112l z księżniczkami z Burundii

rafcik123
Narybek
Narybek
Posty: 25
Rejestracja: 22 października 04, 21:51
Lokalizacja: Mława

112l z księżniczkami z Burundii

Postautor: rafcik123 » 7 marca 05, 16:35

No właśnie ma akwa 112l i chciałby zacząć chodować w nim księżniczki z Burundi.Tylko teraz właśnie nie wiem ile moge ich trzymac w 112.Ma lub miał ktoś z tymi rybkami doświadczenie? Jakie rybki jeszcze w akwarium mogą być oprócz nich?

Patryś
Narybek
Narybek
Posty: 50
Rejestracja: 22 stycznia 05, 20:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: 112l z księżniczkami z Burundii

Postautor: Patryś » 7 marca 05, 16:46

W 112 litrach to jedna para - ewentualnie samiec i dwie samice. Co do rybek to trzy-cztery szczeliniowce pięciopręgie i jeszcze może z dwa Similisy lub Brevisy. W każdym razie, jak już masz księżniczki, to w pierwszej kolejności daj pięciopręgie - zmieszczą się w tym akwarium, a są sporo większe od księżniczek
Ogólne 60l 9x Razbora Klinowa, 2x Otosek, 5x Neocardina Denticulata Sinensis "Fire Red" 1x Prętnik Trójbarwny (mój ulubiony)

rafcik123
Narybek
Narybek
Posty: 25
Rejestracja: 22 października 04, 21:51
Lokalizacja: Mława

Re: 112l z księżniczkami z Burundii

Postautor: rafcik123 » 7 marca 05, 18:35

Na jakiejś stronie przeczytałem że szczelinowiec pięciopregi potrzebuje bardzo dużego akwarium (300-400l)więc nie wiem czy to dobry pomysł no ale dzięki.Może jeszcze ktoś coś mi doradzi?

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: 112l z księżniczkami z Burundii

Postautor: Saiqpat » 7 marca 05, 19:17

Ja w takie akwa doradzam Ci trzymac same ksiezniczki, jak zaczna sie rozmnazac to beda tepic niemilosiernie pozostale ryby. Pozdrawiam
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: 112l z księżniczkami z Burundii

Postautor: Dave » 7 marca 05, 20:20

rafcik123, mysle ze harem 1+3lub 4 bedzie odpowiedni. W dodatku ryby beda sie na pewno rozmnazac. Nie dawaj lepiej innych ryb.

rafcik123
Narybek
Narybek
Posty: 25
Rejestracja: 22 października 04, 21:51
Lokalizacja: Mława

Re: 112l z księżniczkami z Burundii

Postautor: rafcik123 » 7 marca 05, 20:48

Dzięki,kupie raczej same księżniczki.Tylko nie wiem jak rozpoznać płeć.Jak w sklepie dadzą mi np. 2 samce to nie bedą ze sobą toczyć wojny?

belgrano
Narybek
Narybek
Posty: 39
Rejestracja: 17 sierpnia 04, 12:59
Lokalizacja: Kraków

Re: 112l z księżniczkami z Burundii

Postautor: belgrano » 8 marca 05, 14:57

rafcik123 pisze:Dzięki,kupie raczej same księżniczki.Tylko nie wiem jak rozpoznać płeć.Jak w sklepie dadzą mi np. 2 samce to nie bedą ze sobą toczyć wojny?


No to już jest ryzyko, dlatego kup z 5 szt i same się dobiorą.

trambi
Narybek
Narybek
Posty: 24
Rejestracja: 27 września 06, 10:33

Re: 112l z księżniczkami z Burundii

Postautor: trambi » 5 listopada 06, 22:22

ja kupiłem 10 szt i tylko jedna para mi sie dobrała + jakaś do pomocy w ychowie i jakaś rezerwowa która jest w kącie a reszta została zabita przez samca
4 x księżniczka z burundi
1 x szczelinowiec lelupa
1 x zbrojnik niebieski

cudak
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 17 października 06, 11:21
Lokalizacja: Grajewo

Re: 112l z księżniczkami z Burundii

Postautor: cudak » 6 listopada 06, 10:34

Saiqpat pisze:Ja w takie akwa doradzam Ci trzymac same ksiezniczki, jak zaczna sie rozmnazac to beda tepic niemilosiernie pozostale ryby. Pozdrawiam


tak jest, trzytmaj same księżniczki !!! znajomy ma akwa z księżniczkami, mialy juz chyba 4 mioty teraz plywa sobie taka mała grupka nazywana przez niego "szarańczą" bo co by niewpuscił do akwa to szybko kończy swój żywot. :zly1:

RoRk
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 13 listopada 06, 22:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 112l z księżniczkami z Burundii

Postautor: RoRk » 14 listopada 06, 07:16

moge powiedzieć ze jestem szcześciarzem... u mnie z 4 rybek 2 dobrały sie w pare i od razu jedna z pozostałych załatwiły... w akwarium miałem również inne gatunki ale od razu było wiadomo kto tu rządzi...bardzo ważne dla tych ryb jest podłoże.. one wrecz uwielbiają kopać dziury i doły.. dlatego nalezy zastosować miekkie podłoże - piasek o drobnej granulacji. u mnie mialem podłoże mieszane - cześć piachu a druga połowa akwarium żwir. przydałoby sie również kilka płaskich kamieni, piaskowców. sa w akwarystycznych sklepach wiec nie ma problemu. no i temperatura musi byc dość wysoka w okolicach 25 do 30 stopni. oświetlenie nie za duże - zależy jakie masz rośliny ja dałem plastiki wiec nie musiałem sie o to martwic. no i dość ważna rzecz... rybki te lubią spokój..

oto co udało mi sie wychodować z jednej parki:

Obrazek

trambi
Narybek
Narybek
Posty: 24
Rejestracja: 27 września 06, 10:33

Re: 112l z księżniczkami z Burundii

Postautor: trambi » 19 listopada 06, 11:38

ja cie nie kręce! ale ci się ich rozmnożyło
4 x księżniczka z burundi
1 x szczelinowiec lelupa
1 x zbrojnik niebieski

Awatar użytkownika
Ren-Ai
Ryba
Ryba
Posty: 435
Rejestracja: 28 stycznia 06, 16:28
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: 112l z księżniczkami z Burundii

Postautor: Ren-Ai » 19 listopada 06, 15:37

RoRk, :shock: Zamierzasz je oddać do sklepu zoologicznego?
za posty z początku 2006 r. nie biorę odpowiedzialności

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: 112l z księżniczkami z Burundii

Postautor: Suonko » 21 listopada 06, 12:13

Ups :shock: :shock: :shock: Jestem pod wrażeniem :twisted: Trochę rybek masz ;)

Ostatnio widziałam akwa z księżniczkami. Było naprawdę fajne i 3 albo 4 pary miały już swój przychówek. Maleństw było strasznie dużo, ale były takie po około pół cm. Już sobie wyobrażam co się będzie działo za jakiś czas ;)
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

Awatar użytkownika
karlos
Ryba
Ryba
Posty: 493
Rejestracja: 13 grudnia 06, 10:42

Re: 112l z księżniczkami z Burundii

Postautor: karlos » 23 grudnia 06, 11:57

Tak mniej wiecej wyglada obsada ksiezniczek w kazdym akwarium w ktorym jest para tych ryb.
Dlatego nie ma sensu kupowac ich duzo ...wystarczy parka ;)Podobnie zreszta wyglada sytuacja z Leleupami i naskalnikami,w krotkim czasie akwarium jest zapelnione maluchami...sredniakami i podrostkami :)
350 litrow- miesozerna Tanganika
160 litrow- krolestwo calvusow
30 lat doswiadczen z akwarystyką

Wróć do „Tanganika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości