Jak to sadzić?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
corbi95
Narybek
Narybek
Posty: 34
Rejestracja: 10 października 17, 14:58

Jak to sadzić?

Postautor: corbi95 » 12 października 17, 21:31

Witam, mam pytanie początkującego akwarysty, który ma długo akwarium, ale nigdy nie starał się o strone wizualną.....
Chciałbym zapytać, jak zasadzić roślinę bacopa australis, aby uzyskać formę takiej kępki....
https://www.google.pl/search?q=bacopa+a ... 5lOIpYhBeM:

Chodzi o to, jak to zrobić, żeby wyglądało jakby wyrastała z małej powierzchni, a u góry było szeroko, tak się rozkładała. Czy to chodzi o cięcie i po prostu wtedy się u góry rozkrzewia bardziej? I czy mógłbym tą rośline cały czas ciąć na 10-15cm?
Zaczynam przygodę z 240l :D

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Jak to sadzić?

Postautor: Hunter » 13 października 17, 05:49

To jest łodygowiec, czyli w miejscu ucięcia łodygi wyrosną 1-3 nowe stożki wzrostu. Najlepiej (najbezpieczniej) pierwsze cięcie powyżej 3 węzła od podłoża (czyli na 4 międzywęźle :P ) a potem możesz już ciąć co jeden.
Efekt dodatkowo potenguje trawnik, który zasłania dolną łodygę rośliny.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

corbi95
Narybek
Narybek
Posty: 34
Rejestracja: 10 października 17, 14:58

Re: Jak to sadzić?

Postautor: corbi95 » 13 października 17, 10:03

Dziękuję bardzo za odpowiedź, w sumie to temat można usunąć, bo tego co chciałem, się dowiedziałem ;-) Chyba, że ma to pomóc innym, to niech zostanie ;-)
Zaczynam przygodę z 240l :D

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości