Wychów młodych naskalników

matijasz
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 21 maja 04, 16:07

Wychów młodych naskalników

Postautor: matijasz » 22 maja 04, 21:57

Moje naskalniki odbyly 2 tarło. Wszystko spoko samiec patroluej rewir tylko zastanawiam sie czy mlode przecinki nei powinny tryzamc sie w stadzie bo one plywaja same po skalach a samica jakos ich nie zagania itd. W ogole samiec plywal nad mlodym i go nei zauwazyl :PCzy takie zachwoanei jest normalne ? I czym karmic mldoe bo jutro kupuje JBl NovilFluid ale jak wstrzyknac im jak sa porozplywane po skalach ?

trofciarz
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 20 maja 04, 08:44
Lokalizacja: Zabrze

Re: Wychów młodych naskalników

Postautor: trofciarz » 23 maja 04, 19:41

najlepiej podawać nicienie mikro ja wten sposób wtkarmian księżniczki
240l black bemby mboko i doboisy powodzenia

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: Wychów młodych naskalników

Postautor: Aigel » 24 maja 04, 00:30

Bez watpienia nicienie mikro i siwzy solowec bedzie najlepszy, ale zawiesina JBLa tez sie nada.
Obrazek

matijasz
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 21 maja 04, 16:07

Re: Wychów młodych naskalników

Postautor: matijasz » 24 maja 04, 09:17

Rodzice je ignoruja i mlode sobei plyaja swobodnie w skalach i ttylko kilak rzy je widzialem. Jak mam im podawac ta zawiesine JBL jak ich nei widze bo sa w skalach ? Czy takei zachowanie jest normalneze rodzice ich ignoruja ? Moze maja duzo swobody i nikt im nei zagraza ?

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wychów młodych naskalników

Postautor: Idzikowski » 28 maja 04, 08:27

Wiesz...jeżeli ignorują to właśnie dobrze. Jeżeli są sami z młodymi w akwa no to przed czym mają je bronić. Jeżeli ich nie zjadają i nie atakują no wszystko gra. o do pokarmu...Jbl albo inny pyłowaty pokarm sie nada. Podac go możesz np strzykawką wpuścić w głąb skałek. Jednak wcześniej trzeba go namoczyć by pływał nie po powierznic a pod.

Awatar użytkownika
NUTI
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 19 maja 04, 17:18
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wychów młodych naskalników

Postautor: NUTI » 15 sierpnia 04, 20:05

U mnie para Naskalników ma już 3 pokolenie, też ich nie widzie ale młode wraz z wiekem wypuszczają się dalej z jaskini. Karmiłem żywym solowcem lub łuskanym, czasami żuciłem trochę mikrovitu. Ale co ciekawe pierwsze rybki które się wylęgły a ja o tym nie wiedziałem też szybko urosły, żywiły się osadem :)

Wróć do „Tanganika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości