Problem z microsorium i Pogostemon Helferi rozpadają się + nitki

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Mareksz77
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 14 lutego 24, 19:15

Problem z microsorium i Pogostemon Helferi rozpadają się + nitki

Postautor: Mareksz77 » 15 lutego 24, 07:53

Witam
Witam wszystkich forumowiczów. Chciałbym prosić o sugestie i rady. Mam problem z rozlinami microsorium i Pogostemon Helferi. Rozpadają się a na na liściach pojawiają się nitki. Zbiornik ma 34litry. Wewnątrz drzewko bonsaij obsadzone było microsorium, anubiasami, bucephalandra ( też już się rozpadła) i Pogostemon Helferi. Filtracja panel filtracyjny. Wewnątrz 6 krewetki slimak. Oswietlenie led około 900lum. Akwrium ma 7 tyg a rozpad zaczął się nagle tydz temu, czy to jakaś choroba, parametry sprawdziłem i są w normie, dodałem teraz carbo i nawóz micro+ macro. Proszę o radę co teraz robić, podmieniam wodę co 3dni. Proszę o rady nie wiem co mam robić by uratować anubiasy. Dziękuję za rady.

Mateusz199
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 11 marca 24, 11:47

Re: Problem z microsorium i Pogostemon Helferi rozpadają się + nitki

Postautor: Mateusz199 » 11 marca 24, 12:16

hej,
Możliwe, że problemem jest brak równowagi w zbiorniku, co może prowadzić do rozpadu roślin. Możesz spróbować zwiększyć ilość światła lub zmienić jego intensywność, aby poprawić warunki dla roślin. Upewnij się również, że nawozy i inne substancje dodawane do wody są odpowiednio zbalansowane i nie przekraczają zalecanych dawek. Jeśli masz podejrzenia, że to choroba, możesz rozważyć zastosowanie specjalistycznych środków przeciwdrobnoustrojowych dostępnych w sklepach zoologicznych. Warto również monitorować parametry wody, jak pH i poziom azotanów, aby upewnić się, że są one w odpowiednich zakresach dla roślin.

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości