rośliny marnieją :(

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
agajan3
Narybek
Narybek
Posty: 80
Rejestracja: 21 stycznia 07, 22:47
Lokalizacja: lubelskie

rośliny marnieją :(

Postautor: agajan3 » 20 kwietnia 07, 13:15

Akwa mam prawie od 2 miesięcy. Początkowo zakupiłam rośliny w zoologicznym- zostały mi teraz tylko dwie z wielu. Później kupiłam sporo roślin od hodowcy można powiedzieć. Wszystkie miały być o małych wymaganiach, bo początkująca jestem :) Nazw niestety nie byłam w stanie zapamietać. Potem miałam nawał zielenic, jakos sobie z nimi prawie poradziłam, teraz jest niewielka ilość. Ale rośliny wyglądają w chwili obecnej mało ciekawie. Jeden gatunek nawypuszczał korzeni na całek długości łodygi ! a czubki jakby zgniły. Inne potraciły listki.
Pod roślinki dawałam nawóz w kulkach JBL, oświetlenie mam na razie zwykłe standardowe montowane w pokrywie. Co jest nie tak ?

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: rośliny marnieją :(

Postautor: artur_89 » 20 kwietnia 07, 13:20

agajan3 pisze:oświetlenie mam na razie zwykłe standardowe montowane w pokrywie.


To jest najprawdopodobniej powód, przez który marnieją Twoje rośliny, zapewne masz za słabe oświetlenie w akwarium. Najlepsze rośliny dla początkujących to żabienice, anubiasy, zwartki, moczarki, rogatki. Mogła byś stosować również nawozy w płynie.

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: rośliny marnieją :(

Postautor: Tomek83 » 20 kwietnia 07, 20:53

Napisz jakie masz oświetlenie, jakiej mocy świetlówkę i jaki litraż zbiornika.

Awatar użytkownika
kamlot
Ryba
Ryba
Posty: 132
Rejestracja: 5 kwietnia 07, 09:22
Lokalizacja: Toruń

Re: rośliny marnieją :(

Postautor: kamlot » 22 kwietnia 07, 18:27

Nawet jak sie dowiemy jaki litraż i jaka moc świetlówki to i tak będzie za mało światła.
AKWARIUM 54 litry

polobis
Ryba
Ryba
Posty: 153
Rejestracja: 29 kwietnia 07, 12:54
Lokalizacja: Kalisz

Re: rośliny marnieją :(

Postautor: polobis » 9 maja 07, 19:07

standardowa pokrywa to świeczka a nie światło... podziel sobie waty pod pokrywą i litraż akwarium... jak wynik będzie mniejszy niż 0,5 to masz klopot - trzeba bedzie cos dokrecic...

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: rośliny marnieją :(

Postautor: Elmo » 10 maja 07, 08:19

Witam :)

Szanowni koledzy i koleżanki... nie zawsze jest tak, że kluczem do sukcesu jest "dokładanie świetlówki" ta pogoń za watami/litr w wielu przypadkach jest nie uzasadniona , oczywiście ja nie mówię tu o zbiornikach bardzo gęsto obsadzonych gatunkami o dużych wymaganiach... Prawda jest taka że dla bardzo wielu gatunków roślin wystarczy "ubogie oświetlenie" które jest montowane w standardowych pokrywach (oczywiście po wymianie świetlówki na lepszą bo te które najczęściej dają producenci to sie nie bardzo nadają , najczęściej jest to 6500k i słabe Ra najczęściej 7) Ale wracając do tematu tak jak napisali koledzy:

- podaj rodzaj świetlówki która masz zamontowaną.
- postaraj się zidentyfikować roślinki które posiadasz (poszukaj opisów w internecie)

Ps. Podaj litraż oraz obsadę... najlepiej było by też pokusić się o parametry wody... :)

Pozdrawiam Elmo

djmuniol
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 11 maja 07, 13:14

Re: rośliny marnieją :(

Postautor: djmuniol » 11 maja 07, 13:23

Jaka temperatura panuje w zbiorniku??

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości