Gałęzatka kulista

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Agsom
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 4 listopada 17, 20:33

Gałęzatka kulista

Postautor: Agsom » 9 stycznia 18, 19:04

Witam piszę ponieważ mam pewien „problem” z gałęzatką kulistą. Posiadam 5 średnich sztuk w swoim 112l. Mam je od około miesiąca , dziś podczas podmiany wody wyciągałam z akwarium niektóre ozdoby i również wyciągnęłam gałęzatkę żeby dokładniej odmulić dno. Prace trwały Ok 35min po czym umieściłam wszystkie ozdoby i kulki w akwarium. A te od tamtej pory wesoło pływają sobie po powierzchni wody... wcześniej leżały na dnie przemieszały się tylko za sprawa ryb. Nie zabardzo wiem co się stało , dlaczego one nie opadają ? Wcześniej przy odmulaniu ich nie wyciągałam. Czy to możliwe , że one jakos „wyschły”? I jeżeli tak to czy istnieje jakiś sposób żeby je odratować ?

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Gałęzatka kulista

Postautor: osama » 9 stycznia 18, 21:21

Wyciśnij z nich powietrze pod wodą jak z gąbki.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Agsom
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 4 listopada 17, 20:33

Re: Gałęzatka kulista

Postautor: Agsom » 9 stycznia 18, 21:40

Super dziękuje bardzo za poradę :) wycisnęłam je pod wodą i już znowu leżą na dnie :)

Awatar użytkownika
Zawaś
Ryba
Ryba
Posty: 211
Rejestracja: 29 września 18, 08:50
Lokalizacja: Toruń

Re: Gałęzatka kulista

Postautor: Zawaś » 7 kwietnia 19, 08:48

Co do wspomnianej gałęzatki to chciałbym ją zaszczepić na korzeniu. Słyszałem o sposobach na żyłkę i klej. Kropelka w żelu będzie wiązała mokry korzeń z mokrą gałęzatką? Z czasem przyrosnie ona do korzenia czy trzymać się będzie wyłącznie na kleju? Celuje w wygląd rozlania się niczym lawą.
Jak można wpłynąć na żywy zielony kolor tego glona?
AQUAEL GLOSSY 80 - 125L

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Gałęzatka kulista

Postautor: Hunter » 7 kwietnia 19, 14:17

Zawaś pisze:Co do wspomnianej gałęzatki to chciałbym ją zaszczepić na korzeniu. Słyszałem o sposobach na żyłkę i klej. Kropelka w żelu będzie wiązała mokry korzeń z mokrą gałęzatką?

Tak, da się kleić kropelką w żelu nawet pod wodą, jednak jest to dość uciążliwe. Jeśli masz możliwość, to wygodniej jest wyjąć korzeń, przetrzeć go ręcznikiem papierowym, podobnie z gałęzatką i kleisz jedno z drugim. Chodzi o to, że kropelka utwardza się pod wpływem wody, dlatego klejenie pod wodą/z dużą ilością wody jest czasami problematyczne.


Zawaś pisze:Z czasem przyrosnie ona do korzenia czy trzymać się będzie wyłącznie na kleju?

Niestety gałęzatka słabo przyrasta. Będzie się trzymała głównie na kleju.

Zawaś pisze:Jak można wpłynąć na żywy zielony kolor tego glona?

Podobnie jak z innymi roślinami, czyli pełne nawożenie + CO2 + duża ilość światła. Nabierze wtedy intensywnej zieleni i zacznie rosnąć, a nie tylko wegetować ;)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Zawaś
Ryba
Ryba
Posty: 211
Rejestracja: 29 września 18, 08:50
Lokalizacja: Toruń

Re: Gałęzatka kulista

Postautor: Zawaś » 7 kwietnia 19, 19:15

Przymierzam się do obsadzenia korzeni. Będę miał je na stole więc dostęp pełny. Chcę uniknąć mimo wszystko zauważalnej żyłki.
Kupiłem 4 spore kulki i aktualnie są w słoiku bo zabrać się za to będę miał czas pewnie dopiero w weekend.
AQUAEL GLOSSY 80 - 125L

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Gałęzatka kulista

Postautor: Hunter » 8 kwietnia 19, 06:21

Żyłkę sobie odpuść, to udręka okręcać ją wokół korzeni, zresztą jak za mocno zwiążesz to potniesz roślinę i odpadnie. Klej wystarczy ;)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości