CZYM OBICNAC ROSLINY

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
dym23
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 11 października 06, 19:53

CZYM OBICNAC ROSLINY

Postautor: dym23 » 21 listopada 06, 15:33

Witam moze to sie wydawac absurdalne ale nie wiem za bardzo czym obicnac rosliny nie jest dobrze a jak za kazdym razem musze roslinke wyciaganac i wtedy obcinac normalnymi nozczykami. A mi chodzi o to zebym wlozyl nozyczki (lub cos podobnego) do wody i nie przejmowal sie ze beda na nozyczkach bakterie itd. bo takie zwykle nozyczki ktora uzywam na co dzie :?: :idea: :arrow: :oops: n przenosza troche bakteri i innych > Jak to ROZWIAZAC >>

Awatar użytkownika
headphones
Ryba
Ryba
Posty: 484
Rejestracja: 30 lipca 06, 20:08
Lokalizacja: Brzeg

Re: CZYM OBICNAC ROSLINY

Postautor: headphones » 21 listopada 06, 16:35

dym23, najlepiej kupic specjalne nożyczki o jak największej długości i przeznaczone tylko do przycinania roślin w akwarium. Broń boże nie wsadzaj do akwarium nożyczek do poznokci :lol:
Para-moje, para-Twoje, onomatopeiczne, paranormalne, paranoje we dwoje.
Moje 60L i maleństwo.

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: CZYM OBICNAC ROSLINY

Postautor: Saiqpat » 21 listopada 06, 17:37

A uwazasz ze na specjalnych nozyczkach nie bedzie bakterii?? :lol: ich jest pelno wszedzie wiec nie ma bata zeby nie bylo.

Ja osobiscie uzywam zwyklych nozyczek i po prostu wkladam reke z nimi do akwa. Mozesz sprobowac kupic nozyczki w sklepie ze sprzetem laboratoryjnym.

Headphones powiedz mi czemu nie mozna nozyczek do paznokci??
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Awatar użytkownika
headphones
Ryba
Ryba
Posty: 484
Rejestracja: 30 lipca 06, 20:08
Lokalizacja: Brzeg

Re: CZYM OBICNAC ROSLINY

Postautor: headphones » 21 listopada 06, 19:08

Saiqpat, jeżeli są to nożyczki jakich ktoś używa do obcinania sobie paznokci no to dla mnie dziwne jest wkładanie ich do akwarium ;) i nie chodzi mi tu o bakterie itp ale poprostu takie coś mnie odrzuca :D no chyba że to są nożyczki do paznokci ale nieużywane do zwykłych celów to tak, bo sama tak robię ;)
Para-moje, para-Twoje, onomatopeiczne, paranormalne, paranoje we dwoje.
Moje 60L i maleństwo.

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: CZYM OBICNAC ROSLINY

Postautor: Marcinus » 21 listopada 06, 19:15

Wystarczy nożyczki przelać wrzątkiem i już można ciąć roślinki :wink:

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: CZYM OBICNAC ROSLINY

Postautor: ciosek » 21 listopada 06, 21:27

pozna przelać wrzątkiem albo dezynfekowac wodą utlenioną. Ale ja normalnie wkladam nozyczki do akwarium :-), jestem w stanie Ci zagwarantowac ze x razy wiecej bakterii pchasz tam za kazdym razem jak wkladasz tam rękę :).
Ja czesto stosuje technikę "paznokciową" :-), a ze czasem pogrywam na gitarze to posiadam takie, poprsotu lapie kciukiem i wskazującym pęd i przecinam go paznokciem kciuka.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: CZYM OBICNAC ROSLINY

Postautor: Dave » 24 listopada 06, 20:07

Z tego co czytałem to technika paznokciowa nie jest dobra, gdy chcemy z uciętego kawałka wyhodować nową roślinke. Słyszałem, że u niektórych roślin, gnije od tego koniec łodyżki. Nie wiem, czy to prawda, ale coś w tym może być.

michal152
Ryba
Ryba
Posty: 247
Rejestracja: 29 października 06, 20:42
Lokalizacja: Kraków

Re: CZYM OBICNAC ROSLINY

Postautor: michal152 » 13 stycznia 07, 15:20

To jest chyba od zgniatania paznokciem bo nie jest on aż taki ostry i w miejscu zgnieciena roślinka obumiera.

michal152, jeszcze raz odkopiesz stary temat, to nie ręcze za siebie :) ten ma dwa miesiące...
http://klub.chip.pl/akwaria/akk/index3.html
pokarmy dla ryb gotowe i robione oraz hodowane

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości