Anubias - czy coś z tego będzie?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Maikler
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 20 czerwca 21, 21:38

Anubias - czy coś z tego będzie?

Postautor: Maikler » 21 czerwca 21, 23:04

Witajcie,

jestem nowy na forum. Dopiero co, po latach przerwy, wróciłem do akwarystyki i stałem się posiadaczem zbiorniczka:
- 200 litrów,
- filtracja Juwel Bioflow M (wewnętrzny) oraz JBL Cristal Profi Greenline e1502 (zewnętrzny),
- oświetlenie: 2 x Juwel HeliaLux Spectrum 32W,
- czas świecenia - program fabryczny Juwela standard z przerwą dzienną (wydłużony do 14 godzin, przy czym w ciągu dnia na 2,5 godziny moc oświetlenia jest zmniejszona),
- temperatura ok. 28 C (obecnie bez grzałki, temperatura wzrosła przez upały)
- akwarium ma 8 dni, woda uzdatniona, zaszczepione bakteriami, czekam na stabilizację,
- obecnie brak obsady,
- doraźnie dolany nawóz JBL Ferropol


Zasadzone są dwa różne gatunki anubiasów oraz kryptokoryna. Mniejszy z anubiasów przyjął się od razu, kryptokoryna straciła 3-4 liście i obecnie jest ok. Niestety gorzej z drugim anubiasem. Na pierwszej fotce stan kilka dni po zasadzeniu, na drugiej fotce stan na dzisiaj...

Obrazek

Obrazek

Kłącze nie jest pod piaskiem, swobodnie wsadzone pomiędzy kamienie, znajduje się nad podłożem. Myślicie, że to przez przesadzenie? Czy coś z tego jeszcze w ogóle będzie?

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości