Czy nie za duzo swiatla?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
kubusgrchw1987
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 3 marca 18, 10:14

Czy nie za duzo swiatla?

Postautor: kubusgrchw1987 » 6 marca 18, 11:11

Cześć wam wszystkim.
Jestem tutaj nowy więc proszę o wyrozumiałość.
Mam baniak 90litrów gęsto zarośnięty
No3 20
Ph 7.5
Gh11(zbijam filtrem OS)
Podaje co2 jakieś 1 bombelek /s
Światło 75watt
Markoelemty co tydzień jam w ulotce
Pół dawki zalecanej żelaza na tydz
Filtr allsolutions 1000l/h w środku bioballs plus ceramika
Obsada molinezja
2 kiryski
2 bocje wspaniałe
Parka gurami czerwone
2gupiki
2glonojady
Mam mały problem z glonami.Nie jest bardzo duży jednak chce zapobiec większej inwazji.
Od jakiegoś czasu mam zielone i brązowe nitkowate glony zastanawiam się jaki jest powód tego czy jest to zbyt duże światło 75watt to sporo.jeszcze dodatkowo świece koło 11 h.
Co byście zalecili żeby z tym zrobić.
Myślałem o ciemni przez 3dni plus wkład węglowy plus może poczworna dawka co2w płynie.a może macie jakieś lepsze pomysły?
Zaznaczam ze nie mam jeszcze tragedii chociaż z moich obserwacji wynika że glonów robi się coraz więcej.
Dzięki z góry za wskazówki:)

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Czy nie za duzo swiatla?

Postautor: abiba » 6 marca 18, 11:59

parametry niekompletne podałeś bo zawartość NO3 jest mniej istotne od relacji NO3/PO4

Siatła faktycznie masz dużo a w dodatku nie wiadomo co to za śwaitło - być moze że problem lezy nie w ilośći lecz w jakości tego światła .

Sam zauważyłeś że świecisz długo to nie rozumiem dlaczego mając taką świadomość dalej to robisz ? Moja rada (nawet nie wnikając w pozostałe kwestie) : skróć czas świecenia i to raczej radykanie - (może 8-9 h?)

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości