Co jest tej rybie ?

gozdzik
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 14 kwietnia 06, 08:18
Lokalizacja: nml

Co jest tej rybie ?

Postautor: gozdzik » 22 czerwca 07, 13:56

Witajcie. W moim oczku pływa ok. 10 sztuk karasia złotego. Jakieś dwa tygodnie temu na jednej rybie pojawiła się taka czerwona plama. Po tygodniu plama sie rozrosła i otworzyła. Zacząłem stosować kąpiele w MFC i plama od kilku dni wygląda tak samo. Ryba zachowuje się normalnie ( pływa z innymi, zjada pokarm ) Co to jest ?? i Co z tym robić ?? POMOCY

zamieszczam zdjęcia:


zdjęcie 1
zdjęcie2

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Co jest tej rybie ?

Postautor: Tomek83 » 22 czerwca 07, 14:50

Wygląda to bardzo brzydko, albo jakiś uraz mechaniczny albo może jakiś pęcherz czy wrzód podskórny, ciężko powiedzieć. Na pewno dla odkażenia rany potrzebne są tej rybie kąpiele. To powinno pomóc w zaleczeniu rany. Spróbuj zrobić jej kąpiel w Sera Bactopur Direct.

Awatar użytkownika
Wirginia
Ryba
Ryba
Posty: 409
Rejestracja: 4 lutego 07, 22:36

Re: Co jest tej rybie ?

Postautor: Wirginia » 22 czerwca 07, 18:05

Twoja ryba ma erythrodermatitis. Tutaj masz link gdzie znajdziesz sposób leczenia. Powodzenia :)

gozdzik
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 14 kwietnia 06, 08:18
Lokalizacja: nml

Re: Co jest tej rybie ?

Postautor: gozdzik » 22 czerwca 07, 22:12

dziękuje za odpowiedz. po przeczytaniu opisu tej choroby i zliczeniu środków potrzebnych do leczenia, zacząłem sie zastanawiać, czy jest sens leczenia ryby która kosztowała 5 zł. niestety ale przyszłość dla tej ryby nie rysuje się zbyt dobrze. spróbuje jeszcze kąpieli w sera baktopur (bo przypadkiem znalazłem go w szafie) a efekty przedstawię później.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: Co jest tej rybie ?

Postautor: Aigel » 24 czerwca 07, 15:14

Ja starcilem kilak karaskow i koi z powodu erythrodermatitis. Nie podjolem sie leczenie ze wzgledu na brak czasu, oraz odzielnych zbiornikow by odlowic chore ryby, a oczko mam za duze by leczyc w nim.

Pozdrawiam
Obrazek

gozdzik
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 14 kwietnia 06, 08:18
Lokalizacja: nml

Re: Co jest tej rybie ?

Postautor: gozdzik » 21 lipca 07, 10:45

minęło już trochę czasu. wyobraźcie sobie że karaś żyje i ma sie coraz lepiej. nie stosowałem terapii opisanej na tej stronie, bo wydawała mi się za droga o czym pisałem wyżej. okazało się że jest inny sposób znacznie prostszy. cudownym środkiem na tą chorobę jest zwykła JODYNA (koszt 2 zł + brudne ręce). trzeba nożem zeskrobać tą czerwoną obwódkę wokół rany i obficie oblać środkiem. później jeszcze ze dwa razy polałem i za tydzień karaś będzie jak nowo narodzony. oczywiście blizna zostaje ale może z czasem taż nabierze koloru.

także powodzenia i pozdrawiam

Wróć do „Oczko wodne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości