

jakoś narazie rosna dobrze i pojawiają się nawet odrosty.
duuże mcharium w przygotowaniu...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości