Coroby rybek i ich dziwne zachowanie

Jak często masz do czynienia z chorbą ryb w sowim oczku

Czas głosowania minął 3 lipca 04, 07:31

raz wciÂągu 1 do 2 lat
0
Brak głosów
raz w roku
2
40%
kilka razy w roku
1
20%
jeszcze ryby nie chorowaÂły
2
40%
 
Liczba głosów: 5
Awatar użytkownika
perla
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 19 maja 04, 19:41
Lokalizacja: TUREK

Coroby rybek i ich dziwne zachowanie

Postautor: perla » 2 czerwca 04, 07:31

Ostatnio dostaję bardzo dużo e-maili dotyczących chorób ryb i ich dziwnego zachowywania się w wodzie. Proponuję by na łamach forum każdy kto ma problemy ze swoimi rybkami opisał je a postaram się w miarę moich możliwości na wszystkie odpowiedzieć.

Wiele opiosów obiawów jakie przesyłacie do mnie to przejedzenie oraz zaburzenia funkcjonowania pęcherza pławnego, którego objawy są :
Ryba pływa brzuchem do góry lub kołysze się na boki. Jest to schorzenie szczególnie powszechne u złotych rybek, ze względu na ich dziwaczny kształt ciała. Suchy pokarm, szybko zjedzony, wypełnia ich jelita, powodując utratę kontroli nad prawidłowym działaniem pęcherza.

Aby pomóc, nakarm ryby namoczonym lub bazującym na żelu pokarmem. Bardzo pomocna jest też "zielenina", zwłaszcza zielony groszek.

Tak, jak w przypadku martwicy płetw, schorzenie to może być także wywołane infekcją bakteryjną. Sposób leczenia jest, w tym przypadku, taki sam. Użyj pokarmu z antybiotykiem - jeśli ryba je, lub dodaj antybiotyk do wody w zbiorniku do kwarantanny - jeśli ryba jest zbyt chora żeby jeść.
Do leczenia ryb w oczkach jak i akwariowych polecam antybiotyki i inne lekarstaw firmy SREA, jeszcze się na nich nie zawiodłem.
PERŁA
[shadow=red]http://www.gornicza.int.pl/~perla[/shadow]

Awatar użytkownika
Dziara1981
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 2 czerwca 04, 14:26
Lokalizacja: Dębieńsko

Re: Coroby rybek i ich dziwne zachowanie

Postautor: Dziara1981 » 4 czerwca 04, 12:37

Mam problem z jedną rybką (karaś chiński) ma dziwne białe punkty w kształcie stożka na ogonie i koło skrzeli?
jest to strasznie podobne do opisywanej na pana stronce "ospy rybiej". Zastanawia mnie tylko jedno że te objawy występują już ok. 1 miesiąca i ryba nie wyróżnia się swoją aktywnością od innych, nie zwiększa się ilość tych punktów, nie zaraża innych ryb,nie ociera się o przedmioty i roślinki w stawku (nie usiłuje tego zrzucić). Mam problem z wyłowieniem jej poddaniem kwarantannie. Boje się o inne moje rybki.
Proszę o odpowiedź. :?:
Wojtas

gosipiet
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 20 maja 04, 07:37
Lokalizacja: JELENIA GÓRA

Re: Coroby rybek i ich dziwne zachowanie

Postautor: gosipiet » 7 czerwca 04, 06:46

Pomocy!
w sobotę padły dwie rybki a w niedziele kolejne 3, nie wiem co sie dzieje:(
Ryby dostają biały nalot na całej powierzchni, pływaja tuż pod powierzchnią, sum - który zawsze chował się na dnie, w piatek wypłynął na powierzchnie i ledwo poruszał skrzelami, w sobotę pokrył się nalotem i padł. Jak go wyciagalismy był sały obślizgły jakby w szlamie. W oczku mamy tylko karasie i karpie koi. Nie mam pojęcia co to jest, dotąd ryby pływały i zachowywały się normalnie - i wydawały się zadowolone. Bardzo prosze o pmomoc!!!!!!!!!!!!!

Wróć do „Oczko wodne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości