Nawożenie a ziemia ogrodowa

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Malina107
Ryba
Ryba
Posty: 138
Rejestracja: 15 lipca 17, 22:26

Nawożenie a ziemia ogrodowa

Postautor: Malina107 » 15 stycznia 18, 18:18

Witam,
trochę ponad tydzień temu zresetowałem mój 112l zbiornik i jako podłoże aktualnie jest ziemia do kaktusów wzbogacona niewielką ilością torfu oraz akwarystycznymi pałeczkami nawozowymi z dużą ilością żelaza. Wszystko zasypane piaskiem do piaskownic z marketu.

Czy w związku z powyższym w dalszym ciągu powinienem nawozić wodę nawozami w płynie jak dotychczas?
Dotąd nawoziłem w następujących dawkach:
- PO4 - 1,95 mg/l tygodniowo,
- NO3 - 15,00 mg/l tygodniowo,
- Fe - 0,2 mg/l tygodniowo.

Obecnie, po przerwie w nawożeniu od zalania (woda w 90% była zlana przed restartem i od tego czasu podmieniłem 20l) mam następujące parametry:
- PO4 - 1,00 mg/l,
- NO3 - 20,00 mg/l (woda w zbiorniku to "torfianka", ma mocny kolor co może przekłamywać na teście),
- Fe - 0,05 mg/l .

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Nawożenie a ziemia ogrodowa

Postautor: Hunter » 15 stycznia 18, 19:44

Przekombinowałaś koleżanko ;) Ziemia z nawozami + torf + jeszcze pałeczki nawozowe :? Nie wiadomo czego się spodziewać. Na bank to wszystko będzie puszczało nawozy do słupa wody, oby tylko nie skończyło się zielonką.
Na chwilę obecną parametry wody wskazują, że nie trzeba nawozić ani azotem ani fosforem (zakładając, że dobrze odczytałaś wyniki), a żelazo? Cięzko powiedzieć. Niby na teście nie ma wysokich stężeń ale też nie masz pewności, że Twój test akwarystyczny jest w stanie wykryć formę żelaza stosowaną w ogrodnictwie (pochodne ziemi do kaktusów i pałeczek).

Mówiąc krótko - czas pokaże. Obserwuj baniak i reaguj.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości