Karasiowy żółtodziób

erin okelley
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 5 sierpnia 06, 08:21

Karasiowy żółtodziób

Postautor: erin okelley » 5 sierpnia 06, 08:52

Jestem troszkę przerażona. Mój ojciec zbudował oczko (krąg betonowy) i dziś wpuszcza tam karasie. I byłoby ok, gdyby nie to, że on ani nikogo nie pytał, nie radził się i nie ma żadnej wiedzy na temat tych ryb, ich potrzeb, a zwłaszcza żadnej wiedzy ani doświadczenia w zakładaniu oczka. Poprostu chciał mieć "coś ładnego" a mam wrażenie,że reszta nie bardzo go obchodzi...Czytałam różne tematy na tym forum i różne wypowiedzi i...no właśnie. Wizję mam taką, że krąg popęka podczas zimy i nic z niego nie zostanie. Wogóle nie ma tam filtrów i pewnie jeszcze innych przydatnych urzadzeń, nie mówiąc o różnych preparatach do wody, o jakich tu czytałam. Jestem skołowana a chciałabym, żeby rybkom żyło się jak najlepiej...
Czy karasie mają jakieś szczególne wymagania co do wody, pokarmu, schronienia? Narazie mamy w oczku tylko pałkę wodną i trzcinę...szykują się jeszcze lilie wodne i rzęsa, ale nie wiem czy to taki dobry pomysł:( - Oczko ma 1.20 m średnicy i ok. 40 cm głębokości. Jakie rośliny podwodne lubią karasie? I jak długo mogą wytrzymać bez jedzenia? Czy można wpuścić jakieś żyjątka, które by się rozmnażały i były stałym pokarmem dla karasi? Czy wpuszczenie raka to dobry pomysł? Co z czyszczeniem takiego oczka? :( Jak to wszystko będzie wyglądało zimą?:(
Bardzo proszę o komentarze, zupełnie nie wiem co jest dobre a co złe:(

Topek
Ryba
Ryba
Posty: 188
Rejestracja: 3 listopada 05, 21:57
Lokalizacja: Podlasie :)

Re: Karasiowy żółtodziób

Postautor: Topek » 10 sierpnia 06, 14:35

Witam!
Oczka wodnego nie mam, ale w jednym mogę pomóc, miianowicie, nie wpuszczaj do oczka rzęsy wodnej !!! To jest chwast nie roślina !!! W niedługim czasie zarośnie ci cały ten zbiornik i nie będziesz nic widzieć. Wierz mi.

zbiho
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 8 lipca 06, 21:41
Lokalizacja: z Posyny małopolska

Re: Karasiowy żółtodziób

Postautor: zbiho » 10 sierpnia 06, 21:23

Może się to udać pod warunkiem,że woda w oczku nie zobaczy słońca inaczej zakwitnie glonami,na dnie glina posypana żwirem ok 10 cm,ryb nie przekarmiać,żyjątka można przynieść z naturalnych zbiorników jeżeli uda się je złapać,na temat raka nie wiem nic ale wydaje mi się że trochę za mało miejsca by miał w tym oczku.zimą to raczej to oczko nie będzie miało szans przetrwać,trzeba wypompować wodę,przenieść karasie do akwarium,przykryć najlpiej słomą i żeby wody z deszczu nie napadało za wiele i czekać wiosny.Rośliny pozostawić bo z wiosną odrosną.Czyszczenie raz na rok jesienią po wyłowieniu ryb zmącić wodę tak,żeby wszystko błoto z dna rozmieszać i wylać jako nawóz na kompostownik.Na dzisiaj tyle bo już późno,pozdrawiam.
Dlaczego skoro jest wpół do pierwszej w nocy wiadomość ma godzinę 22.23

esqape
Narybek
Narybek
Posty: 42
Rejestracja: 8 sierpnia 06, 12:30

Re: Karasiowy żółtodziób

Postautor: esqape » 11 sierpnia 06, 07:49

Sąsiad u mojej cioci ma oczko wodne w kształcie prostąkąta - wymiary około 0,5 m. długości i 0,35 szerokości i głębokości niecałe 50 cm , i też ma tam karasie , w takich warunkach jak ty , i one mu co miech zdychają i on kupuje nowe :) LoL.

P.S.rzęsA wodneA - ile ona kosztuje w sklepie? bo do mojego przyszłego akwa. się sprzydała by bo bojki lubią kryjówki , a taką roślinke zawsze można przyciąć jak będize zaduża :)
F.C. Barcelona is the best!

Topek
Ryba
Ryba
Posty: 188
Rejestracja: 3 listopada 05, 21:57
Lokalizacja: Podlasie :)

Re: Karasiowy żółtodziób

Postautor: Topek » 11 sierpnia 06, 14:35

Rzęsy nie pprzynoś nigdy do akwa. Lepiej kup sobie wgłębkę, ładniejsza i bezpeczniejsza.

esqape
Narybek
Narybek
Posty: 42
Rejestracja: 8 sierpnia 06, 12:30

Re: Karasiowy żółtodziób

Postautor: esqape » 11 sierpnia 06, 17:01

A czy tą "wgłębkę" można np. tak jak moczarke umocować do podłoża ? (końcówke przysypać żwirem) i jakie rośliny polecasz do akwa? takie które są średnio światło lubne lub które nie lubią światła!
F.C. Barcelona is the best!

Topek
Ryba
Ryba
Posty: 188
Rejestracja: 3 listopada 05, 21:57
Lokalizacja: Podlasie :)

Re: Karasiowy żółtodziób

Postautor: Topek » 12 sierpnia 06, 05:49

A że ja przeraszam, czy to temat do tego tematu ? Zapytaj się w jednym ze swoch tematów. Wtedy odpowiemy.

erin
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 5 sierpnia 06, 08:19

Re: Karasiowy żółtodziób

Postautor: erin » 12 sierpnia 06, 14:19

A co jeśli oczko jest tylko przez krótki czas na słońcu?(jest za domem i świeci tam tylko rano). Czy zamiast gliny może być piasek i na to żwir? Czy jakieś filtry są konieczne?

Kleo
Ryba
Ryba
Posty: 169
Rejestracja: 27 stycznia 07, 12:56
Lokalizacja: Mełgiew

Re: Karasiowy żółtodziób

Postautor: Kleo » 12 lutego 07, 13:41

Ja nie mam oczka, ale będę mieć i powiem ci coś: będzie ci potrzebny jakis filtr, piasek może być (żwirek to nie wiem). Pozdro.
Jestem Kasia, mam 11 lat. Interesuję się różnymi rzeczami, a najbardziej rybkami, chartami i piłką nożną.

Wróć do „Oczko wodne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości