Część roślin nie rośnie

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
LukaszN81
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 13 listopada 21, 12:28

Część roślin nie rośnie

Postautor: LukaszN81 » 13 listopada 21, 13:05

Witam

Postanowiłem sie zarejestrować i napisać tego posta ponieważ jakies 2 miesiace temu wystartowałem nowy (240L) baniaczek.

Jesli chodzi o podłoże:

JBL Manado (około 1,5 cm)
Zwirek z jeziora (okolo 3 cm)
troche czarnego podkładu

Grzałki 2x 150W - temp 23-25 stopni

Filtr kubełkowy Tetra EX 1200 ze standardowymi wkładami

Oswietlenie (Listwa 70 cm dlugości z 52 diodami LED o mocy 1W każda, z poprzedniego akwarium ledy ustawione w 4 rzedach, własna robota)

Nawożenie:
- było carbo w płynie (ale sie skonczylo jakies 2 tyg temu), mysle nad co2 w butli, narazie bez wegla.
- AZOO Aquaguard (co tydzien przy 20% podmianie wody - 5ml)
- AZOO Plant Premium (co tydzien przy 20% podmianie wody - 5ml)
- AZOO RED Advan (co tydzien przy 20% podmianie wody - 5ml)

mam jeszcze z poprzedniego akwa nawozy:
- aqua art Macro ReD
- aqua art Ferro +
- aqua art K +
- aqua art Classic
ale na obecna chwile nie korzystam

Jest troche ryb, zabki, slimaki (helenka) + plaga slimaków w ramach zakupu zwirku rzecznego - co pewnie bedzie widac na zdjeciach

Co nie rośnie:

Wszystkie rosliny byly z invitro - czesc z nich przyszla w tragicznym stanie (ale akurat nie te o które pragne zapytać), rosliny startowane byly na sucho.

- Bacopa Caroliniana (ma moze ze 2 cm - i stoi)
- Hygrophila polysperma - rosnie ładnie (az nad to ładnie), ale chciałbym uzyskac własciwy dla niej kolor (co moze jej brakować),
- Limnophila sessiliflora - troszke rosła teraz stoi lub rosnie bardzo wolno (a przeciez nalezy o szybko rosnacych)
- Alternanthera reineckii SPLENDIDA, po przeniesieniu do glownego akwarium widac ze rosła (ale patrzac na liscie to raczej zaczyna marnieć)

To są moje aktualne problemy, pomijajac plagę slimaków.

Akwarium przeszlo okrzemki, odratowałem Ludwigia sp. Super Mini Red, której praktycznie prawie nie bylo (chyba dostałem juz gnijącą), jakims cudem odbily sie w akwarium moze ze 2 roslinki i tak teraz powoli dalej ja rozsiewam.


Fotki:

Obrazek
Obrazek
na zdjeciu powyżej mała bacopa (zasadzona w tym samym dniu co pozostałe rosliny)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Część roślin nie rośnie

Postautor: Hunter » 14 listopada 21, 20:09

Jakie konkretnie ledy zastosowałeś robiąc swoje oświetlenie?
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

LukaszN81
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 13 listopada 21, 12:28

Re: Część roślin nie rośnie

Postautor: LukaszN81 » 15 listopada 21, 20:10

Chodzi ci o kolorystyke czy komkretny model ?
Z kolorów to uzylem:

1x UV
2x IR
10 x Deep RED (mozliwe ze 8x + 2x RED)
5X Royal blue
pozostale to diody to 6500 i 8500 ze spora przewaga 8500

Teoretycznie wszystkie diody to epistar 1W (przy pierwszym podejsciu do tej beki uzylem BridgeLux Dual)

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości