nowe akwarium z Księżniczkami

editor
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 18 kwietnia 07, 13:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała

nowe akwarium z Księżniczkami

Postautor: editor » 18 kwietnia 07, 14:12

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów.
To mój pierwszy post na tym forum związany z zasiedlaniem akwarium Księżniczkami z Burundi. Poniżej opiszę mój pomysł i proszę o uwagi, sugestie, porady doświadczonych akwarystów.
Mam akwarium 112L (większych możliwości lokalowych nie posiadam). Do tego filtr firmy Aqua-Szut (model: turbo 750 l/h), grzałka 150 W, piasek i skałki. Bez roślin. Przez rok trzymałem w nim pyszczaki. To trochę małe akwarium na ten gatunek. Dlatego postanowiłem zamienić go na Księżniczki z Burundi, dla których, jak się dowiedziałem, taki zbiornik może być wystarczający. Nie zamierzam trzymać innych gatunków. Oczywiście poza 2 gibbicepsami.
W najbliższy piątek (20.04.) zamierzam wprowadzić 6 księżniczek do akwarium, licząc, że jakoś dobiorą się w pary. Prześladowane osobniki wyłowię.
Czy takie warunki będą wystarczające?
Proszę o komentarze, opinie, porady i sugestie doświadczonych hodowców księżniczek.
Pozdrawiam!
112L + Księżniczka z Burundi

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: nowe akwarium z Księżniczkami

Postautor: Tomek83 » 18 kwietnia 07, 14:16

Moim zdaniem 112l wystarczy dla księżniczek, sprzęt masz dobrze dobrany, podobnie wyposażenie akwarium. Tylko musisz bardzo dokładnie obserwować ryby, żeby w odpowiednim momencie wyłowić niechciane osobniki, żeby nie doszło do prześladowań...Powodzenia w hodowli.

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: nowe akwarium z Księżniczkami

Postautor: artur_89 » 18 kwietnia 07, 14:49

editor pisze:Oczywiście poza 2 gibbicepsami.


What ?? :shock: 2 Gibbicepsy w takim akwarium?? Broń Boże, ta ryba jest za duża na to akwarium, ona rośnie okolo 30 cm. Kup sobie zamiast nich 1 zbrojnika niebieskiego. pozdro

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: nowe akwarium z Księżniczkami

Postautor: Tomek83 » 18 kwietnia 07, 14:53

artur_89 pisze:What ?? Shocked 2 Gibbicepsy w takim akwarium?? Broń Boże, ta ryba jest za duża na to akwarium, ona rośnie okolo 30 cm. Kup sobie zamiast nich 1 zbrojnika niebieskiego

Rzeczywiście, Artur jak dobrze, że zauważyłeś...moje stare zmęczone oczy już nic nie widzą... :wink: :wink:
Tak jak pisze artur89 gibbicepsy są za duże na 112l, zamiast nich proponuję inne zbrojniki, np. niebieskie, albo loricarię, renoloricarię, farlowellę.
Ostatnio zmieniony 20 kwietnia 07, 10:36 przez Tomek83, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: nowe akwarium z Księżniczkami

Postautor: artur_89 » 18 kwietnia 07, 16:13

Tomek23, nie aż takie stare:) każdy może coś przeoczyć. Wiec editor, nie dawaj do tego akwa gibbicepsów, tylko takie rodzaje zbrojników jak podał Tomek23,

Tomek23 pisze:zbrojniki, np. niebieskie, albo loricarię, renoloricarię, farlowellę czy stadko otosków.


pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: nowe akwarium z Księżniczkami

Postautor: Tomek83 » 18 kwietnia 07, 16:42

artur_89 pisze:Tomek23, nie aż takie stare:)

Ale spracowane i zmęczone... :wink:

editor
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 18 kwietnia 07, 13:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: nowe akwarium z Księżniczkami

Postautor: editor » 18 kwietnia 07, 20:34

Dziękuję za odpowiedzi i sugestie.
Gibbicepsy jeszcze mają gdzieś po 10 cm długości. Gdy będą większe odłowię je z akwarium. Akurat ten gatunek zbrojnika wybrałem, bo - wg mojego gustu - najlepiej się prezentuje.
Czy ktoś z Was karmi księżniczki pokarmem tetra pro colour crisps?
112L + Księżniczka z Burundi

masta
Ryba
Ryba
Posty: 146
Rejestracja: 6 lutego 05, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: nowe akwarium z Księżniczkami

Postautor: masta » 20 kwietnia 07, 08:06

Tomek23 pisze: gibbicepsy są za duże na 112l, zamiast nich proponuję inne zbrojniki, np. niebieskie, albo loricarię, renoloricarię, farlowellę czy stadko otosków.


hmmmm 12 lat z akwarystyką z podpisu a do akwa z księżniczkami proponujesz stadko otosków..... Tylko pogratulować pomysłu :? Zmień te brednie bo jeszcze ktoś się do nich zastosuje

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: nowe akwarium z Księżniczkami

Postautor: Tomek83 » 20 kwietnia 07, 10:35

No dobra może otoski nie, zapędziłem się...mój błąd :wink:

editor
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 18 kwietnia 07, 13:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: nowe akwarium z Księżniczkami

Postautor: editor » 20 kwietnia 07, 14:13

6 młodych księżniczek zasiedliło akwarium. Szczegóły z obserwacji będę umieszczał na stronie www.burundi.yoyo.pl (o ile starczy mi zapału). pozdrawiam!
112L + Księżniczka z Burundi

Awatar użytkownika
karlos
Ryba
Ryba
Posty: 493
Rejestracja: 13 grudnia 06, 10:42

Re: nowe akwarium z Księżniczkami

Postautor: karlos » 20 kwietnia 07, 14:30

Generalnie ..mięsożerne ryby z Tanganiki należy trzymać w akwariach wielogatunkowych,wowczas ich agresywne usposobienie jest mocno przytępione.
Opinie na temat zabujczego charakteru księżniczek są mocno przesadzone..a uwagi iż można je hodować jedynie osobno w monogatunkowych zbiornikach są właśnie przyczyną niepowodzeń .

W Twoim wypadku ( masz dość mały zbiornik)w gre wchodzi tylko jedna parka z potomstwem...ale jak napisalem wczesniej..nie jest to najszczesliwsza opcja...zabierając sie za Tanganike trzeba miec dośc duży litraż.
350 litrow- miesozerna Tanganika
160 litrow- krolestwo calvusow
30 lat doswiadczen z akwarystyką

trambi
Narybek
Narybek
Posty: 24
Rejestracja: 27 września 06, 10:33

Re: nowe akwarium z Księżniczkami

Postautor: trambi » 22 kwietnia 07, 12:45

u mnie z 10 księzniczek dobrała si e parka. w obecnej chwili mam ponad 100 małych których część odłowiłem bo były prześladowane. generalnie jeżeli choddzi o glonojady to proponuje zbrojnik niebieski lub albinos.
4 x księżniczka z burundi
1 x szczelinowiec lelupa
1 x zbrojnik niebieski

Awatar użytkownika
karlos
Ryba
Ryba
Posty: 493
Rejestracja: 13 grudnia 06, 10:42

Re: nowe akwarium z Księżniczkami

Postautor: karlos » 23 kwietnia 07, 14:31

trambi pisze:u mnie z 10 księzniczek dobrała si e parka. w obecnej chwili mam ponad 100 małych których część odłowiłem bo były prześladowane. generalnie jeżeli choddzi o glonojady to proponuje zbrojnik niebieski lub albinos.


A kto je prześladował ?
350 litrow- miesozerna Tanganika
160 litrow- krolestwo calvusow
30 lat doswiadczen z akwarystyką

Wróć do „Tanganika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości