Glony, glony wszędzie. Nitki.

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
ravage
Ryba
Ryba
Posty: 316
Rejestracja: 3 lipca 14, 19:08

Glony, glony wszędzie. Nitki.

Postautor: ravage » 8 stycznia 16, 22:47

Glony nitki taka wata. Przyczyna, pewnie PO4 miedzy 2-3, NO2 0.1 czy 0.15. Cholerstwo pojawilo mi sie na moich mchach. Pieknie powiewa. Czytał ze 2 czy 3 krotne zwiększenie węgla w płynie pomaga. Oslabia jego strukturę czy coś. Podmianke 50% zrobil. Wymyslił ze strzykawka bezpośrednio na ogloniony mech przywali węglem. Tylko teraz pytanie conna to mech. I krewetki.
Ph 7 - 7.2 spada do 6.8 po weglu z butli. Gh 3-4 kh kh 3-4.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Glony, glony wszędzie. Nitki.

Postautor: deXter » 9 stycznia 16, 15:34

Coś Ci polski chyba uciekł...

ravage pisze:Przyczyna, pewnie PO4 miedzy 2-3, NO2 0.1 czy 0.15

NO2 spoko, a co z NO3? Bo to jest ważniejsze.

Dalej co to za glon?
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

ravage
Ryba
Ryba
Posty: 316
Rejestracja: 3 lipca 14, 19:08

Re: Glony, glony wszędzie. Nitki.

Postautor: ravage » 9 stycznia 16, 21:05

pisałem posta z telefonu i dlatego to ak dziko wyszło.

Teraz w notatki patrze to NO2 było raczej miedzy 0,1 a 0,2. Natomiast NO3 mam problem bo mam 3 skale. od góry jest jakas pielegniczka potem paletka i chyba jakas stawowa rybka. wedle tej górnej wyszło mi 15 mg/l albo dolnej 10 mg/l

Glony Nitkowate bo to o nie chodzi.

wyglądało to tak http://s3.ifotos.pl/img/DSCF4664_hewspne.JPG tyle tylko ze to nie moje zdjęcie. małe króciutkie niteczki wokół "gałązek" korzenia. ciągnące się.

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Glony, glony wszędzie. Nitki.

Postautor: KAMYK32 » 9 stycznia 16, 21:15

A czym ty świeci i ile czasu ? i pomiary to czym robione :roll:
EDIT: dawaj foto tego

ravage
Ryba
Ryba
Posty: 316
Rejestracja: 3 lipca 14, 19:08

Re: Glony, glony wszędzie. Nitki.

Postautor: ravage » 9 stycznia 16, 21:37

Pomiary JBL kropelki oczywiście.

Świeci on od 16 - 01. około 15 odpala się butla. 3x54W t5 na poniedziałek planowałem odpalenie kolejneś swietlówki. Z tym ze doszła by jedna ponad 10k kelwinów i jedna biła tez na 10K. ale chyba musze sie z tym wstrzymać.

Akwarium 300l

Niestety zniszczyłem glona troche i zostało tylko tyle. Dlatego pytam czy bezposrednio podziałanie na to Węglem w płynie bvy pomogło. Jeden koles kiedys czytałem w taki sposb czyscił liscie anubiasa z zielonego nalotu. ze potem bardzo fajnie odchodził ten glon.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Glony, glony wszędzie. Nitki.

Postautor: KAMYK32 » 9 stycznia 16, 21:50

A podmiany przedtem jakie robiłeś? CO2? poziom zna? czy na bąble jedzie?

ravage
Ryba
Ryba
Posty: 316
Rejestracja: 3 lipca 14, 19:08

Re: Glony, glony wszędzie. Nitki.

Postautor: ravage » 9 stycznia 16, 22:01

na bąble to sie fajnie patrzy jak w barze siedzisz z z browara uchodzą ;p

Jak napisałem ph w ciagu dnia 7-7,2 na koniec gazowania spada do 6,8. Kh 3 wzrasta po paru dniach od podmiany do 4. podmiana i z powrotem kh3. podmiana co 5-7 dni. jak widać problem jest narazie mały. ale szybko sie moze w duzy przerodzic. dałęm juz podwujną dawke egla w płynie i obserwuje. podmiana wczoraj była robiona jutro znow zrobie testy.

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Glony, glony wszędzie. Nitki.

Postautor: KAMYK32 » 9 stycznia 16, 22:23

No to według mnie "oedogonium" ;-) temu trochę węgiel coś tam działał :mrgreen: .Co robić to chyba wiesz :?: czy nie? a i to oświetlenie to lepiej jak ogarniesz temat ;-) .
Ps: w barze to lepiej 24h dozować :razz: co by strat nie było .

ravage
Ryba
Ryba
Posty: 316
Rejestracja: 3 lipca 14, 19:08

Re: Glony, glony wszędzie. Nitki.

Postautor: ravage » 9 stycznia 16, 22:36

No kamyk teraz nie wiem do konca co mam zrobic. Czy faktycznie olac i do baru iść.

Dozowac dalej wiecej wegla w plynie. Częściej podmieniać czy co?

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Glony, glony wszędzie. Nitki.

Postautor: KAMYK32 » 9 stycznia 16, 23:00

ravage pisze:No kamyk teraz nie wiem do konca co mam zrobic. Czy faktycznie olac i do baru iść.

Dozowac dalej wiecej wegla w plynie. Częściej podmieniać czy co?

A obliczyć ile masz CO2 w wodzie :razz: od tego bym zaczął :ok:

ravage
Ryba
Ryba
Posty: 316
Rejestracja: 3 lipca 14, 19:08

Re: Glony, glony wszędzie. Nitki.

Postautor: ravage » 9 stycznia 16, 23:20

No to wedle owego kalkulatora i innych tabel CO2 mam dość koło 23. Nie wiem czy bezpiecznie jest zejść do ph 6,6.NO bo wiadomo ze jak mi butla odpala to odrazu teg nie zbije do poziomu 6,8 Co prawda bąbelki mi trochę mocno idą pare na sekundę. Ile na sekundę duklanie powiedzieć nie umiem 4 może 5. policzyc sie nie da.

Butla odpala sie godzine przed swieceniem, tak kombinuje jak by to tak wolniej puscic i duzo wczesniej?

http://www.holenderskie.pl/?m=7/a/kalkulator_co2

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Glony, glony wszędzie. Nitki.

Postautor: KAMYK32 » 9 stycznia 16, 23:30

ravage pisze:No to wedle owego kalkulatora i innych tabel CO2 mam dość koło 23. Nie wiem czy bezpiecznie jest zejść do ph 6,6.NO bo wiadomo ze jak mi butla odpala to odrazu teg nie zbije do poziomu 6,8 Co prawda bąbelki mi trochę mocno idą pare na sekundę. Ile na sekundę duklanie powiedzieć nie umiem 4 może 5. policzyc sie nie da.

Butla odpala sie godzine przed swieceniem, tak kombinuje jak by to tak wolniej puscic i duzo wczesniej?

http://www.holenderskie.pl/?m=7/a/kalkulator_co2

Coś tu bujasz :mrgreen: bo sam już czaisz w czym problem :razz: tylko złaź po maluchu :!: a jak odpuścisz to podobnie.

ravage
Ryba
Ryba
Posty: 316
Rejestracja: 3 lipca 14, 19:08

Re: Glony, glony wszędzie. Nitki.

Postautor: ravage » 10 stycznia 16, 00:06

No niby kapuje od początku sie doczytałem ze to głównie niedobory CO2 gazowego.

Ale ze niby co bujam? nic nie bujam. Po każdej podmiance mam kh spada mi do 3. Po dwóch trzech dniach podnosi sie do 4. więc licząc wedle kalkulatora prze pierwsze dwa dni mam niedobór CO2 które jest na poziomie 14.26 ppm więc przy ph 6.8. trzeba by było dołożyć bąbelków i zejść wtedy do 6,6 żeby otrzymać 22.60 ppm . Ale po 2 dniach kh podniesie do 4 i przy ustawieniu na zejście do 6.6 wyjdzie mi 30.14ppm czyli zdeczka za duzo, co na to rybki, slimaczki i krewetki? Kiedy jednak zejde do 6,8 ph i tak ustawie to przy kh 4 wyjdzie mi 19.01 ppm.

Nie wiem czy nie na motałem. Teraz praktycznie codziennie siedze i mierze ph 2 razy dziennie. zeby jakos to wstrzelić. i krece tym zaworkiem i nie uktrywam ze mnie to juz irytuje. Z powyższym teoretyzuje. Ale wydaje mi sie ze tak to jest z tym kh i dozowaniem. tak to przynajmniej rozumiem.

Teraz moje pytanie czy nie lepiej by to było pościć wolniej dajmy na to te 2 - 3 bąbelki na sekunde duzo wczesniej? Ale czy wtedy nie bede musiał znów jeszcze wcześniej tego wyłaczyć? bo naprawde nie wiem jak rozwiązać kwestie zwiększającego się kh . Wrzuciłem juz nawety muszle tam zeby kh podskoczyło troche wczenisje. no troszke pomogło. Podmian nie moge zaprzestać.

Awatar użytkownika
remigiuszl
Ryba
Ryba
Posty: 404
Rejestracja: 22 listopada 14, 17:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Glony, glony wszędzie. Nitki.

Postautor: remigiuszl » 10 stycznia 16, 01:38

Polska język, trudna jest.
Po Twojemu mówiąc "jeśli KH rośnie Ci, coś aktywnego w bańce masz. Co2 tylko PH ruszy Ci, KH zostawić w spokoju raczy".
A tak po Polsku. Dozowanie Co2 nie skutkuje wzrostem twardości węglanowej. 30.xxx to żaden problem.Nikt chyba nie bawi się w wyliczanie czy ma w bańce 28 czy może 33. Pamiętaj, że prócz Co2, w zbiorniku może być wiele więcej czynników które wpływają na kwasowość wody. Więc samej tabelki nie można na tyle dokładnie traktować, co Ty próbujesz.

ravage
Ryba
Ryba
Posty: 316
Rejestracja: 3 lipca 14, 19:08

Re: Glony, glony wszędzie. Nitki.

Postautor: ravage » 10 stycznia 16, 09:11

Hunter tłumaczył mi ze KH rośnie niezależnie. Czy cos w aktywnego mam czy nie. eJesli nie dozujemy CO2 rośnie szybciej. Czy mam coś aktywnego procz muszelek, nie wiem. gh rosnie zdecydowanie wolniej od kh. dzień różnicy. po 2-3 dnia rejestruje wzrost o 1 kh z 3 do 4 ale po 7 dniach nadal jest 4 a nie 5.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości