Oczko wodne w ogrodzie zimowym??

Lyba
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 1 grudnia 06, 23:08

Oczko wodne w ogrodzie zimowym??

Postautor: Lyba » 2 grudnia 06, 00:04

Witam, oto mój pomysł:
Mam ogród zimowy, który stoi pusty jest to konstrukcja plastikowo-szklana dodam że ogród jest dobudowany do mojego domu, no i pomyślałem sobie że wykopie oczko które będzie połączeniem oczka wodnego z akwarium. Po prostu chciałbym, aby moje „okno” w piwnicy było „oknem” na oczko wodne. Jest to możliwe??? Co wy o tym myślicie???

Awatar użytkownika
Filip01
Ryba
Ryba
Posty: 208
Rejestracja: 28 listopada 06, 18:03
Lokalizacja: Piła

Re: Oczko wodne w ogrodzie zimowym??

Postautor: Filip01 » 2 grudnia 06, 11:39

To znaczy powiem tak - jeżeli masz pusty zimowy ogród to do roboty i zbuduj tam kilka podestów na rośliny /fikusy, filodendrony, paprocie - rośliny doniczkowe/ powsadzaj je dużymi grupami. Chodzi mi o to, żeby kilka paprotek rosło w grupie, aby nie było zbyt "naćpane". I wkomponuj w to ładne oczko wodne w którym będa pływały karasie i welkony.
Zastanawiam się tylko czy nie lepiej byłoby własnie zrobić tylko oczka. Bo karasie i o jeszcze mogą być karpie koi, są do podziwiania z góry. Do piwnicy schowałbym filtry, pompy i może jakiś otwór do wypuszczania wody. A z ogrodu zimowego zrobić ładny kącik do wypicia kawy :wink:

Lyba
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 1 grudnia 06, 23:08

Re: Oczko wodne w ogrodzie zimowym??

Postautor: Lyba » 2 grudnia 06, 17:08

Hehehehe jakbym słyszał moja żone, niestety piwnica jest zajęta przez stół do bilarda i siłownie (siłownia mojej żony) najlepiej będzie jak nic nie będę robił :) głupi pomysł z tym podziwianiem rybek przez okno w piwnicy:)

Awatar użytkownika
Filip01
Ryba
Ryba
Posty: 208
Rejestracja: 28 listopada 06, 18:03
Lokalizacja: Piła

Re: Oczko wodne w ogrodzie zimowym??

Postautor: Filip01 » 2 grudnia 06, 17:48

Pomysł może nie głupi, tylko że okno w piwnicy jest wysoko i co to za podziwianie na drabinie. Myślę, że jakbyś wygospodarował miejsce gdzieś w kącie na filtr czy pompe to nie byłoby problemu. Tylko wtedy okno należałoby zamurować i rurkami doprowadzić wodę. A taki zimowy ogródz z pluskającą wodą - fajny pomysł. Pomyśl sobie - zimno, plucha, śnieg zacina a ty masz fragment domowej dżungli. ;) :wink:
Errare humanum est...

Wróć do „Oczko wodne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości