Czego brak moim roślinom?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Miś Uszatek
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 18 maja 21, 07:55
Lokalizacja: Łódź

Czego brak moim roślinom?

Postautor: Miś Uszatek » 28 sierpnia 21, 13:44

Witam

Posiadam 112 L akwarium bardzo gęsto zarośnięte roślinami. Od razu pisze że nie mam co2. Oświetlenie to belka LED Aquaela Plant 32 waty. Nie nawoże w słup wody tylko wkładam co 2-3 miesiące kulki gliniano-torfowe pod korzenie. Obecnie można przyjąć że w żwirze jest około 10 kulek. Podłoże to zwykły żwir. Mam troche glonów ale wielkiej tragedii jeszcze nie ma. Jeszcze dwa miesiące jak było mniej roślin to były one zielone ładne właśnie bez glonów. Teraz widze że zaczynają mi powoli obumierać. Co jeszcze moge podać za informacje? Filtracja to Tetra EX 800 z ceramiką sera siporax oraz gąbka. Wode zmieniam 25% raz na tydzień. Parametry No2 0, Nh3 0, No3 30, Po4 0,5 .

Nie wiem co robić... Podejrzewam że jest za dużo roślin no i przede wszystkim nie mam instalacji Co2. I nie będe miał bo nie mam gdzie nabić. Może Easy Carbo by coś pomogło, ale boje się że będe również wtedy karmił glony... A jeszcze jedno. Ze względu na te glony świece 8 godzin dziennie. Wcześniej było 10 godzin.
Prosze o rade. Za chwile wstawie zdjęcie.

Obrazek

Jeszcze jedno. Prosze o pomoc przy roślinach. Prosze zachować dla siebie komentarze co do wyglądu akwarium. Nie interesuje mnie to akurat, prosze tylko o pomoc z roślinami.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Czego brak moim roślinom?

Postautor: Hunter » 29 sierpnia 21, 11:36

O jakie glony chodzi? Dostrzegam tam gdzie nie gdzie nitki. Z tym walczysz?

O ile jesteś pewien, że parametry wody, które podałeś są realne i prawdziwe, a pewnie nie mamy co liczyć na pomiar z Twojej strony takich parametrów jak Fe, K, Mg, Ca i pH zasugerowałbym dozowanie potasu i węgla w płynie. Z pozostałymi nawozami nie ma co szaleć. Suplementacja potasu na pewno nie wpłynie na dalszy rozwój glonów.
Suplementacja węgla w płynie typu Carbo (mocniejszy i wydajniejszy a nie te siki od EasyLife ;) ) hamują rozwój glonów, a część z nich nawet uśmiercają (głownie nitki i kranorosty), więc warto.

Tu masz wydajniejsze a zarazem tańsze Carbo, a tutaj równie wydajny Potas.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Miś Uszatek
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 18 maja 21, 07:55
Lokalizacja: Łódź

Re: Czego brak moim roślinom?

Postautor: Miś Uszatek » 29 sierpnia 21, 13:03

Hunter pisze:O jakie glony chodzi? Dostrzegam tam gdzie nie gdzie nitki. Z tym walczysz?

O ile jesteś pewien, że parametry wody, które podałeś są realne i prawdziwe, a pewnie nie mamy co liczyć na pomiar z Twojej strony takich parametrów jak Fe, K, Mg, Ca i pH zasugerowałbym dozowanie potasu i węgla w płynie. Z pozostałymi nawozami nie ma co szaleć. Suplementacja potasu na pewno nie wpłynie na dalszy rozwój glonów.
Suplementacja węgla w płynie typu Carbo (mocniejszy i wydajniejszy a nie te siki od EasyLife ;) ) hamują rozwój glonów, a część z nich nawet uśmiercają (głownie nitki i kranorosty), więc warto.

Tu masz wydajniejsze a zarazem tańsze Carbo, a tutaj równie wydajny Potas.


Te parametry które podałem są realne i prawdziwe mierzone testami JBLa. Na pozostałe parametry na testy po prostu nie mam pieniędzy, więc sobie daruj złośliwości...
Posłucham i kupie carbo (jak będe miał kase za pare dni) ale z całym szacunkiem nie żadne blue line(kiedyś kupowałem to) bo to szajs i to dopiero są siki i nabijanie ludzi w butelke. :mrgreen: I pewnie nie kupie też easy carbo.
W każdym razie dziękuje ci za porady. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Czego brak moim roślinom?

Postautor: Hunter » 29 sierpnia 21, 19:13

Te parametry które podałem są realne i prawdziwe mierzone testami JBLa

Mało realne patrząc na obsadę zwierząt ilość i rodzaj roślin, proporcję NO3 do PO4 i moc oświetlenia, no ale przecież jestem złośliwy... więc nie będę złośliwie dążył tematu.

Na drugi raz zakładaj tematy zgodnie z regulaminami to nie będziesz musiał pytać "Co jeszcze moge podać za informacje?" a diagnozę dostaniesz szybciej i precyzyjniej.

Również pozdrawiam.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Miś Uszatek
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 18 maja 21, 07:55
Lokalizacja: Łódź

Re: Czego brak moim roślinom?

Postautor: Miś Uszatek » 29 sierpnia 21, 19:39

Przepraszam bardzo to jak mam ci udowodnić że podane przeze mnie parametry są prawdziwe? Tak jak pisałem są mierzone JBLem , testami ważnymi. Jak bym mierzył np. zoolkiem to rozumiem że mógłbyś się uczepić.
I bardzo mi przykro to mówić ale jesteś niemiły i złośliwy. Rozumiem że można kogoś ochrzanić ale ty od swojego pierwszego postu po prostu docinasz.

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości