Minimum trofci do 375 L?

Awatar użytkownika
SZYMON
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 29 października 04, 18:35
Lokalizacja: Stockholm

Minimum trofci do 375 L?

Postautor: SZYMON » 9 października 05, 13:43

Planuje zmiane obsady na trofcie. Mam akwa 375 L. Jednakze nie bardzo lubie miec w akwa zbyt doze zageszczenie, dlatego chcialbym poznac wasze zdanie na temat tego ile najmniej trofci powinno sie trzymac w takim akwa. Dodam jeszcze tylko ze planuje miec tylko jeden gatunek, z odlowu, aczkolwiek nie do konca jeszcze wiem jaki.
No wlasnie jaki gatunek czuje sie dobze w mniejszych stadach??
I jaka proporcje zafundowac?? Myslalem o 2-samce, reszcza samice.??
375 L. Tanganika.

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Minimum trofci do 375 L?

Postautor: Hawk » 10 października 05, 14:56

W mniejszych stadach świetnie się czują Duboisi oraz Bemby. Reszta musi mieć swoją grupę w wielkości około 15 osobników. Z tego 2-3 samce na 12-13 samic. Taka proporcja jest z reguły najlepsza. Jednak lepiej jest trzymać większą ilość trofów w danym baniaku ze względu na mniejszą agresję przejawianą na jednego osobnika. Wtedy agresja się rozbija na więcej ryb i co za tym idzie są one trochę spokojniejsze ;)
Jeżeli chcesz dośc barwne odmiany to polecam kasangę i ilangi.

Pozdrawiam
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

ahaja
Ryba
Ryba
Posty: 156
Rejestracja: 13 czerwca 04, 21:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Minimum trofci do 375 L?

Postautor: ahaja » 11 października 05, 15:54

>Szymon
Bardzo dobrze , że myślisz o jednej odmianie - wtedy akwa pięknie wygląda. Co do ilości - radziłbym navyć 20-25 sztuk - jest to wtedy stado. Nie jest prawdą, że musi/powinno być mało samców - wtedy są agresywne - polecam stosunek płci 1:2. Lepiej się chowają, nie napastują samiczek. Staraj się wsadzić mało kryjówek, tak żeby nie wyodrębnić naturalnych granic miedzy rewirami. W jednym z takich akwa mam około 30 Ilangi, Kipili (para plus maluchy). Gruzowisko na środku i jest pięknie. Dodam, że jeśli jest za mało ryb to są płochliwe...

>Hawk
Czy to 'w wolnej chwili ' to ASG? :-)

Pozdrawiam Krzysztof

Wróć do „Tanganika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości