trawnik z wgłębki:)

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
robik
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 6 września 05, 23:09

trawnik z wgłębki:)

Postautor: robik » 6 września 05, 23:14

ostatnio wykonałem sobie trawniczek z wgłebki wg opisu znajdującego sie tutaj http://twoje-akwarium.pl/index.php?ak=artykuly&art=trawniczek.htm: narazie sobie rosnie, zobaczymy co dalej:)

Pozdrówka

Awatar użytkownika
Piasek
Narybek
Narybek
Posty: 84
Rejestracja: 27 stycznia 05, 16:14
Lokalizacja: Chodzież

Re: trawnik z wgłębki:)

Postautor: Piasek » 7 września 05, 14:18

a czy z mchu jawajskiego też mozna taki trawniczek zrobic
Piasek

robik
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 6 września 05, 23:09

trawnik z mchu jawajskiego

Postautor: robik » 8 września 05, 10:13

Można zrobić z tego co wiem. Napisz do serwisu, niech zamieszczą fotki:) sam chętnię zobaczę.

Awatar użytkownika
moominek
Narybek
Narybek
Posty: 28
Rejestracja: 8 września 05, 07:44
Lokalizacja: Legionowo

Re: trawnik z wgłębki:)

Postautor: moominek » 8 września 05, 10:38

W swoim akwa umieściłem mech jawajski na żwirku delikatnie go przysypując by nie odpłynął. Coś właśnie na styl trawniczka... wygląda całkiem całkiem z tym, że mech rozrastając się pnie się ku górze długimi pnączami i nie ma efektu trawniczka.

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: trawnik z wgłębki:)

Postautor: atusia » 8 września 05, 11:12

mech rozrastając się pnie się ku górze długimi pnączami i nie ma efektu trawniczka

U mnie tak samo to wygląda :? Mech przywiązałam żyłka wędkarską do kilku dużych, płaskich kamieni, po trzech tygodniach pięknie obrósł kamienie. Raczej nie przypomina to trawniczka lecz takie kępki (wysepki) w akwarium, mimo podcinania mech pnie się do góry.
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Topek
Ryba
Ryba
Posty: 188
Rejestracja: 3 listopada 05, 21:57
Lokalizacja: Podlasie :)

Re: trawnik z wgłębki:)

Postautor: Topek » 6 lutego 06, 18:56

A czy do wykonania trawnika z wgłębki, nadaje się każda wgłębka? Czy są rodzaje wgłębek, które nie nadają się na hodowle podwodną? I jeżeli położę wgłębkę na siatkę, potem na to jeszcze jedną siatkę i obwiążę to żyłką to nie będzie to w niczym przeszkadzać? Nie będzie hamować wzrostu roślinki?

Awatar użytkownika
jonasz78
Ryba
Ryba
Posty: 394
Rejestracja: 26 marca 05, 15:37
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: trawnik z wgłębki:)

Postautor: jonasz78 » 6 lutego 06, 22:48

Jest tylko jedna wgłębka Riccia fluitans. Problem polega na tym, ze jest to roslinka wyjatkowo swiatlolubna. Kiedy plywa sobie pod powierzchnia dostep do swiatla jest dla niej wystarczajacy, lecz kiedy probujesz robic dywanik z wglębki moze sie okazac, ze Twoje oswietlenie jest niewystarczajace i wglebka zaczie obumierac. Odnosnie drugiej cześci pytania:
....a po co chcesz to robic ??? Jedna siatka wglebka i troche zylki wystarczy - troche cierpliwosci przy mocowaniu jej i duzo cierpliwosci w trakcie rozrastania sie trawniczka.
pozdrawiam
Akwarium 150x50x60 Filtracja Fluval 404+Aqua Szut Senior Bio

Topek
Ryba
Ryba
Posty: 188
Rejestracja: 3 listopada 05, 21:57
Lokalizacja: Podlasie :)

Re: trawnik z wgłębki:)

Postautor: Topek » 7 lutego 06, 14:18

Bo chyba gdzieś kiedyś słyszałem, że są różne odmiany wgłębki, m.in. europejska, japońska... I że tylko japońską można uprawiać pod wodą.

misioowski
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 7 lutego 07, 17:36

Re: trawnik z wgłębki:)

Postautor: misioowski » 14 lutego 07, 19:28

A ja zrobiłem trawniczek właśnie z mchu. Przyczepiłem go do siatki, lecz inaczej. Złożyłem siatkę na pół i związałem. Na razie nie ma efektów ale czekam. Jego miejsce jest przy dyfuzorze CO2. Pozdrawiam

kamilos408
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 25 lutego 07, 16:57
Lokalizacja: Jasło

Re: trawnik z wgłębki:)

Postautor: kamilos408 » 26 lutego 07, 17:08

:ok: Super mieć taki trawniczek z wgłębki lecz nie jest to takie proste próbowałem już z przywiązaniem wgłębki do korzenia i sie nie chciało trzymać wszystko sie rozłaziło :zly: Chce zrobić trawnik na żwirku i proszę was o pomoc. Powiedzcie mi jakiej siatki użyć do przykrycia wgłębki i jak przymocować tą siatkę do podłoża tylko nie przyciśnięcie kamykami to mi sie nie podoba. :ok:
Z góry dzięki wszystkim :lol:
:-)

artur007
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 10 lutego 07, 19:42

Re: trawnik z wgłębki:)

Postautor: artur007 » 27 lutego 07, 18:53

ja uzywam do mocowania:siatki plastikowej, kamieni,tafli szkła+nitka.
szkło;tafle 7x7cm-7x15cm(plus bo tonie samo)
plastikowa siatka;wymiary jak wyzej(efekt ten sam tylko trzeba zwirkiem przysypac)
kamienie;plaski czy okrągły nie ma znaczenia,wielkosc od paczki zapalek do paczki fajek(efekt inny;przy wiekrzych aranzacjach z wgłebki masz mozliwosci spietrzenia ich na kamieniach wlasnie)
kazde mocowanie jest proste;nakladasz wglebke na bryłe tak zeby nie bylo jej widac(oprócz spodu :lol: )owijasz kilka razy nitka i gotowe;jesli na poczatku wyglada to kiepsko bo np:swirek przysypal zaduzo lub sa jakiesz dziury na bryle owinietej;to po tygodni przy odpowiednich warunkach wglebka zarosnie dziury czy nitke;jesli ustawimy kilka segmentow w odleglosci kilku centymetrow od siebie to po miesiacuu odstepy znikną
na okraglym kamieniu przewiazana nitka kilka razy a juz rozrosnieta wglebka bardzo dobrze sie trzyma :!:
widzialem inne mozliwosci takie jak;kamien plus siatka po ziemniakach lub cytrsach(ja mówie o twardzej kracie plastikowej);rondel-zrób to sam :roll: ;-moze sa i dobre ale po co sobie roboty przysparzać :niewiem:

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości