"Przesitowane rośliny"

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

"Przesitowane rośliny"

Postautor: artur_89 » 31 lipca 06, 17:02

Witam. Mam mały problem z roslinami a dokładnie z żabienicami . Wiec tak niedawno musialem zrobic restart akwa i włożylem rośliny do wody nowej wody po paru dniach poniewaz chcialem zeby szybciej rozwinęła sie flora bakteryjna, wszystko było OK ale do czasu, po trzech dniach moją żabienice ocelota i inne (nie znam nazwy tyle ich jest:)) zostaly przesitowane:/ nawoze je planta gainer classic, a teraz mam zamiar kupic nawoz palnta gainer pro macro (PS. dobry jest??) bo slyszalem ze zabobiega dziurawieniu starszych lisci. Aha a czy to przesitowanie jest mozliwe przez to ze jest słabo rozwinieta flora bakteryjna?? I czy po jakims czasie takie dziurawienie skonczy sie?? pzd.

Awatar użytkownika
metylek
Narybek
Narybek
Posty: 82
Rejestracja: 25 czerwca 06, 23:02
Lokalizacja: znienacka:P

Re: "Przesitowane rośliny"

Postautor: metylek » 7 sierpnia 06, 20:15

A czy to przypadkiem nie wyglada tak jak u mnie ?

Na poczatku:
Obrazek


i po tygodniu:
Obrazek

Doszedlem do wniosku ze to robota moich rybek, nudza sie w nocy :zdziwko:

Ale co mam zrobic, trza jakos zyc, kruca bomba :(

pozdr
metylek
moo-Shell-ka

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Przesitowane rośliny"

Postautor: kuba!!! » 8 sierpnia 06, 08:17

witam
dziurawienie moze byc spowodowane wieloma czynnikami, a w twojm przypadku to pewnie zmiana warunkow wodnych (przelozeniem roslin ze starego akwa do nowego).
poczekaj jeszcze z miesiac i powinno wszystko wrucic do normy (bo zakladam ze w starym akwa tego nie miales, a nawoziles tak samo)

PG macro to bardzo dobry nawoz ale do wody osmotycznej jesli masz wode kranowa i ryby w akwa to raczej nie musisz go uzywac (a jesli chcesz to w minimalnych ilosciach)
zamiast macro radzil bym ci kupis ferro bo zelaza jest malo w wodzie.

pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
metylek
Narybek
Narybek
Posty: 82
Rejestracja: 25 czerwca 06, 23:02
Lokalizacja: znienacka:P

Re: "Przesitowane rośliny"

Postautor: metylek » 2 września 06, 09:29

Dzieki za porade. Widze ze najczesciej przejawial sie tu temat braku zelaza. Stad tez dokonalem zakupu Planta Gainer Ferro+ i od wczoraj aplikuje stosowne dawki. Boje sie zeby nie bylo juz za pozno. Wszystko wkolo mi pada :cry:

Pozdrawiam
metylek
moo-Shell-ka

Awatar użytkownika
Dworak
Ryba
Ryba
Posty: 108
Rejestracja: 1 września 06, 14:23
Lokalizacja: Chodzież

Re: "Przesitowane rośliny"

Postautor: Dworak » 2 września 06, 09:51

mam ten sam problem... dziurawienie liści i ogółem marnienie. A może to sprawda ślimaków, które mam w akwarium? metylek, też masz ślimaki w akwa? U mnie z niewyjaśnionych powodów z pięknych okazałych roślin zostały tylko pojedyńcze liście.

Awatar użytkownika
metylek
Narybek
Narybek
Posty: 82
Rejestracja: 25 czerwca 06, 23:02
Lokalizacja: znienacka:P

Re: "Przesitowane rośliny"

Postautor: metylek » 2 września 06, 11:51

Mam Ampularie ok. 1.5cm i duze swiderki, tez ponad 1cm (po 5szt kazdego).
Ale nie sadze, zeby u mnie to byly slimaki. Widze, ze powierzchnia lisci pokryla sie nalotem i glonem, liscie zwiniete na zewn., kolor niektorych z nich jest wrecz bialy, no i dziury. Ale to mysle jest robota moich rybek. Widza, ze rosliny sa zmarniale, wiec folguja sobie do woli. A dlaczego zmarniale? Bo brak im jakiegos pierwiastka. I to mysle cala teoria. :idea:

Zatem, najwazniejsze to niedopuscic do "marnienia" roslin (uzupelnic brakujace pierwiastki - Planta Gainer itd.) :ok:

Dworak, to pierwsze rosliny czy miales jakis czas dobrze a nagle cos sie stalo?
Podaj parametry Aqua.

Pozdr
metylek
moo-Shell-ka

Awatar użytkownika
Dworak
Ryba
Ryba
Posty: 108
Rejestracja: 1 września 06, 14:23
Lokalizacja: Chodzież

Re: "Przesitowane rośliny"

Postautor: Dworak » 2 września 06, 20:43

Miałem jakieś pół roku dobrze, poczym po wymianie wody żadne rośliny nie chciały mi sie przyjąć i pojawiły sie ŚLIMAKI, poprostu mnóstwo ich jest i nie mam pewności czy czasem nie są szkodliwe... W akwarium mam PH równe 7.5
http://patrz.pl?69287 --- moje akwarium pół roku temu

Awatar użytkownika
metylek
Narybek
Narybek
Posty: 82
Rejestracja: 25 czerwca 06, 23:02
Lokalizacja: znienacka:P

Re: "Przesitowane rośliny"

Postautor: metylek » 2 września 06, 21:03

No to rzeczywiscie moga byc slimaki. Ale skoro sie pojawily to domyslam sie ze nieproszone :) wiec to nie moze byc swiderek lub ampularia tylko jakis chwascik :mrgreen: blotniarka czy jak im tam...

Sprobuj z Bocja Wspaniala. To pies na slimaki. Tylko minimum 2-3 szt (musza zyc w stadzie). :idea:

pozdr
metylek
moo-Shell-ka

Awatar użytkownika
Dworak
Ryba
Ryba
Posty: 108
Rejestracja: 1 września 06, 14:23
Lokalizacja: Chodzież

Re: "Przesitowane rośliny"

Postautor: Dworak » 3 września 06, 09:28

Bocje? Ooo własnie! Mialem bocje, nie było ślimaków. Dzieki za porade!
http://patrz.pl?69287 --- moje akwarium pół roku temu

Awatar użytkownika
metylek
Narybek
Narybek
Posty: 82
Rejestracja: 25 czerwca 06, 23:02
Lokalizacja: znienacka:P

Re: "Przesitowane rośliny"

Postautor: metylek » 3 września 06, 14:05

Ze od razu nie pomyslales... :P


Obrazek



...

Obrazek


Pozdrawiam
metylek

[ Dodano: 2007-01-06, 10:03 ]
Jak tam slimaki, Dworak ?
moo-Shell-ka

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości