Akwa dla trofci

ahaja
Ryba
Ryba
Posty: 156
Rejestracja: 13 czerwca 04, 21:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Akwa dla trofci

Postautor: ahaja » 1 lipca 04, 22:59

witam. piekny zbiornik.

polecam:
1.podloze z piasku (max 3-4cm)

2.oswietlenie - u siebie na 250-420l daje 1 swietlowke 36W (120cm). za silne - wtedy bedzie duzo glonow co jest "niefajne" a poza tym te ryby nie zyja w kaluzach tylko na pewnej glebokosci gdzie nie jest wcale tak jasno

3.filtracja - we wszystkich swoich zbiornikach stosuje patent wlasny - osobne "akwa" na zasadzie filtra zewnetrznego z czasow zamierzchlych o pojemnosci 10-20% pojemnosci zbiornika. na np akwa 375-420l daje 1 powerhead o wydajnosci 1500l/h (HAGEN) - zaleta jest to, ze oprocz wydajnosci mam jeszcze napowietrzanie skierowane na lustro wody, gdzie jest najwieksza wymiana gazowa. zadnych komor wewnetrznych - dzieki temu uzyskuje max powierzchnie filtracyjna i nie ma takiej mozliwosci, zeby pompa wypompowala mi wode z filtra. wklady: na samej gorze jest gabka o grubych porach (5cm) potem warstwa biobali potem gabka o malych(5cm) porach i do samego dna znowu kulki. gabki oczyszczaja wode mechanicznie a kulki biologicznie. rezultatem jest krysztalowa woda, brak jakichkolwiek osadow no i taki filtr jest czyszczony co 4/6 miesiecy. kolega kiedys uparl sie na EHEIM'a za 900zl no i po 2 miesiacach pomoglem mu cos takiego zrobic a EHEIM stoi w szafie.

3.ryby: na taki zbiornik spokojnie 60-70sztuk. rada - jedna odmiana z paskiem(np bemba, kiriza, ikola, mboko), jedna "jednobarwna" (np ilagi, moliro, chipimbi, chimba, kachese, linangu, muzumba, mpulungu, kasanga, kalambo, chilanga red itp), nastepnie brichard (np ujiji, mpimbwe, kipili, ulwille ....) no i niesmiertelnego duboisa (karilani, kigoma, maswa, bemba - przy czym ladnej maswy w naszym kraju nie uswiadczysz - byla 8/10 lat temu ale sie "skundlila". przy takim zestawie masz gwarancje, ze sie nie beda krzyzowac - zapomnialbym oczywiscie o petrochromisach (trewavase, ikola-piekna ryba).

4.ogrzewanie - polecam termostat z kilkoma grzalkami - nie jedna grzalke z termostatem. mialem przypadek, ze taka sie popsula i 2 stada (mpimbwe i chilanga red prawie cale poszly a temperatura doszla "tylko" do 33 stopni.

5.napowietrzanie - u siebie stosuje wszedzie z pompy HIBLOW ale to mi napedza 5000 litrow a w domu cos co daje babelki - to jest bardzo wazne.

to na razie tyle.

pozdrawiam Krzysztof

Baj
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 30 lipca 04, 20:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Akwa dla trofci

Postautor: Baj » 30 lipca 04, 21:03

suncho pisze:Bardzo sie ciesze ,okazalo sie bowiem ze firma tropheus sc z krakowa miesci sie calkiem nie daleko mnie(jakies 5 min. drogi:))wiec najlepiej bedzie jak poprostu przejde tam i wybiore sobie ryby>to jednak fakt ,ze zupelnie inaczej wygladaja na zdjeciach niz w rzeczywistosci.A co do zakupu duzej liczby to chyba problem sam sie rozwiazal gdyz maja oni podobno w ofercie cale dobrane juz stadka a nawet jesli nie takich jak sobie wybiore to sa wstanie w ciagu kilku dni sprowazic:)

Drogi Suncho,
no i co, byłeś w tej firmie :D ? Jakie wrażenia ?
5 minut to bardzo blisko, no nie ?
Z tego co wiem, nie są w stanie w ciagu kilku dni sprowadzić ryb. Skąd masz tą informację ?
Pozdrowienia

Robert

[ Dodano: 2004-07-30, 21:14 ]
ahaja pisze:
3.(karilani, kigoma, maswa, bemba - przy czym ladnej maswy w naszym kraju nie uswiadczysz - byla 8/10 lat temu ale sie "skundlila". przy takim zestawie masz gwarancje, ze sie nie beda krzyzowac - zapomnialbym oczywiscie o petrochromisach (trewavase, ikola-piekna ryba).
pozdrawiam Krzysztof


Krzysztofie,
a skąd wiesz, że ładnej maswy nie uświadczysz ? Szukałeś gdzieś ? Ze tego, co piszesz widać, że jesteś doświadczonym hodowcą trofeusów. Czy wiesz, że jest importer bezpośredni trofeusów - wprost z Afryki :-)) ?

Pozdrowienia - Robert
Robert

Awatar użytkownika
suncho
Ryba
Ryba
Posty: 141
Rejestracja: 31 maja 04, 14:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Akwa dla trofci

Postautor: suncho » 2 sierpnia 04, 00:36

Hmm............ mam dziwne wrazenie ze ten ostatni post pisal pan Robert Mierzenski :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: (ci bardziej spostrzegawczy domysla sie o kim mowa)

Bardzo ciekawy sposób na "sądę" odnosnie firmy panie Robercie :mrgreen:

Juz odpowiadam na pytania.

- Bardzo duzy wybor Trofci oraz innych gatunkow ryb z Tanganiki.

- Bardzo mili wlasciciele,ktorzy odpowiedza na kazde wasze pytanie niezaleznie od tego jakie "niefachowe" by bylo. :ok:

Aha to ze w ciagu kilku dni sa w stanie sprowadzic rybki to nieprawda,to plotka uslyszana przezemnie i niepotwierdzona :oops: sorki jesli kogos wprowadzilem w blad.

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akwa dla trofci

Postautor: Idzikowski » 2 sierpnia 04, 15:35

Ciekawe, taka szybka reklama dla firmy :czat:

To jak już tak, to ja mowię, że czekam na filię w Wawie Tropheus s.c. bo do Krakowa się nie wybiore niestety, a kupić to najpierw obejrzeć ;)....do Rybnika też daleko ;);););)

TO jak już nastapiło zdemaskowanie to prosimy o potwierdzenie teorii, czy to Pan...czy nie. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Akwa dla trofci

Postautor: Hawk » 2 sierpnia 04, 17:46

Hehe, sam chetnie rowniez sie dowiem prawdy :ok: Powracajc do filii... Zielona Góra i akwaryści czekaja :D Jest u nas dużo chetnych na trofy ale malo ryb ;)
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

ahaja
Ryba
Ryba
Posty: 156
Rejestracja: 13 czerwca 04, 21:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Akwa dla trofci

Postautor: ahaja » 10 sierpnia 04, 23:29

Witam.
>>Robert
Takie akurat mam zdanie. Rybami już zajmuję się trochę czasu więc jakieś pojęcie na ten temat mam. Dziwne jest tylko to, że hodowcy, których znam sprowadzają ryby z zagranicy..... ciekawe. W przeciwieństwie do handlowców jesteśmy "maniakami rybnymi" mającymi w "stwory" wpakowane po kilkadziesiąt tysięcy dla przyjemności i frajdy. Szukając tego co mnie interesuje znalazłem w Polsce importerow - nie jestem ignorantem.

W miarę możliwości każdemu pomogę, doradzę. Zawsze można też zobaczyć sobie kilka rybek, które u mnie pływają. Wiem, że Poznań to daleko ale....

Pozdrawiam Krzysztof

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości