Roślina po zakupie przestaje być czerwona

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Malina107
Ryba
Ryba
Posty: 138
Rejestracja: 15 lipca 17, 22:26

Roślina po zakupie przestaje być czerwona

Postautor: Malina107 » 5 października 17, 17:58

Witam,
posiadam akwarium 112l z podłożem jałowym (bazalt + piach) wzbogaconym kulkami GT. Ilość światła to 2x24W T5 jedna 6500K druga 8000K - świecę 8h/dobę.

Nawożę:
PO4 - ~2,00 mg/l w tygodniu
NO3 - 10,00 mg/l w tygodniu
F3 - 00,20 mgl/ w tygodniu

W ubiegłą sobotę zakupiłem roślinę widoczną na zdjęciu (zapomniałem jak się nazywa, więc za przypomnienie również będę wdzięczny). Przy zakupie była ona bardzo intensywnie czerwona, a teraz jej liście zaczynają przybierać zielony kolor.
Czym jest to spowodowane?

P.S. Na zdjęciu roślina wyszła bardziej zielono, niż w rzeczywistości ale przynajmniej widać, o co mi chodzi. W rzeczywistości czerwone jej części mają intensywny kolor.


Obrazek

andrzejkowac
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 609
Rejestracja: 26 października 06, 11:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Roślina po zakupie przestaje być czerwona

Postautor: andrzejkowac » 5 października 17, 18:12

Jak dobrze liczę to masz 0.42w/l więc o czerwonych roślinach raczej zapomnij .Roślina dostosowuje się do warunków w jakich się znalazła i niech tak zostanie a nazwy nie pamiętam
Młode ampularie oddam

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Roślina po zakupie przestaje być czerwona

Postautor: abiba » 5 października 17, 19:24

ludwigia repens to stosunkowo łatwa roslina a z pewnością jedna z łatwiejszych kolorowych . Oświetlenie jest do przyjęcia - sam miałem intensywnie czerwone przy podobnym świetle .
Roślina po zmianie środowiska często odchorowuje i może wówczas tracić kolory zwłaszcza jeśłi zmienią sie warunki . Piszesz o ilości nawozów które lejesz ale to nie to samo co dostępność (steżenie ) w akwarium

Wojtekxxx9
Narybek
Narybek
Posty: 36
Rejestracja: 30 września 17, 21:41

Re: Roślina po zakupie przestaje być czerwona

Postautor: Wojtekxxx9 » 8 października 17, 15:00

Jak czasami kupisz roślinę z hodowli emersyjnej to one maja piękne kolory a później tracą je. Dopiero po jakimś czasie odzyskują. Jesli wcześnie miała oświetlenie Led a teraz ma świetlówki tez przypłaci to strata koloru.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Roślina po zakupie przestaje być czerwona

Postautor: Hunter » 9 października 17, 10:23

Wojtekxxx9 pisze:Jesli wcześnie miała oświetlenie Led a teraz ma świetlówki tez przypłaci to strata koloru.

A jeśli wcześniej miała świetlówki kilkakrotnie mocniejsze niż teraz to nie straci na barwach? Co ma rodzaj zastosowanego oświetlenia do barwy rośliny? Pomijając inne kwestie takie jak nawożenie, twardość wody i dostępność CO2 to liczy się moc i widmo światła, a nie jego źródło ;)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości