Odkażanie roślin

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Tommy007
Ikra
Ikra
Posty: 19
Rejestracja: 21 lipca 05, 09:31
Lokalizacja: Poznań

Odkażanie roślin

Postautor: Tommy007 » 11 października 05, 12:47

Witam
Przyplątała mi się z kupionymi neonkami choroba neonkowa :( Już ja opanowałem na szczęscie, ale trochę ryb mi padło :(
Ryby przeniosłem do innego akwa, to stare odkażę i dobrze wyczyszczę. Tylko nie wiem co zrobić z roślinami? Jeśli je przeniosę do innego akwa to czy mi się ten cholerny pasożyt też przeniesie? A jeśli tak, to w jaki sposób te rośliny moża odkazić? Są jakies preparaty do odkażania roslin, które mi jednoczesnie nie przerobią tych roślin na siano?
Pozdrawiam wszystkich

Awatar użytkownika
jonasz78
Ryba
Ryba
Posty: 394
Rejestracja: 26 marca 05, 15:37
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Odkażanie roślin

Postautor: jonasz78 » 11 października 05, 15:42

Najtańszym i najprostszym sposobem jest dezynfekcja roślin w wodnym roztworze nadmanganianu potasu. Daje się kilka kryształków na 1 litr wody, tak aby uzyskać delikatnie różową barwę. W tym roztworze trzymamy rośliny ok 30 min. Niestety jeśli przedawkujesz to roślinka trochę to odchoruje.
Akwarium 150x50x60 Filtracja Fluval 404+Aqua Szut Senior Bio

Tommy007
Ikra
Ikra
Posty: 19
Rejestracja: 21 lipca 05, 09:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Odkażanie roślin

Postautor: Tommy007 » 11 października 05, 17:03

Ten nadmanganian potasu to w sklepie akwarystycznym dostanę?
A jeśli nie to gdzie to mozna znaleźć?
Bo niestety już nie chodzę do szkoły i Pani od chemi na lekcji tego nie podwędzę ;)

Awatar użytkownika
End
Ryba
Ryba
Posty: 155
Rejestracja: 6 lutego 05, 12:55
Lokalizacja: Węgrów

Re: Odkażanie roślin

Postautor: End » 11 października 05, 17:10

W aptece :D ;)

Tommy007
Ikra
Ikra
Posty: 19
Rejestracja: 21 lipca 05, 09:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Odkażanie roślin

Postautor: Tommy007 » 11 października 05, 20:17

To jutro pędzę do apteki :)

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości