mech

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
arti55
Narybek
Narybek
Posty: 53
Rejestracja: 6 listopada 07, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: mech

Postautor: arti55 » 26 listopada 07, 17:22

To oświetlenie jeste na 126 L. Używam Planta Gainer ferro+ codziennie dawkuje trzy dozowania. Prucz tego przy każdej co tygodniowej podmianie wody dodaję Planta Gainer clasic.
Pozdrawiam Artur

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: mech

Postautor: Tomek83 » 26 listopada 07, 17:39

Oświetlenie jest słabiuteńkie, rośliny w związku z tym w ogóle nie wykorzystują części podawanych przez Ciebie nawozów. Doświetl zbiornik.

Andrzej Vader
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 9 marca 07, 11:06
Lokalizacja: Łódź

Re: mech

Postautor: Andrzej Vader » 26 listopada 07, 23:48

arti55 pisze:Witam serdecznie drogich forumowiczów. Mam pytanie odnośnie mchu jawajskiego.
Mam oświetlenie 2X18W, Parametrów wody nie znam, ale chyba nie są złe bo rybki od roku mi nie padają. Mój mech rozrasta się w postaci długich pędów i rzadkich. Jak zrobić aby te pędy były gęściejsze. Czy powinno się to jakoś często przycinać, czy poprostu za słabe oświetlenie. Z góry dziękuje.


Uzyskasz rózny pokrój mchu w zalezności od warunków oświetleniowych. Masz na tyle mało swiatła, że mech się "wyciąga" ku światłu i co jest charakterystyczne, jest bardzo rzadki. Nawóz tu nie pomoże (chyba tylko glonom). Więcej światła, a zobaczysz co jeszcze potrafi Twój mech :smile:
Pozdrawiam

arti55
Narybek
Narybek
Posty: 53
Rejestracja: 6 listopada 07, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: mech

Postautor: arti55 » 15 marca 08, 20:59

Witam serdecznie. Posiadam już oświetlenie lepsze. 4x24W. Mój mech jest jakiś dziwny. Nie chce za bardzo rosnąć i jest jakiś jasno zielony. Listki rzadkie. Nie wiem co jest. Poprzednio w starym akwarium miałem słabe światło i rósł pięknie.
Ostatnio zmieniony 16 marca 08, 10:38 przez arti55, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam Artur

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: mech

Postautor: artur_89 » 15 marca 08, 21:01

Trochę cierpliwości, mech ma to do siebie, że na początku nie chce rosnąć, natomiast potem rusza jak szalony. Wnioskuję, że miałeś jakieś zmiany w akwarium, to również jest przyczyną powolnego wzrostu. pozdrawiam

Awatar użytkownika
Haitauer
Ryba
Ryba
Posty: 129
Rejestracja: 25 czerwca 06, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: mech

Postautor: Haitauer » 15 marca 08, 23:03

Zgadza się- ja też miałem problem z mchem. Kiedy go doglądałem codziennie nie chciał rosnąć. Jak tylko zostawiłem go na miesiąć bez "obsługi" to rozrósł się tak, że musiałem go odsprzedać :) I teraz też rośnie pięknie- z dnia na dzień jest go coraz więcej. A jasnozeilone końcówki, to dobry znak - jasnozielone sa młode przyrosty.
www.krabownia.pl - Serwis poświęcony hodowli krabów, spora galeria i forum. Zapraszam gorąco!

www.hortusogrody.pl - usługi ogrodnicze Łódź.

arti55
Narybek
Narybek
Posty: 53
Rejestracja: 6 listopada 07, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: mech

Postautor: arti55 » 16 marca 08, 21:05

Dziś przyjżałem się uważnie mojemu mchu. Jego kolor jest taki niewyrażny przez to, że pod spodem gnije a podcinałem go co tydzień aby się mocniej rozrósł przy korzeniu. Nie wiem, ale mam wrażenie, że jedzą go moje krewetki amano, które zakupiłem celowo aby jadły krasnorosty, które mnie znów atakują. Krasnorosty nadal są a mech jest marny. Czy macie jakieś pomysły?
Pozdrawiam Artur

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: mech

Postautor: artur_89 » 16 marca 08, 21:16

arti55 pisze:Nie wiem, ale mam wrażenie, że jedzą go moje krewetki amano,


Co to, to wykluczone, mam Amano oraz mech i obie strony nie narzekają, na siebie ;-) Pod spodem, tam gdzie nie dochodzi światło (zwłaszcza jeśli jest zbita warstwa mchu), mech będzie trochę zgniły, chyba z wiadomych przyczyn. Czy krasnorosty znajdują się na mchu?? pozdrawiam

arti55
Narybek
Narybek
Posty: 53
Rejestracja: 6 listopada 07, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: mech

Postautor: arti55 » 18 marca 08, 19:44

artur_89 pisze:Czy krasnorosty znajdują się na mchu??

Zauważyłem, że krasnorosty pojawiają się na zgniłych łodygach mchu. Na zdrowych listkach nie pojawiają się. To co się dzieje, że on jest taki jakiś żadki. Kiedyś miałem gorsze oświetlenie i był gęsty?

[ Dodano: 22 Marzec 08, 20:09 ]
Do jasnej chol......... czy nikt na forum nie jest w stanie mi pomóc odnośnie tego mchu. Tyle tu mądrych głów i co?
Pozdrawiam Artur

dan139112
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 20 marca 08, 19:21
Lokalizacja: Poznań

Re: mech

Postautor: dan139112 » 25 marca 08, 13:48

Gdzie wy kupujecie ten mech bo na wildzie nie ma nigdzie ponieważ źle schodzi w sklepach. Jeśli macie za dużo mchu to mi możecie dać za trawe do akwa.
Mam na imię Daniel, mam 13lat i jak widać interesuje się akwarystyką. ;]

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: mech

Postautor: artur_89 » 25 marca 08, 13:50

Mech możesz spokojnie kupić na Allegro, lub od innych akwarystów. Nie ma żadnego ryzyka podczas transportu, bo znosi go bardzo dobrze.

Awatar użytkownika
Snajper69
Ryba
Ryba
Posty: 147
Rejestracja: 13 stycznia 08, 11:49
Lokalizacja: Cieniawa

Re: mech

Postautor: Snajper69 » 13 kwietnia 08, 16:35

Witam powiedzcie mi czym mogę "zabic" Ślimaki które są w mchu ? Mam możliwość wyjąc cały mech z akwarium i go jakoś przepłukać wodą , ale czy to pomoże żeby ślimaki wyleciały ze środka ? Mozę wodą ze solą ?

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: mech

Postautor: artur_89 » 13 kwietnia 08, 16:41

Snajper69 pisze:Mam możliwość wyjąc cały mech z akwarium i go jakoś przepłukać wodą , ale czy to pomoże żeby ślimaki wyleciały ze środka ? Mozę wodą ze solą ?


Nic Ci nie da płukanie mchu, używanie soli itp. I tak jajka i nawet jakieś ślimaki w nim pozostaną. Ze ślimakami jest ciężka sprawa. Jakie to ślimaki??

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: mech

Postautor: osama » 13 kwietnia 08, 16:42

Możesz paluszkami je pognieść i wypłukać z mchu :P
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
Snajper69
Ryba
Ryba
Posty: 147
Rejestracja: 13 stycznia 08, 11:49
Lokalizacja: Cieniawa

Re: mech

Postautor: Snajper69 » 13 kwietnia 08, 16:44

Rozdętki i zatoczki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości