O to Moje akwa 140L Oceniajcie! Nowe fotki..:)

Awatar użytkownika
Ewelinka22
Ryba
Ryba
Posty: 142
Rejestracja: 25 listopada 05, 10:36

O to Moje akwa 140L Oceniajcie! Nowe fotki..:)

Postautor: Ewelinka22 » 1 grudnia 05, 18:20

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Pozdrawiam :wink:

Ps. Wkoncu wstawilam zdjecia.... :wink:
I mam jeszcze pytanko?? Czy to sa pseudotropheusy socolofi....?? Bo jedna osoba zasugerowala ze nie!! Hmm....Wiec juz teraz sama nie wiem... :niewiem:
Ostatnio zmieniony 14 grudnia 05, 18:09 przez Ewelinka22, łącznie zmieniany 13 razy.
http://www.malawiforum.pl
ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI
MALAWI, TANGANIKA, INNE BIOTOPY

Akwarium 540L Malawi w trakcie zakładania.

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: O to Moje akwa 140L Oceniajcie! Nowe fotki..:)

Postautor: ciosek » 1 grudnia 05, 18:40

Bardzo przyjmne akwa... aczkolwiek nie podoba mi się to symetryczne ustawienie tych dwóch łupków na samym tyle :/. Ogolnie oceniam na 4 z dużym plusem lub 5 z malym minuskiem... jak kto woli :).

P.S aha no i troszke maciupkie te zdjecie... a po drugie sproboj pokombinowac w edycji tak żeby od razu na stronie otwieraly sie fotki, zeby nie trzeba bylo klikac w linki imageshacka. Poprostu wstaw linki pomiedzy [img]xxx[/img]

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: O to Moje akwa 140L Oceniajcie! Nowe fotki..:)

Postautor: Hawk » 1 grudnia 05, 19:53

1. Moze większe zdjęcia, hmm? Na tych mało co widać :/
2. Tak jak pisze Ciosek, te dwa łupki...
3. Teraz tworzy to przyjemną kompozycję ale niedługo zajdzie glonem jak wszystkie akwaria z tangą i malawi, z resztą tak jak moje :)

Popracuj jeszcze troszkę nad akwarium ;)

Pozdrawiam
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
Ewelinka22
Ryba
Ryba
Posty: 142
Rejestracja: 25 listopada 05, 10:36

Re: O to Moje akwa 140L Oceniajcie! Nowe fotki..:)

Postautor: Ewelinka22 » 1 grudnia 05, 22:03

Probowalam robic cos z tymi zdjatkami, zeby od razu byly widoczne jak sie oglada temat, ale niestety nic z tego mi nie wyszlo....Nie wiem jak sie to robi.... :?: :cry: Tylko sie nie smiejscie... :wink:
http://www.malawiforum.pl
ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI
MALAWI, TANGANIKA, INNE BIOTOPY

Akwarium 540L Malawi w trakcie zakładania.

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: O to Moje akwa 140L Oceniajcie! Nowe fotki..:)

Postautor: Behemoth » 1 grudnia 05, 22:53

Hej. Akwarium czyte, ładne, widać że niedawno założone. Ogólnie sprawia wrażenie ładnego mimo, że jest jak na mój gust sztuczne. A i od kiedy Pseudotropheus socolofi żyje w Tanganice :wink: ? Poza tym jakoś mi te rybska na P.socolofi nie wygladają. No, to tyle.
Pozdrawiam :wink:

[ Dodano: 2005-12-01, 22:56 ]
Wydaje mi się, że to albo jakieś non mbuna lub coś z Labidochromis, ale glowy sobie nie dam uciąć :roll:

Awatar użytkownika
Ewelinka22
Ryba
Ryba
Posty: 142
Rejestracja: 25 listopada 05, 10:36

Re: O to Moje akwa 140L Oceniajcie! Nowe fotki..:)

Postautor: Ewelinka22 » 2 grudnia 05, 10:04

Behemoth pisze:Hej. Akwarium czyte, ładne, widać że niedawno założone. Ogólnie sprawia wrażenie ładnego mimo, że jest jak na mój gust sztuczne. A i od kiedy Pseudotropheus socolofi żyje w Tanganice :wink: ? Poza tym jakoś mi te rybska na P.socolofi nie wygladają. No, to tyle.
Pozdrawiam :wink:

[ Dodano: 2005-12-01, 22:56 ]
Wydaje mi się, że to albo jakieś non mbuna lub coś z Labidochromis, ale glowy sobie nie dam uciąć :roll:



Hmmm...To mnie zaskoczyles tymi pseudotropheusami....Postaram sie dzisiaj wkleic wieksze zdjecia to mam nadzieje ze dowiem sie z jakim gatunkiem mam do czynienia.....Dziekuje za opinie.... :D

Pozdrawiam
http://www.malawiforum.pl
ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI
MALAWI, TANGANIKA, INNE BIOTOPY

Akwarium 540L Malawi w trakcie zakładania.

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: O to Moje akwa 140L Oceniajcie! Nowe fotki..:)

Postautor: A-kara » 5 grudnia 05, 14:38

B.ładne akwa,sliczne ryby. Na twoim miejscu jednak schwoałabymm grzałke za te duze kamienie i troche dziwne(przynajmniej dla mnie) jest to tło,takie troche nienaturalne...
I masz wszystko tak symetrycznie poukładane ,spróbuj troche"nabałaganic" tam ,a zobaczysz ,że efekt może byc znacznie lepszy.

Pozatym akwarium b. miłe dla oka :)
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: O to Moje akwa 140L Oceniajcie! Nowe fotki..:)

Postautor: kuba!!! » 6 grudnia 05, 16:35

witam
a mi sie to podoba i to bardzo. Te dwa kamienie na tylnim planie sa zajebiste jak bym mial akwa z malawi to tez by tak wygladalo.
Mi sie podoba

pozdrawiam. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ewelinka22
Ryba
Ryba
Posty: 142
Rejestracja: 25 listopada 05, 10:36

Re: O to Moje akwa 140L Oceniajcie! Nowe fotki..:)

Postautor: Ewelinka22 » 6 grudnia 05, 18:28

Dziekuje za pochwale, ale wystroj mojego akwarium sie troszke zmienil...Mianowicie usunelam kilka jaskinek...i wlasnie ten tylni jeden kamien inaczej usadowilam...Nie bawem postaram sie wkleic jakies zdjatka... :)

Pozdrawiam
http://www.malawiforum.pl
ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI
MALAWI, TANGANIKA, INNE BIOTOPY

Akwarium 540L Malawi w trakcie zakładania.

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: O to Moje akwa 140L Oceniajcie! Nowe fotki..:)

Postautor: Behemoth » 9 grudnia 05, 19:00

Cześć. Przykro mi to stwierdzić ale masz beznadziejna obsade. Jeśli faktycznie ustaliłaś, że sa to Cyrtocara moori to radze je oddać. Dorastają one średnio do 20 cm, czasem nawet do 30. Lubią się wypływać, a w Twoim zbiorniku tylko skarlowacieją i będą nieszczęśliwe. Conajmniej 500 litrów sugeruję. Druga sprawa to taka, że niewiedzieć czemu wsadziłaś tam muszlowce i szczelinowce, które pochodza z Tanganiki i z pyszczakami z Malawi nie za bardzo się dogadują. Z tego co piszesz wyglądasz mi na odpowiedzialna osobę, więc naprawde zmień te pyszczaki na jakieś łagodne Mbuna. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ewelinka22
Ryba
Ryba
Posty: 142
Rejestracja: 25 listopada 05, 10:36

Re: O to Moje akwa 140L Oceniajcie! Nowe fotki..:)

Postautor: Ewelinka22 » 9 grudnia 05, 19:45

Przykro mi bardzo, ale nie moge sie z Toba zgodzic ze delfinki sa agresywne....! Czytalam wiele artykulow na ich temat i wiem ze napewno nie masz racjii... :!: A jesli chodzi o obsade to nie bawem mam zamiar sie pozbyc czesci tych pieknych ryb i zostawic tylko 1 samca i z 3 samice....W tej chwili sa to mlode osobniki wiec moge sobie pozwolic na ich trzymanie w takiej ilosci...Jesli chodzi o muszlowce to mozesz mi wierzyc dobrze sie maja, a naskalnikow nie mam....Po za tym jakby nie patrzec to nigdy nikt nie zapewni swoim podopiecznym takich warunkow jakby to mialy w naturze... :!: :wink:

Pozdrawiam i jakos twoje odpowiedz mnie nie przekonala... :wink:
http://www.malawiforum.pl
ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI
MALAWI, TANGANIKA, INNE BIOTOPY

Akwarium 540L Malawi w trakcie zakładania.

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: O to Moje akwa 140L Oceniajcie! Nowe fotki..:)

Postautor: Behemoth » 9 grudnia 05, 20:18

Twoja też mnie nie przekonała do zmienienia swojego zdania. Nigdzie nie napisałem, że ,,delfinki" są agresywne. Nie wiem gdzie wyczytałaś, że 140 litrów jest dobre dla Cyrtocara.
Jesteś sadystką, pogódź się z tym :wink:

Awatar użytkownika
Ewelinka22
Ryba
Ryba
Posty: 142
Rejestracja: 25 listopada 05, 10:36

Re: O to Moje akwa 140L Oceniajcie! Nowe fotki..:)

Postautor: Ewelinka22 » 10 grudnia 05, 10:37

zmień te pyszczaki na jakieś łagodne Mbuna Twoje slowa, a po za tym gdybys dokladnie przeczytal co napisalam, to bys zauwazyl ze sa to mlode ryby i obsada moze sie jeszcze zmienic... :!: :?

Pozdrawiam[/b]
http://www.malawiforum.pl
ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI
MALAWI, TANGANIKA, INNE BIOTOPY

Akwarium 540L Malawi w trakcie zakładania.

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: O to Moje akwa 140L Oceniajcie! Nowe fotki..:)

Postautor: Behemoth » 10 grudnia 05, 15:40

Nie za bardzo rozumie co chcesz mi teraz przekazać :?
,,Obsada może się jeszcze zmienić"
Właśnie widze jak się zmienia . . .

Awatar użytkownika
Dolphineq
Ryba
Ryba
Posty: 255
Rejestracja: 25 grudnia 04, 10:01

Re: O to Moje akwa 140L Oceniajcie! Nowe fotki..:)

Postautor: Dolphineq » 11 grudnia 05, 12:29

Witam.

Jeżeli miałbym oceniać wystrój akwarium, bez zastanowienia się powiedziałbym super. Skałki fajnie ułożone, tło również niczego sobie, chociaż osobiście pozbyłbym się tych grot. Nieco sztucznie wyglądają. Oczywiście ogólnie jest super. Jeżeli przyszloby mi oceniac obsade twojego zbiornika, miałbym z tym kłopot. Nie chcę niczego krytykować, bo nie wiem jak dostałaś lub zakupiłaś te rybki, ale moim zdaniem warto by było dowiedzieć się co to za gatunek przed ich kupnem. Jeżeli rzeczywiście jest to gatunek : Cyrtocara Moorii
to radzę jak najszybciej zastanowić się nad ich hodowlą. Owszem, ryby są piękne i szczerze mówiąc sam się zabierałem do ich hodowli, ale doszedłem do wniosku, że moje 240L akwarium jest jednak zbyt małe do hodowli tych ryb. Naprawdę radzę jak najszybciej zmienić obsadę. Z tego co przeczytałem drugim gatunkiem ryb w twoim akwarium są : Neolamprologus cylindricus. Połączyłaś ze sobą dwa zupełnie różne biotopy. tj. Tanganika i Malawi. Radzę jak najszybciej się zdecydować nad jedną grupą ryb. I tak dla sprostowania...Neolamprologus Cylindricus to nie muszlowiec, a szczelinowiec...Ale to juz tak na marginesie. Ogólnie akwarium jest sympatyczne, ale obsada pozostawia wiele do życzenia.

Pozdrawiam. ;)
112L Morskie
1xpf 1000, 1 x aquszut 750/h, Miniflotor + hailea 2204, 150W HQI, LR 13kg

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości