glony w krewetkarium

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
mic.len87
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 15 listopada 21, 16:59

glony w krewetkarium

Postautor: mic.len87 » 15 listopada 21, 17:35

Witam,
to mój pierwszy post. Proszę o wyrozumiałość.
Mam problem z glonami w moim krewetkarium. Jestem początkujący, dopiero wgryzam się w temat.

Info zbiornika
- krewetkarium 20 litrów, założone od nowa miesiąc temu. Ryby wpuszczone z poprzedniego zbiornika.
- oświetlam 10 h. – aquael leddy smart d & n
- podłoże JBL Manado I Aquabasis
- stosuję codziennie GEN Nano C z Yokuchi (5 kropel zgodnie z instrukcją)
- obsada roslinna: wąkrotka nano, hedyotis salzmani, alternanthera mini reineckii
- obsada ryb: trzy gupiki pawie oko, cztery modrooki, trzy krewetki red cherry, dwa ślimaki.
- filtracja: aquael versamax FZN mini.
-wymieniam ok 20% wody co tydzień.

Mam nadzieję, że zdjęcia będą wystarczające. Wszystkie rośliny mają problemy, choć wydaje się że innego rodzaju. Wąkrotka, oprócz brunatnego nalotu ma również problem z barwą liści, które żółkną. Poza tym wyglądają jak podziurawione. Na pozostałych pojawia się coś, co najbardziej przypomina krasnorosty. Nie robiłem jeszcze testu wody.

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

przesyłam 7 zdjęć:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości