Jaka swietlówka???????

Nikita^^
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 1 czerwca 04, 15:07
Lokalizacja: Tarnów

Jaka swietlówka???????

Postautor: Nikita^^ » 6 czerwca 04, 19:56

W akwa 60l mam orginalna pokrywe ze swietlowka 15W Day Light-Leuci 6500 K.Czy mogla bym ja zamienic swietlowka Philips Aquarella lub Arkadia Tropical? A moze na jakas inna???? Mam tu na mysli widmo ktore uwydatnia kolo ryb a przy tym ma dobry wplyw na roslinki.Czy jedna swietlowka wystarcza??
Nikita

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka swietlówka???????

Postautor: Idzikowski » 6 czerwca 04, 20:00

Ja polecam Aquarelle Philipsa.

Tak naprawdę nie starczy i powinnaś mieć dwie takie po 15W obok siebie i wtedy będziesz miała optymalne światło dla roślinek. Z przodu montuje tego Aquarelle a z tyłu zwykłą Day Light dowolnej firmy. Może być także Philips, ładny kolorek ma.

Nikita^^
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 1 czerwca 04, 15:07
Lokalizacja: Tarnów

Re: Jaka swietlówka???????

Postautor: Nikita^^ » 7 czerwca 04, 14:37

Dzieki za info. Po odwiedzeniu wszystkich sklepow zoologicznych okazalo sie ze nie dostane aquarelli:)) W Jednym sklepie pani powiedziala ze pierwsze slyszy o tych swietlowkach:))) A przeciez na kazdym forum jest o nich mowa:) Wreszcie w sklepie z oswietleniem zamowiono mi ja:) Pozdrawiam
Nikita

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka swietlówka???????

Postautor: Idzikowski » 7 czerwca 04, 21:00

yy ... Nikita no sorki, ale myślałem, że wiesz...te świetlówki nie są dostępne w akwarystykach i jak się nie znają to nie mają o nich pojecią...ja je kupuje w sklepie firmowym Philipsa :ok: W innych oświetleniowych tez nie mają i muszą włąsnie przywozić :ok: Sorki :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

Nikita^^
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 1 czerwca 04, 15:07
Lokalizacja: Tarnów

Re: Jaka swietlówka???????

Postautor: Nikita^^ » 9 czerwca 04, 18:22

hyh.No coz nie ukrywam ze swietlowki to nie moja specjalnosc a poniewaz swietlowki sa rowniez w sklepach akwarystycznych to pomyslalam.... :) ale spoko zamowilam ja w sklepie z oswietleniem i bede ja miala we wtorek:) Pozdrawiam:)
Nikita

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości