==> GLONY <== Zaraza naszych oczek

Awatar użytkownika
perla
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 19 maja 04, 19:41
Lokalizacja: TUREK

==> GLONY <== Zaraza naszych oczek

Postautor: perla » 20 maja 04, 15:48

No to zaczynamy od nowa.
Proponuję by tu każdy kto zna dobry i skuteczny sposób walki z [shadow=green]GLONAMI[/shadow] podzielił się nim z innymi.
PERŁA
[shadow=red]http://www.gornicza.int.pl/~perla[/shadow]

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: ==> GLONY <== Zaraza naszych oczek

Postautor: BigFish » 25 maja 04, 18:25

Ja proponuję chemię, chociaż jestem niej przeciwny, powinno ją się używać tylko w konieczności

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: ==> GLONY <== Zaraza naszych oczek

Postautor: Aigel » 25 maja 04, 19:00

Ja w sobote wyprobuje torf, zobaczymy coz tego wyjdzie :)
Obrazek

LuDa
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 1 czerwca 04, 10:41
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: ==> GLONY <== Zaraza naszych oczek

Postautor: LuDa » 1 czerwca 04, 11:23

Właśnie zacząłem budowę Filtra i mam pytanie jaki torf i gdzie go dostać.
Nie mogę kupić gąbki do filtra, może ktoś podpowie gdzie mogę dostać gąbke, jakieś maty lub włókniny filtracyjne.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc, mam bardzo nasłonecznione oczko takie około 4500 l i z roku na rok problem glonów narasta.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
august8
Ryba
Ryba
Posty: 270
Rejestracja: 1 czerwca 04, 11:33
Lokalizacja: Andrychów

Re: ==> GLONY <== Zaraza naszych oczek

Postautor: august8 » 1 czerwca 04, 11:44

witam jestem tu mowy. Założyłem oczko w tym roku na wiosnę i pojawił sie problem od samego początku GLONY zielone. Włorzyłem worek z torfem i nic. nie wiem czy zastosować chemie może jest inny sposób ? pomocy. :?: :zly:

gosipiet
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 20 maja 04, 07:37
Lokalizacja: JELENIA GÓRA

Re: ==> GLONY <== Zaraza naszych oczek

Postautor: gosipiet » 1 czerwca 04, 13:08

Witam wszystkich. Założyliśmy z mężem oczko wodne 2 miesiace temu. Po miesiacu, woda zrobila sie jak zupa - wylaliśmy (4000 litrów)ktos poradził zeby wpuscic rozwielitke - zrobilismy to tydzien temu. W tym czasie woda juz zdażyła sie zaglonić. Rozwielitki po2 dniach doprowadziły wode z zupy na kryształ. Mamy 14 rybek - które oczywiście zjadaja rozwielitkę - ale wpusciliśmy jej 4 litry - BAAARDZO DUZO. Juz zdażyła sie w tym czasie 2 razy rozmnożyć. Ryby mają co jeść a rozwielitki czyszczą wodę. Niestety ani filter zewnetrzny, ani worek z torfem - nie dały rezultatu. Oczko jest nasłonecznione bardzo i glony bardzo szybko rosły. Tak wię cpolecam rozwielitki - uwazam, ze to doskonały pomysł.

Awatar użytkownika
perla
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 19 maja 04, 19:41
Lokalizacja: TUREK

Re: ==> GLONY <== Zaraza naszych oczek

Postautor: perla » 1 czerwca 04, 13:41

Zgadzam się z gosipiet, jeżeli oczko jest zbudowane w bardzo nasłonecznionym miejscu to nie pomoże nam dobry filtr ani worek z torfem. :cry: Dobrym sposobem są rozwielitki ale są one również przysmakiem ryb i w szybkim tempie będzie ich brakowało.
W bardzo nasłonecznionych miejscach dobrze sobie radzi z glonami filtr UV oraz chemia tylko mależy uważać by z tą chemią nie przesadzić. Filtry UV są stosunkowo drogie a nawet bardzo drogie :!: :!: (150 do około 400 zł) ale bardzo skuteczne w walce z glonami. :!: :!:
PERŁA
[shadow=red]http://www.gornicza.int.pl/~perla[/shadow]

LuDa
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 1 czerwca 04, 10:41
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: ==> GLONY <== Zaraza naszych oczek

Postautor: LuDa » 1 czerwca 04, 14:31

Gdzie można kupić [glow=blue]Rozwielitki [/glow]?? W sklepach z pokarmem dla ryb ??

[ Dodano: 2004-06-01, 14:41 ]
Przed chwilą przeczytałem że Rozwielitka żywi się wyłącznie drobnmi pierwotniakami i glonami (nie oczyści oczka z glonów nitkowatych) !!
Co więc z glonami nitkowatymi ??

gosipiet
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 20 maja 04, 07:37
Lokalizacja: JELENIA GÓRA

Re: ==> GLONY <== Zaraza naszych oczek

Postautor: gosipiet » 2 czerwca 04, 06:26

Witam
Rozwielitki mozna sobie odłowić w zbiorniku wodnym - wody stojacej np. staw :). Trzeba ich wrzucić naprawdę wiele, zeby ryby nie zdążyły ich zjeść, Na glony nitkowe - czyli takie które przyklejają sie do dna i ścian oczka - moznaby zakupić odkurzacz (sprecjalny do oczka) i coc jakiś czas wcziągać je z zna i boków. Narazie obserwuję codziennie - jak rozwielitki pracują oczyszczając moje oczko - tyją w oczach i się rozmnazją. POLECAM ROZWIELITKI.
Pozdrawiam wszystkich

Awatar użytkownika
Dziara1981
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 2 czerwca 04, 14:26
Lokalizacja: Dębieńsko

Re: ==> GLONY <== Zaraza naszych oczek

Postautor: Dziara1981 » 3 czerwca 04, 07:46

ja mam filtr własnej roboty i przedewszystkim dużo roślin. Jak narazie nie mam problemów z glonami. Woda jest przejrzysta ! A stawek mam od 2001r. Lecz z początku były kłopoty ale jak roślinki się rozrosły to jest O.K.
Wojtas

Wróć do „Oczko wodne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości