Chory karaś?

iga5
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 20 listopada 04, 13:06
Lokalizacja: Warszawa

Chory karaś?

Postautor: iga5 » 20 listopada 04, 13:23

Proszę o pomoc znawców rybek. Jeden z moich karasi (żółty) od września ma na głowie dziwne grudki zakończone białym czubkiem. Wygląda to trochę jak pleśń. Woda była dezynfekowana dwukrotnie, jest czysta. Inne ryby nie zaraziły się, a mam jeszcze inne karasie, karpia, jesiotra i liny.
Dziś przenosiłam ryby do zimowego pojemnika i nie wiem, czy tę jedną odizolować i czy można na rybie dokonywać jakichś zabiegów, np.czymś posmarować. Jeżeli ktoś się z tym spotkał, to proszę o wiadomość na forum lub na priva.

Awatar użytkownika
august8
Ryba
Ryba
Posty: 270
Rejestracja: 1 czerwca 04, 11:33
Lokalizacja: Andrychów

Re: Chory karaś?

Postautor: august8 » 21 listopada 04, 22:10

to jest jedna z najczęściej występujących chorób byłeś blisko jej nazwy jest to PLEŚNIAWKA odizoluj tą rybe i pędź do sklepu zologicznego i poproś o płyn na pleśniawke, sprzedawca powinien ci doradzić.
A jak nie to daj znać coś sie wymyśli.
a tu masz opis tej choroby i sposoby jak ją leczyć

http://www.akwarium.zv.pl/viewtopic.php?t=1028

ps. podnieś temperatur wody podczas leczenia :ok:

powodzenia

Awatar użytkownika
JOLA
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 29 grudnia 04, 21:51
Lokalizacja: Poznań

Re: Chory karaś?

Postautor: JOLA » 30 grudnia 04, 00:07

iga5 pisze:Proszę o pomoc znawców rybek. Jeden z moich karasi (żółty) od września ma na głowie dziwne grudki zakończone białym czubkiem. Wygląda to trochę jak pleśń. Woda była dezynfekowana dwukrotnie, jest czysta. Inne ryby nie zaraziły się, a mam jeszcze inne karasie, karpia, jesiotra i liny.
Dziś przenosiłam ryby do zimowego pojemnika i nie wiem, czy tę jedną odizolować i czy można na rybie dokonywać jakichś zabiegów, np.czymś posmarować. Jeżeli ktoś się z tym spo tkał, to proszę o wiadomość na forum lub na priva.
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ Latem co 3 tygodnie dodaje do wody rozpuszczona Kalie (kupisz w aptece) i wrzucam rozpuszczoną sól kuchenną ok.2 kg na duże oczko. to tez pomaga.

Wróć do „Oczko wodne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości