[54L] Dobór roślin

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
lokowgw
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 6 grudnia 17, 23:09

[54L] Dobór roślin

Postautor: lokowgw » 6 grudnia 17, 23:14

Witam. Zakladam akwarium pojemośc 54l (60x30x30)
Akwarium na podkładzie z substratu (ziemia do akwarium) zwirek 2-3mm i miejscami troche piasku... co2 doprowadzane bedzie z systemu "bimbrowni". Obecne roślinki to: mech moss , blynxa japonica i Kabomba karolińska. Jakie rośliny byście tu jeszcze umieścili?
i rybki? Chce zeby akwarium postalo ze 3tyg dopiero wtedy ( po swietach) bedę kupował rybki. Mysle o neonkach, gupikach , moze kiryski , glonojad (nie wiem dokladnie jaki) i jak da rade to może jakieś slimaki. Co sądzicie? Jestem Amatorem.. ostatnie akwarium jakie miałem to kula z bojownikiem jakies 15 lat temu.
Oczywiście wszystko mi przyszło od ponad tygodnia.. w tym rośliny... a akwarium opóźnione błędem w systemie.. ma byc miedzy 7-9grudnia .. jak przechowywac te rosliby by nie padly? stoja w wysokich kuflach.. ale widze ze juz marnieją.. dalem im wode i swiatlo.. zaczynają brązowieć , odzyja w akwarium?

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [54L] Dobór roślin

Postautor: Hunter » 6 grudnia 17, 23:35

Na wstępie witam na forum i proszę o przestrzeganie podstawowych zasad panujących na każdym forum. Pytanie odnośnie roślin kierujemy do działu "rośliny", odnośnie obsad do działu "obsady".

Najpierw zajmij się roślinami, bo te już posiadasz, natomiast ryby jak słusznie założyłeś dopiero po świętach na spokojnie.

Jednakże nie sposób wiele doradzić, nie znając podstawowych danych na temat akwarium. Zatem uzupełnij temat wg wzoru: viewtopic.php?f=10&t=32851

Trochę nieodpowiedzialne zamawiać akwarium i rośliny za jednym zamachem bo wiadomo, że zawsze coś może pójść nie po naszej myśli i z roślin zostaną same szczątki ;) Obawiam się, że rośliny w kuflach znacznie ucierpią na kondycji nim trafią do akwarium. Czy odżyją w akwarium? Czas pokaże.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości