zielona woda

Awatar użytkownika
zipke
Ryba
Ryba
Posty: 159
Rejestracja: 19 października 04, 21:44
Lokalizacja: Łuków

zielona woda

Postautor: zipke » 25 stycznia 05, 12:05

wczoraj zalalem akwarium dla msuzlwocow woda. wode spuscilem z akwarium z trofami pomyslalem ze bedzie jzu stabilna i lepsz wszytsko bylo ok.. wstalem dzis rano ptarze co jest nei wyspalem sie czy co? okazalo sie ze woda zakwitla czym to moze byc spowodowane i jak z tym walczyc?? a moze napuscic swiezej wody z kranu??

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: zielona woda

Postautor: Idzikowski » 25 stycznia 05, 14:25

Nowa woda z kranu to raczej niewiele pomoże - chyba, że wywalisz wszystko z akwa i "założszy od nowa". Jednak dolewanie wody nowe nic nie da.


Zakryj całe akwarium tak aby żadne światło z zewnątrz nie padało bezpośrednio na nie i nie włączaj of cors w nim oświetlenia. W tym czasie niech sprzęt itp itd chodzi normalnie. Tylko całkowity brak światła. Metoda powinna być skuteczna, lecz wolna.

Awatar użytkownika
zipke
Ryba
Ryba
Posty: 159
Rejestracja: 19 października 04, 21:44
Lokalizacja: Łuków

Re: zielona woda

Postautor: zipke » 25 stycznia 05, 17:11

to jzu wole wyjac wszystko i umyc ale jak anrazie wyjme i nic ni ebede myl tylko wyniose akwa do piwnicy bo nei mam jzu sily ciagle nalewac i wylewac wody hehe

[ Dodano: 2005-01-25, 17:35 ]
aha czy gotowac piach kamienie i tak dalej czy wystarczy jak je w goracej wodzie umyje???

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: zielona woda

Postautor: Idzikowski » 25 stycznia 05, 18:19

Wiesz no jak już wyrzucasz z niego wszystko i narazie nie będziesz wlewał spowrotem wody i reszty to ja polecam wygotowanie.

Awatar użytkownika
SZYMON
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 29 października 04, 18:35
Lokalizacja: Stockholm

Re: zielona woda

Postautor: SZYMON » 27 stycznia 05, 21:12

A co z filtrem ?? Jest nie uzywany?? Jesli tak to moglo to byc spowodowane brakiem bakterii nitrifikacyjnych w filtrze. (tez to mialem).
Proponuje nie gotowac niczego i wymieniac wszystkiego bo to zajmie wiecej czasu.
Moja propozycja to wlac biostarter do filtra, zaciemnic na 4-5 dni akwarium, i wymienic ze dwa razy wode w akwa po 20% co dwa dni.
Dla mnie to pomoglo mam nadzieje ze tobie tez moze pomoc.
375 L. Tanganika.

Awatar użytkownika
zipke
Ryba
Ryba
Posty: 159
Rejestracja: 19 października 04, 21:44
Lokalizacja: Łuków

Re: zielona woda

Postautor: zipke » 27 stycznia 05, 22:40

hyh wymienilem wode... a teraz mam pierwotniaki ale juz wsumie przechodzi jak jutro wstane mam andzieje ze ebdzie jzu ok wszystko bo same problemy z tym malym akwa mam :( no ale trzeba walczyc :P

Awatar użytkownika
Wiesiek Bułkows
Narybek
Narybek
Posty: 56
Rejestracja: 18 stycznia 05, 18:56
Lokalizacja: Jura K-Cz

Re: zielona woda

Postautor: Wiesiek Bułkows » 29 stycznia 05, 18:16

Cze...
Następnym razem proponuje siarczan miedzi 0,1g /100l. Jeżeli woda nie jest zbyt twarda barwniki torfowe lub wyciąg z szyszek.
Pozdro....
14*400l
naście setek
jakieś 20 kotników

Wróć do „Tanganika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości