Ryby mi zdychają w oczku wodnym

Awatar użytkownika
Yuu
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 21 września 22, 20:52

Ryby mi zdychają w oczku wodnym

Postautor: Yuu » 21 września 22, 21:27

Dwa lata temu założyłam oczko wodne. Od razu wspomnę że mieszkam w Wielkiej Brytanii, więc nie mamy ciężkich zim, woda tutaj nie zamarza. Oczko ma pojemność około 1200 litrów. Na początku bywało ciężko, musiałam się nauczyć jak utrzymac parametry wody w normie itp. Kupilam filtr z lampą UV, oczywiście czyszczę go, raz na miesiąc. W trakcie podmieniania wody, używam odpowiednich ilości uzdatniaczy. Od lutego ani jedna ryba mi nie zdechla, woda była klarowna, brak amoniaku. Bardzo się cieszyłam , że może nareszcie ogarnęłam temat ale od kilku dni w trakcie karmienia nie widziałam kilku rybek co zazwyczaj nie jest wielkim problemem bo mogą się chowac pod roślinami ale dzisiaj zauważyłam jednego młodego karpia na dnie. Odłowiłam go, ledwo się ruszał. Później zobaczyłam oznaki posocznicy u karasia, a kiedy zaczęłam dalej grzebać znalazłam kolejnego zdechlego juz mlodego karasia pod sałatą wodną przy samym brzegu. Nie mam pojęcia co się stało. Oczko wodne jest okryte siatką żeby zapobiec atakom se ztrony kotów i mew. Jedynie co, to prawie na zawał padłam kiedy wyskoczyła mi żaba i tu moje pytanie. Czy to może od tych płazów rybom coś zaszkodziło? Czy może od zbyt dużej ilości salaty wodnej? Faktycznie dość gęsto mi obrosła ale odgradzam rosliny plywajace, połowa oczka jest wolna od wszelkich roślin. Czy może ta zdechla rybka podyruwala mi wodę? Doradźcie

Renya88
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 12 września 22, 08:19

Re: Ryby mi zdychają w oczku wodnym

Postautor: Renya88 » 8 listopada 22, 15:24

To, że rybka podtruwała resztę zdrowych - oczywiście, że jest to możliwe. Moim zdaniem jakaś bakteria się wdarła do oczka stąd te wymieranie rybek.

Wróć do „Oczko wodne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości