Trawnik

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Trawnik

Postautor: kodzaj11 » 5 listopada 17, 08:39

Co polecicie na trawnik? Cos ladnego i niekoniecznie wymagajacego?

Kicia36
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 722
Rejestracja: 25 lipca 16, 22:58

Re: Trawnik

Postautor: Kicia36 » 5 listopada 17, 11:13

Jakieś drzewka owocowe lub skalniaki będzie mniej do koszenia ;)

Awatar użytkownika
Mattija2
Ryba
Ryba
Posty: 359
Rejestracja: 17 września 15, 16:05

Re: Trawnik

Postautor: Mattija2 » 5 listopada 17, 18:38

Nie ma jednocześnie łatwych, ładnych i niewymagających trawników ;)
Coś typowo niskoplennego zawsze będzie wymagało do wzrostu odpowiedniego nawożenia słupa wody i CO2 żeby wyglądało tak, jak to sobie wyobrażasz.
Trawnik a trawnik to też różnica - możesz zrobić trawnik np z żabienicy delikatnej lub strzałki skrzydlastej - nie są bardzo wymagające, ale też nie są to typowe trawniki.
Micranthemum Monte Carlo też jest ok, natomiast nie jest też takie super łatwe jakby się wydawało.

Eleocharis Parvula nie jest też bardzo trudna, natomiast jej słaby system korzeniowy pewnie wpędzi Cie w szał :D

Podsumowując - ja nie bawiłbym się w trawniki typu heniek bez odpowiednich warunków. Każda roślina niskorosnąca potrzebuje dużo światła, gdyż rośnie najniżej - mniej światła do niej dociera, chyba że masz ledy z soczewkami...ale wtedy raczej nie pytałbyś o mało wymagające rośliny.

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Trawnik

Postautor: kodzaj11 » 5 listopada 17, 21:48

Nie konwersujemy pierwszy raz, dwutlenek wegla jest podawany i nawozy podaje non stop, ze swiatelkiem jest troszke gorzej, sa power ledy ale tylko 60w na moje 200l ale i tak jade praktycznie na 50% bo zaraz jakies glony mi wyskakuja a nie chce plagi, rosliny rosna dobrze, chcialbym sobie posadzic jakis trawnik przy przedniej szybie bo jest tam bardzo pusto i stad ten temat z prosba o pomoc :)

Awatar użytkownika
Mattija2
Ryba
Ryba
Posty: 359
Rejestracja: 17 września 15, 16:05

Re: Trawnik

Postautor: Mattija2 » 5 listopada 17, 22:19

Jak masz ledy skręcone na 50% bo powyżej masz już atak glonów to widać gdzieś lukę. Rośliny nie wykorzystują całego tego potencjału i zaczynają korzystać z niego glony. Ostatnio dobrze tłumaczył mossart na yt równowagę chemiczną - nawozy/CO2.
To, że baniak gazujesz i nawozisz nie znaczy że jest to zrobione prawidłowo :D
Masz do dyspozycji regulację mocy światła - wykorzystaj to. Trzymaj sobie CO2 na poziomie 25-30 ppm, NO3:PO4 10:1 i zacznij zwiększać stopniowo (nie wiem, jaką masz regulacje) światło. Przy takiej kombinacji coś na przodzie powinno spokojnie urosnąć - spróbuj te gatunki, o których mówiłem. Nie masz typowego holendra a bardziej ogólniaka roślinnego więc gatunki te nie będą przeszkadzać swoimi gabarytami (większymi niż choćby heniek).

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Trawnik

Postautor: kodzaj11 » 5 listopada 17, 22:30

Parametry utrzymuje praktycznie podrecznikowo, sam nie wiem czemu mam wysyp glonow, glownie nitki na lisciach, popatrze na te gatunki, dzieki!

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Trawnik

Postautor: Hunter » 6 listopada 17, 11:01

Problemem w utrzymaniu trawników może być Twoje podłoże. Trawniki (szczególnie te niskie), mają delikatny system korzeniowy, ciężko ukorzenić na jałowym piasku. Zwłaszcza jeśli w akwarium miałyby być ryby kopiące.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Trawnik

Postautor: kodzaj11 » 6 listopada 17, 14:07

Tez myslalem o tym, dlatego chcialbym zaczac sadzic od rogu akwarium w ktorym nie pokazuja sie kiryski, wiekszy dywan juz chyba ciezej bedzie im wyrwac?

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości