Czym nawozic ?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
kamlot
Ryba
Ryba
Posty: 132
Rejestracja: 5 kwietnia 07, 09:22
Lokalizacja: Toruń

Czym nawozic ?

Postautor: kamlot » 23 kwietnia 07, 13:15

Witam,
Czym najlepiej nawozic rośliny w akwarium? Czytałem, że są nawozy w płynie, jakieś kulki itp. Który wg Was jest dobry? Możecie odrazu firmę podac.
AKWARIUM 54 litry

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Czym nawozic ?

Postautor: Tomek83 » 23 kwietnia 07, 16:16

Najbardziej korzystne dla roślin są nawozy w postaci kulek bądź tabletek pod korzenie, jako drugie w kolejności są nawozy w płynie. Jest ich całe mnóstwo, więc na prawdę trzeba troszkę poszukać... :wink: Ja osobiście używam nawozu w tabletkach Florenette A firmy Sera oraz w płynie Florena.

Kathinka

Re: Czym nawozic ?

Postautor: Kathinka » 24 kwietnia 07, 09:39

Oczywiście wiele zależy od tego jakie rośliny masz na myśli. Np. wszelkie gatunki echinodorusa dobrze reagują na nawożenie przez podłoże, które np. u rotali nic nie daje. Sama nawożę serią Dennerle.

Rash1
Narybek
Narybek
Posty: 45
Rejestracja: 7 kwietnia 07, 20:22
Lokalizacja: Błonie koło Wawy

Re: Czym nawozic ?

Postautor: Rash1 » 3 maja 07, 20:33

ja takze mam pytanie czu ktos juz stosowal ten nawoz? http://www.allegro.pl/item190300575_spr ... nowy_.html bo ja sobie go kupilem i stosuje go od pewnego czasu i roslinki mi rosly ladnie ale jednak nie maja takiej soczyscie zielonej barwy, a moze wy macie jakies dobre propozycje? moze przezucic sie na Planta Gainera bo slyszalem ze calkiem niezly jest?
sory za błędy ortograficzne ale to nie moja mocna strona ;P

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Czym nawozic ?

Postautor: Tomek83 » 3 maja 07, 21:10

Nie stosowałem tego ale rzeczywiście Planta Gainer to renomowany i sprawdzony nawóz. Poza tym nie zapominaj o nawożeniu tabletkami pod korzenie, bez nich nawet przy stosowaniu nawozu w płynie nie będziesz miał zadowalających efektów.

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Czym nawozic ?

Postautor: artur_89 » 4 maja 07, 11:46

Planta Gainer to jeden z lepszych nawozów, wiem bo sam wiele stosowałem i ten jednak jest najlepszy. Gorąco polecam. pozdro

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czym nawozic ?

Postautor: Elmo » 10 maja 07, 08:26

Witam :)

Z nawozami kupowanymi na Allegro różnie bywa.. nie mówię że one są złe , ale ja osobiście jakoś nigdy nie odniosłem sukcesu przy hodowli roślin podczas stosowania nawozów tylu "RoślineX" itp.... Jeżeli chodzi natomiast o linię nawozów Planta Gainer to jestem jak najbardziej zadowolony używam zestawu Classic+Ferro+Macro+HydroMineral (woda z osmozy) oczywiście tu też trzeba uważać z dawkowaniem gdyż producent podaje orientacyjne dawkowanie i do każdego zbiornika trzeba sobie indywidualnie dobrać dawki...


Pozdrawiam Elmo.

Awatar użytkownika
sterrom
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 19 listopada 06, 23:49
Lokalizacja: Margonin

Re: Czym nawozic ?

Postautor: sterrom » 10 maja 07, 21:54

Rash1 pisze:ja takze mam pytanie czu ktos juz stosowal ten nawoz? http://www.allegro.pl/item190300575_spr ... nowy_.html bo ja sobie go kupilem i stosuje go od pewnego czasu i roslinki mi rosly ladnie ale jednak nie maja takiej soczyscie zielonej barwy

Po zastosowaniu tego nawozu o którym piszesz rośliny będą rosły ładnie do momentu wystąpienia braków żelaza.Nawóz ten zawiera zbyt mało żelaza w stosunku do zapotrzebowania roślin.

Rash1
Narybek
Narybek
Posty: 45
Rejestracja: 7 kwietnia 07, 20:22
Lokalizacja: Błonie koło Wawy

Re: Czym nawozic ?

Postautor: Rash1 » 12 maja 07, 21:03

a co polecicie pod korzenie? bo stosuje gliniane kulki tego pana http://www.allegro.pl/item193111862_naw ... dian_.html ale efekt nie jest zbyt zaskakujacy ;/
sory za błędy ortograficzne ale to nie moja mocna strona ;P

Awatar użytkownika
sterrom
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 19 listopada 06, 23:49
Lokalizacja: Margonin

Re: Czym nawozic ?

Postautor: sterrom » 12 maja 07, 21:08

Podając gliniane kulki nawozowe zapewnisz zasilanie roślin od podłoża.
Większość roślin pobiera składniki pokarmowe z toni wodnej.
Pomyśl nad jakimś nawozem podawanym do wody.

Rash1
Narybek
Narybek
Posty: 45
Rejestracja: 7 kwietnia 07, 20:22
Lokalizacja: Błonie koło Wawy

Re: Czym nawozic ?

Postautor: Rash1 » 12 maja 07, 21:12

heh ale ja stosuje tez w plynie tylko mi chodzi o to czy ktos zna jakies leprzy nawoz pod kozenie ;/
sory za błędy ortograficzne ale to nie moja mocna strona ;P

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Czym nawozic ?

Postautor: Tomek83 » 12 maja 07, 21:13

sterrom pisze:Większość roślin pobiera składniki pokarmowe z toni wodnej.

Owszem ale nawozy w formie kulek/tabletek pod korzenie dają dłuższe efekty, użyźniają podłoże i wzmacniają system korzeniowy. Poza tym takie tabletki też się rozpuszczają i uwalniają składniki pokarmowe do wody, skąd pobierają je rośliny a co za tym idzie mają podwójne działanie. O ile rośliny będą rosnąć "jakoś" zasilane tylko nawozem w płynie o tyle dobre efekty w ich uprawi można uzyskać tylko w tedy, gdy dodatkowo stosuje się nawozy pod korzenie. Pomijam tu oczywiście kwestę nawożenie CO2 i podłoża.

Awatar użytkownika
sterrom
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 19 listopada 06, 23:49
Lokalizacja: Margonin

Re: Czym nawozic ?

Postautor: sterrom » 12 maja 07, 21:23

Rash1 pisze:heh ale ja stosuje tez w plynie tylko mi chodzi o to czy ktos zna jakies leprzy nawoz pod kozenie ;/

Zobacz moje akwarium
http://images20.fotosik.pl/229/fbfe27d07f1b7e02.jpg
Zwykłe kulki gliniane i zwykły nawóz w proszku rozpuszczany w wodzie.
Podaję CO2 z butli wysokociśnieniowej oświetlenie 0,8W na litr wody.Co dwa tygodnie ostra przycinka.Aranżacja w moim akwarium jest kiepska ale rośliny bujnie rosną

Rash1
Narybek
Narybek
Posty: 45
Rejestracja: 7 kwietnia 07, 20:22
Lokalizacja: Błonie koło Wawy

Re: Czym nawozic ?

Postautor: Rash1 » 12 maja 07, 21:28

no roslinki to tylko pozazdroscic ja do takiego profesjonalizmu jeszcze nie doszedlem ale staram sie i mam w trakci kilka zamowien jak ogarne swoje akwarium to tez moze kiedys je pokaze ;P
sory za błędy ortograficzne ale to nie moja mocna strona ;P

Awatar użytkownika
sterrom
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 19 listopada 06, 23:49
Lokalizacja: Margonin

Re: Czym nawozic ?

Postautor: sterrom » 12 maja 07, 21:34

To nie jest żaden profesionalizm. Do tego jeszcze sporo brakuje.Akwarium mam można powiedzieć od zawsze i nauczyłem sie tego że cokolwiek się podaje do akwarium należy to robić ostrożnie i być cierpliwym.W akwarium należy robić to co jest konieczne a resztę pozostawić naturze.

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości