Uniwersalne pałeczki nawozowe

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Izka:-)
Ryba
Ryba
Posty: 324
Rejestracja: 10 listopada 04, 18:39
Lokalizacja: Kraków, Polska

Uniwersalne pałeczki nawozowe

Postautor: Izka:-) » 14 lipca 05, 21:05

Kupiłam sobie kiedyś takie " Uniwersalne pałeczki nawozowe ", do mioich kaktusków :D I teraz sobie pomyślałam, że może mogłabym nawozić nimi również roślinki w akwa. Ale po przeczytaniu składników tych pałeczek stwierdziałam jednak, że to zły pomysł. Ale dla pewności zapytam się o to was. Czyli, czy moge nawozić nimi roślinki w akwa?
Szczerze w wątpię w to, aby mogły się nadawać do akwa, ale cóż " kto pyta nie błądzi'' 8)
Ostatnio zmieniony 15 lipca 05, 06:16 przez Izka:-), łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Uniwersalne pałeczki nawozowe

Postautor: Tomekł » 14 lipca 05, 22:30

te pałeczki napewno nie będą się nadawać do akwa, bo są do ziemi
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Awatar użytkownika
rob1979
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 31 maja 05, 23:04
Lokalizacja: Tychy

Re: Uniwersalne pałeczki nawozowe

Postautor: rob1979 » 15 lipca 05, 19:01

Z powodzeniem stosowałem w akwa pałeczki nawozowe dla roślin zielonych, BIOHUMIN-Fe firmy Zielony Dom. Takie zabiegi bardzo lubią rośliny z rozwiniętym systemem korzeniowym - żabienice, zwartki itp. Oczywiście nie wkładamy pod roślinkę całej pałeczki (ok. 1/3 wystarczy co 2-3 miesiace).

PS. Żebyście nie myśleli, że to mój pomysł - też kiedyś niedowierzałem ale mądrzejsi ode mnie twierdzili, że tak robią - więc czemu nie?
może później...

Awatar użytkownika
Franca81
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 451
Rejestracja: 2 lutego 05, 14:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uniwersalne pałeczki nawozowe

Postautor: Franca81 » 15 lipca 05, 19:58

Hmm ja bym tam nie polecila tych paleczek. Moze nie jestem specem od tych spraw ale tak na moj rozum to paleczki do roslin doniczkowych sa do doniczkowych wiec sie nie nadaja do akwa. Bo te paleczki moga byc zagrozeniem dla zdrowia ryb, no hcyba ze znasz sie na chemii i jestes pewna ze skladniki tych paleczek nie szkodza rybom. Zreszta moim zdaniem lepiej kupic plaeczki nawozowe dla roslin akwariowych, np Initial Sticks.

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Uniwersalne pałeczki nawozowe

Postautor: Dave » 15 lipca 05, 21:48

Sa to bardzo mocne nawozy. Skladaja sie glownie z azotu, wiec nalezy bardzo uwazac by z nimi nie przesadzic. Moj tata stosuje paleczki nawozowe "Pokon dla roslin kwitnacych", ale ja sie nie odwazylem.

Awatar użytkownika
lukasz
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 798
Rejestracja: 28 stycznia 05, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uniwersalne pałeczki nawozowe

Postautor: lukasz » 16 lipca 05, 09:31

Nie należy według mnie experymentować bo nie wiadomo co z tego wyniknie. :idea:
As águas de Ámérica do Sul são bonitas para mim e eu amo-o :).


CZAS PRZEBUDZENIA :) .

Awatar użytkownika
rob1979
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 31 maja 05, 23:04
Lokalizacja: Tychy

Re: Uniwersalne pałeczki nawozowe

Postautor: rob1979 » 16 lipca 05, 11:01

To nie są żadne eksperymenty. Jakim sposobem chcecie otruć rybki kawałeczkiem (1,5cm) pałeczki nawozowej zakopanej w podłożu?
Za namową moderatora innego forum zastosowałem wyżej wymienione pałeczki (pod korzenie żabienicy amazońskiej) i jestem zadowolony z efektów... A wy kupujcie sobie AKWARYSTYCZNE pałeczki nawozowe za 10x wyższą cenę... :)
pozdrawiam

PS. A może ktoś pokusi się o podanie jakichś argumentów przemawiających za tym, że pałeczki do roślin doniczkowych są BE ? Czy muszę uznać, że NIE bo... NIE :) ?
może później...

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Uniwersalne pałeczki nawozowe

Postautor: Dave » 16 lipca 05, 20:43

A, jakich konkretnie uzyles? Martwi mnie w tym tylko, to, ze zawieraja duzo azotu, co w mniej ustabilizowanyh akwaraich moze spowodowac rozrost glonow. Narazie obserwuje akwarium taty, jak nic zleg sie w nim nie pojawi to tez sprobuje. Bo jednak dla takiej oszczednosci warto kombinowac.

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uniwersalne pałeczki nawozowe

Postautor: kuba!!! » 17 lipca 05, 12:49

Witam.
Wszystko zaleze od skladu nawozu i tego jak bedziemy to stosowac (proporcje)
Pamietam jak kiedys szwagier chcial dac do akwa nawoz do paproci, po wstepnej analizie skladu stwierdzilismy ze sie nadaje (tak mniej wiecej :) ) i juz jak odkrecilismy korek to zrezygnowalismy poniewarz walilo jak nie wiem co (moze dlatego ze bylo przeterminowane o 2mies.?) .
Ale jeszcze bedziemy cos kombinowali bo to i to roslina i maja podobne zapotrzebowania pokarmowe.
co prawda lepiej jest stosowac nawozy akwarystyczne niz jakies wynalaski z ogrodniczego jesli ktos sie na tym nie zna.

Pozdrawiam.
Obrazek

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość