Brudne wrażenie

Ania_z_Malborka
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 15 lipca 04, 18:36

Brudne wrażenie

Postautor: Ania_z_Malborka » 15 lipca 04, 18:56

Od dwóch lat mam 2 oczka wodne. W jednym jest folia czarna, a w drugim jest folia niebieska (zły pomysł z tym kolorem, bo bardzo się odznacza na powierzchni). Mam taki problem: woda w obu zbiornikach wygląda na brudną i ma kolor brązowo-zielony. Pomyślałam, że to pewnie glony. Kupiłam ekologiczny środek zwalczający glony i nie widać było żadnego efektu. Na dodatek gdy wzięłam trochę wody do słoika to była prawie krystaliczna. :shock: Nie wiem co to może być. Kiedyś w oczku widac było półkę, a teraz nic nie widać. Jakie to mogą być zanieczyszczenia? Może ktoś wie jak poradzić sobie z tym problemem? Zaznaczam, ze nie ma tam możliwości zamontowania filtra, bo nie ma prądu.

Awatar użytkownika
mupet
Narybek
Narybek
Posty: 73
Rejestracja: 13 lipca 04, 13:05

Re: Brudne wrażenie

Postautor: mupet » 15 lipca 04, 19:10

Na pewno to sa glony :D A co do tych srodkow to w 99 procentach sie nie sprawdzaja :P Probowalem wielu ale w moim oczku nie sprawdzil sie ani jeden :(. Licza sie naturalne metody hehe :D Nie wiem czy czytalas to forum bo jest tu sporo rad na glony. Przede wszystkim mozna by sprobowac z torfem czyli polozyc na dnie zbiornika worek torfu. Innym bardzo skutecznym sposobem jest wpuszczenie do stawu rozwielitek, tylko musi ich byc bardzo duzo (4-5l) jesli masz ryby poniewaz sa one przysmakiem ryb i po krotkim czasie moga byc zjedzone. Dlatego musisz ich tam wpuscic naprawde duzo najlepiej wieczorem kiedy ryby nie zeruja. Sprobuj, powodzenia :)

sir Michael
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 7 lipca 04, 19:03
Lokalizacja: Sieradz

Re: Brudne wrażenie

Postautor: sir Michael » 15 lipca 04, 20:56

Ja bym radził wpuszczenie małży, najlepiej racicznic.

Ania_z_Malborka
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 15 lipca 04, 18:36

Re: Brudne wrażenie

Postautor: Ania_z_Malborka » 19 lipca 04, 20:25

Dzięki. Znam różne metody na glony, tylko nie byłam pewna czy to właśnie z nimi mam problem. Jak już napisałam, próbka wody w słoiku była czyściutka, ale może to o niczym nie świadczy...

Wróć do „Oczko wodne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości