Jakie wkłady do filtra z beczki

Awatar użytkownika
rafs2509
Ryba
Ryba
Posty: 105
Rejestracja: 27 grudnia 07, 18:12
Lokalizacja: Opole

Jakie wkłady do filtra z beczki

Postautor: rafs2509 » 16 stycznia 11, 17:44

Właśnie zabieram się do robienia filtra z beczki. Zrobiłem już sobie pierwsze plany co i jak miałoby wyglądać lecz wolę się Was doradzić. Beczka z której będę robił filtr jest pojemności 100L. Planuję zrobić trzy otwory, jeden - wlot wody, drugi - wylot, trzeci - do spuszczania (czyszczenia poprzez zmianę biegu wody).


Co włożyć do takiej beczki jako poszczególne warstwy wkładów? Myślałem o gąbkach, kamieniach, keramzycie, pomiędzy to jakaś siatka i mata.


Czekam na Wasze propozycje co do wkładów.
Ryby są piękne, te większe i te mniejsze :P

Awatar użytkownika
Pawel Woynowski
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 19 sierpnia 04, 13:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie wkłady do filtra z beczki

Postautor: Pawel Woynowski » 23 stycznia 11, 22:25

Oczyszczanie mechaniczne:
Szczotki filtracyjne, gąbka filtracyjna, mata kokosowa, mata japońska, węgiel aktywowany, torf kwaśny pH3,5, zeolit.

Oczyszczanie biologiczne:
Keramzyt w siatce, biobale lub zamiennie pocięty peszel, również w siatkach.

Torf stosuje się czasowo w przypadku ew potrzeby w celu obniżenia pH do 6,5 - 7,5. Torf nie powinien być w filtrze dłużej niż 4 tygodnie, aby nie zaczął gnić.
Paweł Woynowski (Astacus)
MIKRO JEZIORO - Założenia Wodne w Ogrodach
Od 19 lat oczko -10 000 l, 5 karpi koi, 32 karasie ozdobne, 5 karsnopiór, 4 karpie sazany, 6 kiełbi, żaby jeziorkowe

Awatar użytkownika
rafs2509
Ryba
Ryba
Posty: 105
Rejestracja: 27 grudnia 07, 18:12
Lokalizacja: Opole

Re: Jakie wkłady do filtra z beczki

Postautor: rafs2509 » 13 kwietnia 11, 18:30

Prace nad moim filtrem trochę się odwlekły. Chciałbym się jeszcze upewnić czy wszystko będę robił poprawnie. Poniżej wklejam obrazek przedstawiający jak chce to zrobić. Przeglądając różne filtry z beczek wzbudziło we mnie trochę wątpliwości. :roll:


Dodatkowo mam kilka pytań:
1. Czy wlot i wylot mają być jednakowych średnic czy może różnych ? :niewiem:
2. Dolna krata ma być nad czy pod wlotem wody ? :niewiem:


Obrazek


Czekam na wasze opinie co do tego obrazka. Czy coś z zmienić, poprawić itp.
Ryby są piękne, te większe i te mniejsze :P

szarik
Ryba
Ryba
Posty: 112
Rejestracja: 24 marca 11, 21:25

Re: Jakie wkłady do filtra z beczki

Postautor: szarik » 1 maja 11, 10:27

lepiej by wylot był wiekszy, nie stworzy się ciśnienie i nie bedzie mącić wody, odpływ bedzie swobodny
krate zamontował bym nad wlotem choć wg mnie to dziwwne rozwiazanie, a sam wlot skierował ku dołowi beczki, woda bedzie sie rozkładać po całej powierzchni a nie uderzać w jeden punkt
U nas rozwiazane jest to inaczej, w srodku beczki jest komin przelewowy, sięga ponad powierzchnię wkładów, wylot na dole, 5 cm od dna rusztu brak, jest tylko koszyk z nawierconej drobno rury pcv, jeśli poziom wody rosnie, wiadomo ze trzeba filterek wyczyścić, wkłady po kolei od góry, kamyki +- 1 cm, gąbka 6 cm, węgiel drzewny( nie żaden aktywowany), znowu kamienie( drobniejsze), czasami żwir wpłóciennym worku
-----------------------------------------------

-----------------------------------------------

Wróć do „Oczko wodne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości